Интересное Семья

Як допомогти дитині повірити в себе: поради психолога

Мировлад Марбу

  • 0
  • 73

Причин для формування заниженої самооцінки у дитини кілька, і, безумовно, є випадки, які вимагають детального аналізу на прийомі у фахівця. Але для початку можна спробувати відкоригувати уявлення дитини про себе самого за допомогою ігор. Це найпростіший і в той же час дієвий спосіб донести до дитини потрібну інформацію і сформувати у нього певну модель поведінки. Чому це працює? Та тому, що для дітей навіть саме життя поки – лише гра.

У що пограти з дитиною із заниженою самооцінкою, нам розповіла Наталія Простун, дитячий і сімейний психолог. Ці ігри також можуть бути використані як профілактика.

Страх перед невдачею
Прояв заниженої самооцінки – марнославство: дитина боїться впасти обличчям в бруд, програти, виявитися в смішному становищі. Необхідно показати, що падати – це природно, і це відбувається в житті будь-якої людини. Використовуйте таку гру-алегорію. На сигнал "Ой, ба-а-ах!" дитина повинна впасти: на попу, навзнак, на коліна, на спину, на бік, а ви будете реготати. Щоб дитина вчилася не сприймати таку реакцію як насмішку і навчався виходити з ситуації з гумором, його завдання після падіння, не встаючи з "упущені" положення, корчити вам пики. А щоб програші були трагедією – вчіть, що вони можуть бути вигідні. Грайте в будь-яку гру, де може бути тільки один переможець, і домовтеся, що той, хто програє три рази поспіль, отримає морозиво.

Немає самовладання
Один із наслідків заниженої самооцінки – занепокоєння і метушливість. У наступній грі дитині необхідно зберігати спокій в різних ситуаціях: отримані навички самовладання він перенесе в звичайне життя. Отже, попросіть дитину згадати яке-небудь вірш, яке він пам'ятає напам'ять. Тепер він повинен декламувати його: без емоцій, стримано, дещо відсторонено від дій, описаних у ньому і викликають певні почуття. Ваше завдання – намагатися збити дитину з пантелику, налякати, викликати роздратування і досаду. Для цього з різною періодичністю влаштовуйте провокації: підкравшись ззаду, хлопніть в долоні; включіть світло, крикнувши "Ой!"; злегка, але несподівано штовхніть дитини в плече; дуньте йому в вухо. Проробляйте подібне до кінця вірша.

Нелюбов до себе
Дитина знецінює свої вміння, не помічає досягнень, вважає себе негідним – словом, зовсім не любить "такого-сякого" себе. Такий погляд потрібно переформатувати.

Заведіть коробку, в яку кожен член сім'ї буде класти записки з перерахуванням вчинків дитини, за які так і хочеться сказати: "Так ти ж у мене розумниця!". В кінці тижня – гра "Він – король": усаджуйте дитини на високий стілець, надягайте йому на голову корону і зачитуйте все записки: "Зараз ми дізнаємося, чим наш король Дмитро відзначився на цьому тижні".

Важливо, щоб "оприлюднення" відбувалося при всіх членах сім'ї – не тільки тому, що так свідків досягнень дитини буде більше і йому буде ще приємніше. Просто присутність всіх означає, що дитина цінний настільки, що всі дорослі відклали заради такого випадку свої справи, і що вони – його тил: часто дитина із заниженою самооцінкою не відчуває, що його рідня при необхідності встане за нього горою.

У наступній грі теж фіксуються досягнення і вміння дитини, але робити це буде сама дитина. Тому що ще одна проблема дітей з заниженою самооцінкою – вони бояться хвалити себе.

Отже, кидайте дитині м'яч зі словами "Ти – розумний, тому що...". Дитина, відбиваючи вам м'яч, повинна продовжити фразу. Далі за аналогією формулюйте будь гідності дитини, на яких вважаєте за потрібне акцентувати його увагу. Формулюйте одні й ті ж фрази по кілька разів поспіль, попередивши дитину, що йому повторюватися в їх продовженні можна. Таким чином дитина буде змушений згадувати наімалейшіе Победка, а усвідомлення будь-якої інформації міцно записується на підкірці.

Як вгамувати тривожність
Невпевнені в собі діти тривожаться в режимі нон-стоп. Це призводить до м'язових затискачів, тому, поряд з підвищенням самооцінки, допомагайте дитині розслаблятися. Це, в свою чергу, буде знімати емоційну напругу. Використовуйте ці прийоми протягом дня кілька разів. Отже.

"Повітряна кулька"

Дитина повинна стати гутаперчевою: зігнувши коліна, нахилитися вперед, руки висять. Ви робите руху, схожі на накачування насосом, і дитина поетапно "надувається": розпрямляються ноги, потихеньку піднімається тіло, потім голова і руки. Ви припиняєте "накачувати", але при цьому не встигаєте "закрити" дірочку в кульці, і він з гучним шипінням "здувається" в початкове положення, на глибокому видиху видаючи звук "ш-ш-ш", що переходить в "з-с- з ". Повторіть вправу, видозмінивши нахил тіла: набік вліво, потім набік вправо.

"Щеня після купання"

Завдання дитини, стоячи на четвереньках, показати, як обтрушується щеня після купання: всім тілом, хвилеподібно, від куприка до голови. Спочатку покажіть дитині як.

"Жовта творчість"

Трансформувати напруга можна і в творчість. Нехай дитина малює (олівцями, аквареллю, пальчиковими фарбами, ліпить (з глини, пластиліну, тіста), вирізає (з паперу, картону або тканини) свої страхи, розчарування, смуток і злість. Вам необхідно попередити дитину, що він може зображати, що захочеться: як реальні предмети, так і абстрактні, головне – думати в ці хвилини про джерело зазначених почуттів. Саме усвідомлення негативних емоцій і одночасна сублімація їх зменшують масштаби "трагедії". Бажано, щоб матеріали для творчості були жовтих відтінків – цей колір викли ає радість, але не виснажувати ейфорію; він приводить в тонус, але не лоскоче нерви, оскільки його яскравість не агресивна, він теплий і стимулює не менше теплі емоції, і все разом діє релаксирующе.

Якщо не спиться...
Дітям із заниженою самооцінкою часто важко заснути: вони перевертаються, прокручуючи події дня, прискіпливо розбирають свої вчинки, наново переживають душевний біль від того, що не змогли сказати потрібне в якійсь ситуації "немає".

Безсоння, якщо ви зможете переконати дитині, що він хороший, а в ряді випадків краще за інших, з часом піде. А поки спробуйте такий прийом. Купіть неонову паличку (Light stick). Скажіть дитині, що вона чарівна: діти з превеликим задоволенням включаються в завдання під грифом "таємничі".

Нехай дитина безпосередньо перед сном торкається паличкою до всіх предметів і іграшок в кімнаті, примовляючи: "Ось і стіл заснув ...", "А тепер – вікно" і т. Д. Після того як всі предмети "заснули", "чарівник" відправляється в ліжко, торкається до себе паличкою і говорить: "і я зараз засну" – і кладе паличку під подушку. Ви цілуєте "чарівника", сказавши: "Як здорово, що мій чарівник відправився в країну солодких снів", виключаєте світло і виходите з кімнати.

Джерело: Сегодня

Рубрика: Семья
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska
Разом можна творити чимало хороших справ, свято для особливих діток, вийшло дійсно по особливому гарно. P.S. інфо подана змістовно, проте прохання до публіциста, коли передруковуєте не свої тексти, то зазанайчайте чиє авторство!
28 Ноября 2018 13:39 | Nadejda Karpenko