Интересное Здоровье

Україну атакує кір!

Ольга Савченко

  • 0
  • 123

У 2017 році Україну атакує кір. За даними МОЗ України, з початку року на кір в Україні захворіло 962 особи.

     Основна кількість хворих реєструється у Одеській та Івано-Франківській областях. Сприяє розповсюдженню інфекцій і сезон відпочинку. 93% захворівших - це нещеплені діти. Не маючи специфічного імунітету, вони тяжко переносять хворобу. Мають місце і 2 смертельні випадки ускладнень від кору. Епідемічна ситуація з кору та краснухи в м. Біла Церква у 2016 році  та протягом 7-ми місяців 2017 року була відносно благополучною.

              Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Вона проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку, внаслідок чого виникає таке грізне ускладнення, як енцефаліт, що часто закінчується смертю. При більш легкому ураженні центральної нервової системи людина одужує, однак, за даними американських лікарів, у середньому в 1 з 1000 перехворілих виявляють чітко виражене пригнічення інтелектуального розвитку. Тому заходи щодо запобігання захворюваності на кір є однією із важливих умов збереження і нормального інтелектуального розвитку людської популяції .

За даними МОЗ, значна частина захворілих у 2017 році не мали усіх необхідних  щеплень або не були щеплені проти кору взагалі. Специфічного лікування проти кору не існує, тож найдієвішою профілактикою захворювання є вакцинація.

Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію – у 6 років. За епідемічними показами (після контакту з хворим) може бути проведена екстрена вакцинація дітям та дорослим віком до 30 років, що не хворіли і не були щеплені проти кору. Найбільшу загрозу кір становить для вагітних, оскільки може спричинити викидень чи патологічні зміни у розвитку плода. Наразі в лікуваньно-профілактичних закладах міста - КЗ БМР «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1» та КЗ БМР «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2» - наявна і доступна комбінована вакцина PRIORIX проти кору, епідемічного паротиту та краснухи виробництва ГляксоСмитКляйн, (Бельгія).  З огляду на збільшення випадків кору, закликаємо батьків вакцинувати дітей згідно з календарем профілактичних щеплень.

Управління охорони здоров’я

Рубрика: Здоровье
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?