Интересное Здоровье

Як прокидатися без стресу і будильника: 3 прості кроки

Мировлад Марбу

  • 0
  • 8

Психологи вважають, що звук будильника провокує стрес. Через це ранок людини починається з напруження нервової системи, що може негативно впливати на весь день.

Позбутися небажаного ефекту просто - достатньо навчитися прокидатися самостійно, пише "Сегодня".

Крок 1. Зрозумійте свій біологічний годинник. Щодня записуйте, о котрій прокинулися і як почуваєтеся. Звертайте увагу, чи прокидались посеред ночі. Якщо так, значить цикл сну і неспання порушений. Аби його відновити, намагайтеся більше часу проводити на свіжому повітрі і сонячному світлі. Крім того, варто переглянути вживання енергетиків та напоїв із високим вмістом кофеїну.

Крок 2. Вперше прокинутися без будильника краще у вихідний день. У будні варто змінити мелодію будильника на більш спокійну і тиху. При цьому треба пам'ятати, що організм позитивно відреагує на такий експеримент лише тоді, коли нічний сон триватиме не менше 7-8 годин.

Крок 3. Природа заклала раннє пробудження живих істот. Тому якщо дослухатися до неї - прокинутися буде простіше. Наприклад, можна нещільно закривати штори, щоб організм реагував на світанок. Або залишати вікно напіввідчиненим - і перші звуки міста стануть природнім будильником. Коли будете просинатися навіть під тиху мелодію, від будильника можна відмовитися назавжди.

До речі, сварки, нервовість, запізнення на роботу - це може стати причиною невчасного пробудження дитини в будній день. Але батьки сонливої малечі мають не злитися, а розібратися в проблемі.

Основна причина небажання своєчасно прокидатися - різка зміна графіку. Дитину треба привчати до ранніх підйомів завчасно - хоча б за кілька тижнів. Тоді біологічний годинник малюка налаштується правильно.

Щоб не травмувати психіку та не псувати настрій дитини, будити треба спокійно та повільно. Можна тихо позвати малюка, легко торкатися його, увімкнути тиху музику або м'яке світло. Щоб сформувати асоціацію пробудження з чимось приємним, ранковий ритуал варто повторювати щоразу - поцілувати, погладити дитину, розпитати про останній сон.

Коли дитина почала просипатися, не треба різко піднімати її з ліжка. Вона має повністю оговтатися від сну, і тільки потім вмиватися та збиратися до садочка або школи. Щоб допомогти прокинутися остаточно, батьки можуть зробити короткий масаж спини або стоп. Або запропонувати малюку міні-гімнастику - потягнутися в різні боки, поворушити кінцівками. У цей момент музику можна перемкнути на більш енергійну або увімкнути більш яскраве освітлення.

Крім того, психологи визначили способи, якими будити дитину категорично не можна. Це крик, гучний будильник або музика, поспіх і постійне нагадування "давай швидше".

Рубрика: Здоровье
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?