Интересное Здоровье

Ще раз про сказ

Ольга Савченко

 • 0
 • 80

Сказ залишається актуальною проблемою та реєструється в більшості країн світу, де є його природні осередки. За даними ВООЗ, щорічно від сказу на земній кулі гине близько 50 тис. людей і мільйони тварин, 1 млн. людей щорічно отримують щеплення проти цієї хвороби, що вказує на неабияку соціальну значущість сказу. 

Сказ, або водобоязнь — особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини  як свійські, так і дикі. Особливо небезпечні лисиці.
            Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною.
Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби, тобто, на перший погляд, цілком здорової тварини.
            Зараження сказом відбувається в основному через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

У зв’язку з незадовільним вирішенням проблеми зростання кількості безпритульних тварин у населених пунктах, регулювання чисельності диких хижих тварин, недоохопленням тварин імунізацією, недостатнім забезпеченням антирабічними препаратами для проведення специфічної імунопрофілактики населення, зниженням настороженості щодо сказу, може спостерігатись значне погіршення епізоотичної ситуації щодо сказу в області, в районі, а це, в свою чергу, збільшує ризик захворювання на сказ людей.

Щоб не заразитися сказом, слід виконувати такі правила:

 1. Утримуватись від контактів з безпритульними та дикими тваринами.
 2. Виконувати правила утримання домашніх тварин та норм поводження з ними.
 3. Доставляти фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин або їх трупи у разі, якщо тварина загинула, для проведення лабораторного дослідження.
 4. Не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли покуси та інші пошкодження, а терміново викликати ветеринарного лікаря.
 5. Не знімати шкуру з трупів диких тварин при їх знаходженні.
 6. В разі покусу домашньою твариною слід з’ясувати ім’я та адресу її господаря. Це допоможе уникнути щеплень проти сказу, оскільки за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.
 7. Рани від укусів, подряпин, місця ослинення потрібно негайно ретельно промити під проточною водою з господарським милом, обробити краї пошкоджень йодом, накласти асептичну пов’язку. Не слід зупиняти кровотечу.
 8. У цей же день слід звернутися до травматологічного пункту, який працює цілодобово.
 9. Щорічно щеплювати проти сказу домашніх тварин.

Нехтування  та байдужість до проведення щеплень тварин проти сказу може призвести до захворювання та загибелі Ваших чотирилапих друзів, та стати загрозою здоров’ю Вашої сім’ї.

 За наявності невластивої поведінки, ознак захворювання домашніх тварин або виявленні їх трупів негайно повідомити ветлікаря державної установи ветеринарної медицини!

            Телефон Білоцерківського районного управління Держпродспоживслужби: 6-13-63.

Пам’ятайте, що єдиною гарантією попередження виникнення цієї смертельної хвороби при контакті з хворою твариною є своєчасне і в повному обсязі проходження курсу антирабічного лікування. Дотримуйтесь вищезазначених порад і будьте здорові!

 

Білоцерківське районне управління

ГУ Держпродспоживслужби в Київській області

Рубрика: Здоровье
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska
Разом можна творити чимало хороших справ, свято для особливих діток, вийшло дійсно по особливому гарно. P.S. інфо подана змістовно, проте прохання до публіциста, коли передруковуєте не свої тексти, то зазанайчайте чиє авторство!
28 Ноября 2018 13:39 | Nadejda Karpenko