Интересное Семья

Давайте поговоримо з дітьми про ЦЕ

Мировлад Марбу

  • 0
  • 124

ЦЕ слово люди звикли промовляти пошепки, червоніючи та опускаючи при цьому очі. Та й не дивно, бо значна частина дорослих людей народжена в часи, коли ЦЬОГО не було. Про ЦЕ не говорили, більше того, ЦЕ вважалося табу – забороненою, далекою, відчуженою, ба більше, сороміцькою темою. Сьогодні ж ми пожинаємо плоди власної безвідповідальності – безграмотності юного та молодого покоління у цілому відрізку таких важливих знань.

Сьогодні шпальти газет та телепередачі на TV відверто говорять про секс. Та лише з дорослими людьми. З тими, хто «в темі», але прагне в дечому розібратися чи щось детальніше зрозуміти. Тому-то й реакція батьків, яких іноді вчителі ставлять до відома фразою «плануємо поговорити з дітьми про секс», нерідко буває бурхливою та неоднозначною. Краще нехай діти самі якось розберуться… на домашнє опрацювання… по підручнику…

Жахлива статистика розлучень, ранній початок статевого життя сучасних дітей, невміння користуватися засобами гігієни та контрацептивами. А ще – Інтернет, де інформація подається без фільтрів, сексуальні ігри у школах та неконтрольована жорстокість підлітків одне до одного. Це лише та верхівка айсбергу, яку ми можемо бачити або чути. А скільки всього, що криється, ховається, замовчується. Усе це наслідки невмілого або ж повного невиховання дітей на тему «Про ЦЕ».

Що ж значить «сексуальне виховання»? Якщо хтось думає, що це розповісти дітям про перші сексуальні контакти з їх фізіологією або ж як правильно користуватися контрацептивами – це хибний шлях. Говорити про ЦЕ треба з того часу, як дитина лежить «поперек ліжка». Говорити про ЦЕ – значить розповісти малятку, як треба товаришувати, розказати хлопчику-першокласнику, що дівчаткам треба допомагати носити тяжкі портфелики та говорити компліменти, а дівчинці-третьокласниці, що зовсім не соромно поправити шапочку однокласнику. Далі розмови серйознішатимуть, і ви з дитиною говоритимете про те, що робити і як діяти, коли двом друзям подобається одна й та ж дівчинка, згодом маля запитає, хто такі «голубі», далі розмовлятимете й про інші важливі на той час для дитини речі.

Важливо пам’ятати про те, що не можна тікати від дитячих запитань на задану тематику. Негоже також переадресовувати питання, поставлене дитиною, комусь іншому – запитай у тата, вчительки, товариша. Ну і, звичайно ж, не можна обманювати дитину. «Тебе знайшли в капусті» - застарілий та недієвий шлях сексуального виховання.

Говорити з дитиною про ЦЕ треба. Починаючи з раннього дитинства, враховуючи вікові особливості сприйняття інформації. Згодом отримані дітьми знання обростатимуть новими подробицями, властивими віку. І вже про «перший раз», контрацептиви чи про насолоду від інтимних стосунків як таку дитина запитає саме у вас (вірогідність цього дуже висока!) – у надійного, відвертого джерела інформації.

А ви говорите зі своїми дітьми про ЦЕ?

Марина Василевська

Джерело: https://nash-gorodok.com.ua

Рубрика: Семья
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska