Интересное Мир женщины

Вчені виявили несподівану реакцію жінок на запах чоловіків

Мировлад Марбу

  • 0
  • 11

Запах партнера може знижувати рівень стресу у жінок, до такого висновку прийшли психологи з Університету Британської Колумбії в Канаді.

У дослідженні взяли участь 96 пар. Чоловікам видали чисту сорочку, яку треба було носити 24 години. Їм заборонили користуватися дезодорантом і побутовою хімією з запахом, а також зобов'язали відмовитися від куріння і ароматної їжі. Після доби сорочки були заморожені заради кращого збереження запаху.

Жінок, які брали участь в експерименті, попросили понюхати футболки, які носили або незнайомці, або чоловіки, з якими вони перебувають у відносинах.

Після цього представниці слабкої статі пройшли стрес-тест, який включав симуляцію співбесіди для прийому на роботу і математичні завдання. Крім того, жінки відповіли питання про свій настрій і здали аналіз слини для вимірювання рівня кортизолу (гормон стресу).

В ході аналізу отриманих даних вчені виявили, що випробовувані, які нюхали сорочки своїх партнерів, відчували себе менш напружено, у них був зафіксований більш низький рівень кортизолу. У той же час ті, кому дісталася сорочка незнайомої людини, відчували більший стрес.

Автори припускають, що на подібні закономірності впливають еволюційні фактори. "З юного віку люди побоюються незнайомців, особливо чоловічої статі. Ймовірно, запах чужих чоловіків провокують реакцію організму" бий або біжи ", що підвищує рівень кортизолу. Це може відбуватися несвідомо", - говорить один з авторів дослідження Марліз Хофер.

Рубрика: Мир женщины
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?