Интересное Туризм

Які музеї можна відвідати у Білій Церкві

Мировлад Марбу

 • 0
 • 79

Якщо думаєте, як провести культурне дозвілля у Білій Церкві, то завітайте до музеїв міста. Білоцерківський краєзнавчий музей та унікальний музей електрозв’язку відкриють перед  Вами двері своєї цікавої історії. 

Краєзнавчий музей є не лише головним елементом в історії та культурі міста Біла Церква, а й потужним науково-культурним центром Правобережжя всій Київській області.

Музей був відкритий в 1924 році за ініціативи та активної підтримки історика і громадського діяча С.Дроздова. Основою колекції новоствореного музею виступили об’єкти з особистої колекції вченого. Розташувався він у зимовому палаці графів Браницьких. При музеї відкрили бібліотеку, книжковий фонд якої становив 7000 видань. З 1927 року співробітники музею починають вести активне експедиційну роботу. Всього за 3 роки кількість експонатів збільшилася до 5000 об’єктів.

У часи Другої світової війни фонди музею були розграбовані. За радянських часів Білоцерківський краєзнавчий музей був закритий на реконструкцію, яка тривала близько 5 років, але вже в 1983 році він знову відкрив свої двері для відвідувачів.

З 2000 року Білоцерківський музей є важливим елементом у науковому житті всієї Київщини. На його базі постійно проводяться різноманітні краєзнавчі читання, конференції, збори та семінари, а також тематичні виставки.

У наші дні у фондах музею зберігається близько 78 тис. предметів, які поділені на кілька тематичних виставок: природа краю, археологічне минуле, історія Київщини в різні часові періоди.

Перлиною колекції музею є скіфський меч. Також можна побачити унікальні черняхівські світильники, прикраса і зброя. Великою популярністю користуються експонати часів козаччини (булава і зброя героїв). Радує око велика етнографічна колекція, в якій є збори вишиванок, рушників, предметів побуту та жіночих прикрас.

Двері музею відкриті для відвідування щодня (крім середи) з 10:00 до 18:00.

Унікальний музей електрозв’язку наочно демонструє розвиток зв’язку і пошти.

У ньому показані пристрої, за допомогою яких у минулому пересилали повідомлення, найстаріші телевізори, різні апарати і т.д. Офіційно установа була відкрита в 1985 році.

У 80-ті роки минулого сторіччя з’явилася ідея створення такого музею. В одному місці вирішили зібрати апаратуру, що відслужила свій термін, а також збережені документи, старі фото та нагороди. Після відповідного оформлення вийшла ця експозиція. З часом вона поповнилася новими предметами, які мали безпосереднє відношення до пошти, телеграфу та телефонного зв’язку.

Рубрика: Туризм
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного
 • Антишопинг: по воскресеньям в Польше не будут работать магазины

  Многие украинцы не отказывают себе в удовольствии провести уик-энд в ближнем зарубежье – Польше. А какой же отдых без шопинга, будь то одежда, аксессуары, местные деликатесы или просто сувениры. Но такой отдых может быть весьма подпорчен, если вы не знаете местных новшеств.
 • Бурштинова Прибалтика: Таллінн – це машина часу

  Найпівнічніша країна Балтії – Естонія і її столиця – Таллінн – це цілий калейдоскоп вражень. Ось тут одного дня для гарного знайомства з містом точно не вистачить, тож, якщо маєте можливість, залишайтеся тут хоча б на два-три дні. Тут ви реально зануритеся в часи Середньовіччя, адже споруди цих віків просто відмінно збереглися. Тут ви намилуєтеся глибоким, холодним, спокійним і якимось навіть «розумним» Балтійським морем, до якого з центру можна дійти пішки. А ще тут їдять… оленя, лося, ведмедя, борсука… Готові дивувати і очі, і шлунок? Тоді вам у Таллінн!
 • Бурштинова Прибалтика: романтична Рига

  Якщо й існує якесь місто, де справді живуть легенди, то це Рига. Столиця-крихітка характерної Латвії, в якій просто не може не розгулятися фантазія. Місто, в якому концентрація вражень зашкалює. Розмістившись у самому центрі Прибалтики, Рига вабить своїми вуличками та соборами, черепицею та романтикою… Врешті-решт – шпротами та знаменитим ризьким бальзамом  О, як же там хочеться бути, навіть коли ти вже там є! Хочеться просто просочитися цим містом, щоб залишити в собі оту таку вальяжну, замріяну, до неба романтичну й нерозгадану частинку Риги…
 • Бурштинова Прибалтика: Вільнюс – місто сюрпризів!

  Чого я тільки не наслухалася перед своєю подорожжю в Прибалтику: «Та… Совок…», «Ти бувала в таких місцях, що Прибалтика тебе навряд чи здивує…»… Та поряд із цим були й захоплені відгуки, коли й слів бракувало для опису. І мені дуже кортіло отримати тільки своє, особисте балтійське враження. І мій вердикт: «Друзі, ви ще не купили квитки до Литви-Латвії-Естонії? То на що ви чекаєте?!». Так, там варто побувати. Це дуже колоритний і смачний шматочок Європи. І країни ці – не однакові. Варті того, щоб зупинитися в кожній з них окремо. А цього разу мова піде про Вільнюс, столицю Литви. Місто, яке засноване ще у 13-му столітті! І в якому назбиралося вже стільки цікавинок, що й на най-найвибагливішого туриста вистачить.
 • Рай для сноубордистів: де покататися не в Карпатах

  Любите зиму? Тоді, мабуть, любите кататися на сніжних схилах! Комусь до смаку звичайні санчата, хтось любить лижі, а для когось найкращий варіант – екстремальний сноуборд. Ми зібрали для вас ідеї, де можна покататися. Не лише Карпати, не лише для професіоналів!

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?