Интересное Интересное

В Африці загадково масово гинуть тисячолітні баобаби

Ольга Савченко

  • 0
  • 48

Могутні дерева, які є візитною карткою африканської савани, вмирають від невідомих причин, вчені б'ють на сполох. Більшість найстаріших і найбільших африканських баобабів загинули за останні роки. Про це повідомляє кореспондент BBC Хелен Бріггс. Причина вимирання фахівцям поки незрозуміла, пишуть kontrakty.ua.

Дослідники вважають, що загибель віковічних баобабів "може бути як мінімум частково пов'язана зі значними змінами клімату, які особливо сильно вплинули на південну Африку".

Щоб дізнатися точні причини їх загибелі, необхідні подальші дослідження. Ці дерева можуть досягати величезних розмірів, а тривалість життя деяких із них становить сотні, якщо не тисячі років.

Дослідники з ПАР, Румунії та США кажуть, що втрата цих рослин - безпрецедентна подія. "Абсолютно вражаюче і хвилююче, що стільки тисячолітніх дерев гине в нашу епоху", - зазначив співавтор дослідження Адріан Патрут з Університету Бабеш-Боляі в Румунії.

Біологи застосували метод радіовуглецевого датування, щоб визначити вік і особливості найстаріших і найбільших баобабів світу. Всього вони вивчили більше 60 дерев, дослідження тривало 12 років - з 2005 по 2017 рік.

Несподівано виявилося, що найбільші і старі дерева загинули за час дослідження.

Всього частково або повністю померло десять дерев. Дев'ять з них входили до списку найстаріших дерев, п'ять - у список найбільших у світі. Всі вони перебували в південній частині Африки - Зімбабве, Намібії, Південній Африці, Ботсвані і Замбії. Вік загиблих рослин становив від 1100 до 2500 років.

Серед них - баобаб Панк, який вважався священним у Зімбабве. Його обхват становив 25,5 метра, висота - 15,5 метра, а вік - приблизно 2 429 років.

Всі його стебла загинули і обрушилися в 2010-2011 роках.

Вчені пишуть, що баобаби дуже важко вбити. Дерева виживають, навіть якщо їх спалити або позбавити кори. "Коли вони вмирають, вони просто згнивають зсередини і раптово падають, залишаючи купу трухи", - пишуть фахівці.

Рубрика: Интересное
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Дивний допис! Особливо про аматорів? Це титульні змагання за звання чемпіона міста під керівництвом Управління у справах молоді та спорту та Білоцерківської федерації велоспорту! Тому це не аматорські змагання.
30 Октября 2018 17:09 | Олег Зиглин
Буду послідовним, ремонтники взялись за ремонт колодязя. Сподіваюсь цього разу він буде споруджений згідно ДБН. Хоча важко вгадати, за що ж їм доведеться розплачуватись і за чий рахунок, коли БЦ міськрада видасть чергову дурнувату постанову. Бо рішення запустити по міським вулиуцям міжміський великовантажний транспорт хтось уже почав спачувати з своєї кишені. І не тільки водоканал, а й жителі цих вулиць, що ремонтують тріщини в будинках, що знаходяться в 2-3м від руйнуючого потоку летючих фур
20 Апреля 2018 10:18 | Igor SIGarm
Є шанс для кожного взяти участь в поліпшенні стану доріг в місті і навколо нього. Навіть підстави створені і не варто чекати, коли колеса твого авто залишаться в ямі. Дії прості, доступні і для пішохода і для водія. Перше, завідши проблемну ділянку дороги здійснити виклик патрульної поліції за номером "102" ДЛЯ ОГЛЯДУ АВАРІЙНОЇ ДІЛЯНКИ ДОРОГИ. Друге, за кілька днів до місцевого відділку поліції подати ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ про стан і дії щодо складеного Акту обстеження аварійної ділянки дороги, не забудьте зареєструвати. ну от, перша ластівка пішла: приїхала поліція на Першотравневу, потім приїхла БЦвода спочатку вшестером дивились на провалений люк, розгребли яму в глибину на 30см, відїхали, за декілька годин знов приїхали тією ж аварійкою але четвером, обламали дерево -щоб зробити огороджувальну піраміду зі стрічкою, - організація напевне вже банкрот, бо нема в неї грошей на пару метрів труби!!!! Отак і поїхали - знов на нараду, з мозговою діяльністю в них погано, зате агресії і лайки достатньо. - треба ж нароботі робити щось! Трохи посмішу наостанок - в першому приїзді було на 3 робітники 3 керівника, по одежі видно, в другому на 2 робітгника -2 начальника. А ви питаєте звідки беруться тарифи і бездіяльність служб
19 Апреля 2018 15:56 | Igor SIGarm
Ау,товарищи!!!! Меня( семья Добровольских) вообще не наградили!!!И наше занятое место должно вообще быть вторым!!!!На фото меня нет!!! Одним словом БАРДАК!!! Я возмущена!!!!! Позор организаторам ,а в частности: управління з фізичної культури та спорту КОДА, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління молоді та спорту м. Біла Церква, Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»!!!!
11 Апреля 2018 09:54 | юлия добровольская