Интересное Интересное

Вчені з'ясували, що буде з Сонячною системою після того, як "помре" Сонце

Ольга Савченко

  • 0
  • 74

Через 5 мільярдів років наша зоря вигорить, розпадеться і перетвориться на масивне кільце міжзоряного газу і пилу, яке буде випромінювати світло. Таке завершення життєвого циклу Сонця прогнозують вчені. Про це пише expres.ua з посиланням на The Guardian.

 Міжнародна команда вчених з'ясувала деталі смерті нашої зорі. Використовуючи нову комп'ютерну модель, вони виявили, що замість простого затухання, як раніше ввжалося, Сонце, вмираючи, перетвориться на приголомшливу планетарну туманність, яку буде видно за мільйони світолових років. "Такі планетрані туманності - найгарніші об'єкти на небокраї. Навіть якщо Сонце стане досить тьмяною туманністю, її все одно буде видно з сусідніх галактик", - вважає професор астрофізики Університету Манчестера Альберт Зійлстра.

Сонце - з багатьох точок зору, пересічна зоря. Воно має середні розміри і, проіснувавши 5 мільярдів років, вже на половині життєвого шляху. Кінець наступить тоді, коли в ядрі Сонця закінчиться водень, що спричинить крах центру. Коли це станеться, ядерні реакції почнуться ззовні кори, через це Сонце розбухне до розмірів червоного гіганта, поглинувши Меркурій і Венеру. Але це ще не кінець історії. Вчені описали, що станеться потім. Ставши червоним гігантом, Сонце втратить близько половини своєї маси, оскільки зовнішні шари будуть здуватися зі швидкістю близько 20 кілометрів на секунду. Ядро буде швидко нагріватися і випромінювати ультрафіолетове світло і рентгенівські промені, які зовніші шари будуть ловити і перетворювати на яскраве кільце плазми. Планетарна туманність буде сяяти близько 10 тисяч років.

 Попри те, що Земля може вціліти після смерті Сонця, життя на планеті загине ще задовго до того. З віком зоря буде світити все яскравіше, і за 2 мільярди років його тепла буде достатньо, щоб земні океани закипіли…

Рубрика: Интересное
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Дивний допис! Особливо про аматорів? Це титульні змагання за звання чемпіона міста під керівництвом Управління у справах молоді та спорту та Білоцерківської федерації велоспорту! Тому це не аматорські змагання.
30 Октября 2018 17:09 | Олег Зиглин
Буду послідовним, ремонтники взялись за ремонт колодязя. Сподіваюсь цього разу він буде споруджений згідно ДБН. Хоча важко вгадати, за що ж їм доведеться розплачуватись і за чий рахунок, коли БЦ міськрада видасть чергову дурнувату постанову. Бо рішення запустити по міським вулиуцям міжміський великовантажний транспорт хтось уже почав спачувати з своєї кишені. І не тільки водоканал, а й жителі цих вулиць, що ремонтують тріщини в будинках, що знаходяться в 2-3м від руйнуючого потоку летючих фур
20 Апреля 2018 10:18 | Igor SIGarm
Є шанс для кожного взяти участь в поліпшенні стану доріг в місті і навколо нього. Навіть підстави створені і не варто чекати, коли колеса твого авто залишаться в ямі. Дії прості, доступні і для пішохода і для водія. Перше, завідши проблемну ділянку дороги здійснити виклик патрульної поліції за номером "102" ДЛЯ ОГЛЯДУ АВАРІЙНОЇ ДІЛЯНКИ ДОРОГИ. Друге, за кілька днів до місцевого відділку поліції подати ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ про стан і дії щодо складеного Акту обстеження аварійної ділянки дороги, не забудьте зареєструвати. ну от, перша ластівка пішла: приїхала поліція на Першотравневу, потім приїхла БЦвода спочатку вшестером дивились на провалений люк, розгребли яму в глибину на 30см, відїхали, за декілька годин знов приїхали тією ж аварійкою але четвером, обламали дерево -щоб зробити огороджувальну піраміду зі стрічкою, - організація напевне вже банкрот, бо нема в неї грошей на пару метрів труби!!!! Отак і поїхали - знов на нараду, з мозговою діяльністю в них погано, зате агресії і лайки достатньо. - треба ж нароботі робити щось! Трохи посмішу наостанок - в першому приїзді було на 3 робітники 3 керівника, по одежі видно, в другому на 2 робітгника -2 начальника. А ви питаєте звідки беруться тарифи і бездіяльність служб
19 Апреля 2018 15:56 | Igor SIGarm
Ау,товарищи!!!! Меня( семья Добровольских) вообще не наградили!!!И наше занятое место должно вообще быть вторым!!!!На фото меня нет!!! Одним словом БАРДАК!!! Я возмущена!!!!! Позор организаторам ,а в частности: управління з фізичної культури та спорту КОДА, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління молоді та спорту м. Біла Церква, Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»!!!!
11 Апреля 2018 09:54 | юлия добровольская