Интересное Туризм

Які музеї можна відвідати у Білій Церкві

Мировлад Марбу

  • 0
  • 174

Якщо думаєте, як провести культурне дозвілля у Білій Церкві, то завітайте до музеїв міста. Білоцерківський краєзнавчий музей та унікальний музей електрозв’язку відкриють перед  Вами двері своєї цікавої історії. 

Краєзнавчий музей є не лише головним елементом в історії та культурі міста Біла Церква, а й потужним науково-культурним центром Правобережжя всій Київській області.

Музей був відкритий в 1924 році за ініціативи та активної підтримки історика і громадського діяча С.Дроздова. Основою колекції новоствореного музею виступили об’єкти з особистої колекції вченого. Розташувався він у зимовому палаці графів Браницьких. При музеї відкрили бібліотеку, книжковий фонд якої становив 7000 видань. З 1927 року співробітники музею починають вести активне експедиційну роботу. Всього за 3 роки кількість експонатів збільшилася до 5000 об’єктів.

У часи Другої світової війни фонди музею були розграбовані. За радянських часів Білоцерківський краєзнавчий музей був закритий на реконструкцію, яка тривала близько 5 років, але вже в 1983 році він знову відкрив свої двері для відвідувачів.

З 2000 року Білоцерківський музей є важливим елементом у науковому житті всієї Київщини. На його базі постійно проводяться різноманітні краєзнавчі читання, конференції, збори та семінари, а також тематичні виставки.

У наші дні у фондах музею зберігається близько 78 тис. предметів, які поділені на кілька тематичних виставок: природа краю, археологічне минуле, історія Київщини в різні часові періоди.

Перлиною колекції музею є скіфський меч. Також можна побачити унікальні черняхівські світильники, прикраса і зброя. Великою популярністю користуються експонати часів козаччини (булава і зброя героїв). Радує око велика етнографічна колекція, в якій є збори вишиванок, рушників, предметів побуту та жіночих прикрас.

Двері музею відкриті для відвідування щодня (крім середи) з 10:00 до 18:00.

Унікальний музей електрозв’язку наочно демонструє розвиток зв’язку і пошти.

У ньому показані пристрої, за допомогою яких у минулому пересилали повідомлення, найстаріші телевізори, різні апарати і т.д. Офіційно установа була відкрита в 1985 році.

У 80-ті роки минулого сторіччя з’явилася ідея створення такого музею. В одному місці вирішили зібрати апаратуру, що відслужила свій термін, а також збережені документи, старі фото та нагороди. Після відповідного оформлення вийшла ця експозиція. З часом вона поповнилася новими предметами, які мали безпосереднє відношення до пошти, телеграфу та телефонного зв’язку.

Рубрика: Туризм
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Буду послідовним, ремонтники взялись за ремонт колодязя. Сподіваюсь цього разу він буде споруджений згідно ДБН. Хоча важко вгадати, за що ж їм доведеться розплачуватись і за чий рахунок, коли БЦ міськрада видасть чергову дурнувату постанову. Бо рішення запустити по міським вулиуцям міжміський великовантажний транспорт хтось уже почав спачувати з своєї кишені. І не тільки водоканал, а й жителі цих вулиць, що ремонтують тріщини в будинках, що знаходяться в 2-3м від руйнуючого потоку летючих фур
20 Апреля 2018 10:18 | Igor SIGarm
Є шанс для кожного взяти участь в поліпшенні стану доріг в місті і навколо нього. Навіть підстави створені і не варто чекати, коли колеса твого авто залишаться в ямі. Дії прості, доступні і для пішохода і для водія. Перше, завідши проблемну ділянку дороги здійснити виклик патрульної поліції за номером "102" ДЛЯ ОГЛЯДУ АВАРІЙНОЇ ДІЛЯНКИ ДОРОГИ. Друге, за кілька днів до місцевого відділку поліції подати ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ про стан і дії щодо складеного Акту обстеження аварійної ділянки дороги, не забудьте зареєструвати. ну от, перша ластівка пішла: приїхала поліція на Першотравневу, потім приїхла БЦвода спочатку вшестером дивились на провалений люк, розгребли яму в глибину на 30см, відїхали, за декілька годин знов приїхали тією ж аварійкою але четвером, обламали дерево -щоб зробити огороджувальну піраміду зі стрічкою, - організація напевне вже банкрот, бо нема в неї грошей на пару метрів труби!!!! Отак і поїхали - знов на нараду, з мозговою діяльністю в них погано, зате агресії і лайки достатньо. - треба ж нароботі робити щось! Трохи посмішу наостанок - в першому приїзді було на 3 робітники 3 керівника, по одежі видно, в другому на 2 робітгника -2 начальника. А ви питаєте звідки беруться тарифи і бездіяльність служб
19 Апреля 2018 15:56 | Igor SIGarm
Ау,товарищи!!!! Меня( семья Добровольских) вообще не наградили!!!И наше занятое место должно вообще быть вторым!!!!На фото меня нет!!! Одним словом БАРДАК!!! Я возмущена!!!!! Позор организаторам ,а в частности: управління з фізичної культури та спорту КОДА, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління молоді та спорту м. Біла Церква, Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»!!!!
11 Апреля 2018 09:54 | юлия добровольская