Интересное Юмор

Мова емоцій: тепер відзначають міжнародний день емоджі

Мировлад Марбу

  • 0
  • 148

Сьогодні, 17 липня, відзначається Всесвітній день Емоджі. Цей день святкують щорічно з 2014 року і, відповідно до області поширення цих знаків, здебільшого в Інтернеті.

Емоджі - досить популярні символи, які використовуються для спілкування у соцмережах. Ці значки відображають певні предмети, якими користувачі ілюструють свої тексти. Така графічна мова з’явилася в Японії і поступово поширилась на увесь світ.

«Емотикони, або ж смайлики, як ми звикли їх називати, почали завойовувати віртуальний простір, коли виявилося, що для спілкування в мережі самих слів недостатньо», – пише Media Sapiens.

Спочатку емоджі виглядала як мова піктограм, де символи використовувалися так само, як і в ASCII Емотикони, але мали більш широкий діапазон вживання, а самі іконки були стандартизовані в клавіатурі, яка стала доступною на мобільних пристроях.

2015 року Оксфордський словник англійської мови, замість слова року, обрав емоджі «обличчя зі сльозами радості» – представника покоління емотиконів, що виникло в Японії в середині 1990, а останніми роками перетворилося на чи не найбільш помітний тренд.

Використання емотиконів впливає на нашу розумову діяльність, демонструють дослідження психологічного факультету Університету Фліндерса (Австралія). «Більшість із нас під час бесіди звертає увагу передовсім на обличчя співрозмовника, – розповідає доктор Оуен Чорчиз. – Наші експерименти підтвердили, що ця реакція відрізняється від реакції на будь-які інші об’єкти».

Експеримент показав, що ділянка мозку, яка відповідає за розпізнавання обличчя, активується, коли людина бачить емотикон. Щоправда, тільки з більш поширеною й усталеною послідовністю знаків. Варто цю послідовність змінити – ефект зникне. Чорчиз пояснює, що ця нейронна реакція є повністю культурно зумовленою.

На завершення можна сказати, що хоча кількість емотиконів, які продукує людство, невпинно зростає, все ж переважна більшість лінгвістів вважає, що вони зараз не претендують на те, щоб витісняти слова.

Джерело: https://zik.ua

Рубрика: Юмор
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska