Интересное Семья

Як зобов'язати чоловіка робити домашні справи

Мировлад Марбу

  • 0
  • 115

Невидимі справи, друга робота, емоційна праця, ментальне навантаження... У домашніх справ, якими в основному раніше займаються жінки, багато різних назв. Наша героїня вирішила перестати доглядати за партнером і подивитися, коли він здогадається, що потрібно і самому щось робити (спойлер: ніколи), інформує Ukr.Media.

Ми почали зустрічатися 9 років тому, коли нам було по 17. У минулому році з'їхалися. Все було чудово, крім одного: я відчувала себе нянею при великій дитині, пише Віта Зоріна.

Так, ми розділили обов'язки (наприклад, я готую, а він миє посуд), але більша частина справ все одно на мені. Я планую їжу, нагадую про свята, замінюю зубну пасту... А якщо мені від нього щось треба, я повинна це попросити.

Цей повторюваний цикл думок, планування і організації домашніх справ називається ментальним навантаженням (по-англійськи - mental load). Це феміністський термін, що показує диспропорцію навантаження між жінками і чоловіками. Жінок з дитинства вчать вести домашні справи, а чоловікам розповідають, що це не їх справа.

Враховуючи, що ми працюємо нарівні, це ментальне навантаження поступово розбалансувало наші відносини. Прийшовши додому і вимагаючи підняти з підлоги брудні шкарпетки, я не відчувала, що це добре для мого психічного здоров'я або відносин.

Фахівці кажуть, що жінки роблять більше, тому що вони втомлюються від боротьби за рівні права і деколи просто хочуть, щоб у будинку було чисто і тихо. З часом це призводить до того, що вона бере на себе більше навантаження. І ображається все сильніше.

Я теж відчувала образу. Він вважав, що його час і думки важливіше моїх. І щоб зберегти стосунки і здоров'я, я вирішила цілий тиждень не займатися будинком, поки мене не попросять. Якщо я скину це навантаження, підніме він. Він зможе, але це треба було перевірити...

Понеділок. Він займається готуванням їжі

Я прийшла додому, і він задав мені питання, що буде на вечерю. Я подумки знизала плечима, він запропонував замовити щось готове. Він зняв кришку з страв замість того, щоб проткнути її перед тим, як поставити в мікрохвильовку. І я зрозуміла, що занадто довго за ним доглядала. Це буде довгий тиждень...

Вівторок. Скрізь бруд

Увечері мене не було вдома, він купив піцу і залишив коробку і брудну тарілку на столі. Я хотіла попросити його помити, але згадала, що це експеримент і я повинна постраждати в ім'я вищої мети.

Ще потрібно було випрати, але я вирішила не звертати уваги. Так, я продовжувала стежити за домашніми справами, але не могла нічого робити. А він не помічав!

Середа. Він зайнявся пранням

Ура! У нього закінчився одяг, і він навіть купив порошок. Правда, речі він кидав в сушарку не дивлячись. З-за цього я не могла заснути, але піднімати не можна було. Напевно, це більше говорить про мій невроз, ніж про його поведінку.

Четвер. Порушую правила

Я повинна була. Помітила на спині дивні відмітини, злякалася кліщів і попросила його змінити постільну білизну. Правда, з'ясувалося, що це роздратування.

Він запропонував запекти м'ясо - єдине, що він умів. Але я зрозуміла, що це розвага на дві години, і приготувала все сама. Коли лягали спати, я побачила, що він постелив простирадло виворотом вгору, довелося переукладати. Всі мають право на день відпочинку від квесту!

П'ятниця. Він забув поставити будильник

Йому не потрібно було на роботу, він збирався приїхати до мене пообідати. Ближче до першої я зателефонувала йому - і розбудила! Вдома мене чекала підлога, всіяна папером: він почав розбирати документи і не закінчив. Я переступила через папір і нічого не сказала. Думала вже розійтися з ним, але він приніс каву з тістечком - і розмова не відбулася.

Субота. Немає туалетного паперу

Я помітила, що вона закінчилася, і сказала про це (не просила - це не за правилами). Відбулася така розмова:

- Вона ж ще не зовсім закінчилася.

- А якщо закінчиться серед ночі?

- Я не ходжу в туалет по ночах.

Я зрозуміла, що в цьому різниця між нами. Я думаю про нас обох, він - тільки про себе.

Неділя. Я хочу їсти

Мені потрібно було чимось заїсти похмілля, але він спав і ігнорував мої бажання. І папір він не купив. Так що я відправилася в магазин, все купила і лаяла себе, що не витримала навіть тиждень.

Що я зрозуміла?

Хоча ми не потонули в болоті, ніхто мої обов'язки не взяв.

Він взагалі не помітив, що щось змінилося, страждала тільки я. Я його люблю, але неможливість розділити домашні дрібниці змушує побоюватися за наше спільне майбутнє. Страшно жити з людиною без зобов'язань.

Так, я продовжую боротися за рівноправність. Він повинен забути все, чому вчили в дитинстві, але для цього потрібно часу більше, ніж один тиждень. Я пояснюю, чому це важливо, справа потихеньку рухається. Але чи зможу довірити йому майбутнє, поки не знаю.

Рубрика: Семья
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska