Интересное Здоровье

Україну атакує кір!

Ольга Савченко

  • 0
  • 27

У 2017 році Україну атакує кір. За даними МОЗ України, з початку року на кір в Україні захворіло 962 особи.

     Основна кількість хворих реєструється у Одеській та Івано-Франківській областях. Сприяє розповсюдженню інфекцій і сезон відпочинку. 93% захворівших - це нещеплені діти. Не маючи специфічного імунітету, вони тяжко переносять хворобу. Мають місце і 2 смертельні випадки ускладнень від кору. Епідемічна ситуація з кору та краснухи в м. Біла Церква у 2016 році  та протягом 7-ми місяців 2017 року була відносно благополучною.

              Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Вона проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку, внаслідок чого виникає таке грізне ускладнення, як енцефаліт, що часто закінчується смертю. При більш легкому ураженні центральної нервової системи людина одужує, однак, за даними американських лікарів, у середньому в 1 з 1000 перехворілих виявляють чітко виражене пригнічення інтелектуального розвитку. Тому заходи щодо запобігання захворюваності на кір є однією із важливих умов збереження і нормального інтелектуального розвитку людської популяції .

За даними МОЗ, значна частина захворілих у 2017 році не мали усіх необхідних  щеплень або не були щеплені проти кору взагалі. Специфічного лікування проти кору не існує, тож найдієвішою профілактикою захворювання є вакцинація.

Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію – у 6 років. За епідемічними показами (після контакту з хворим) може бути проведена екстрена вакцинація дітям та дорослим віком до 30 років, що не хворіли і не були щеплені проти кору. Найбільшу загрозу кір становить для вагітних, оскільки може спричинити викидень чи патологічні зміни у розвитку плода. Наразі в лікуваньно-профілактичних закладах міста - КЗ БМР «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1» та КЗ БМР «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2» - наявна і доступна комбінована вакцина PRIORIX проти кору, епідемічного паротиту та краснухи виробництва ГляксоСмитКляйн, (Бельгія).  З огляду на збільшення випадків кору, закликаємо батьків вакцинувати дітей згідно з календарем профілактичних щеплень.

Управління охорони здоров’я

Рубрика: Здоровье
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Что еще Интересного

Афиша событий Белой Церкви

Самое Интересное
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Шановна пані Наталіє, дякую за Вашу статтю, але в ній є дещо неправильно зрозуміле Вами трактування моїх слів. У своєму виступі я сказала: «Час довів, що міська влада піклується про збереження й оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Так, два роки поспіль на кожну школу виділялося по 42 тисячі грн. Але ми всі розуміємо, що це крапля в морі. Без активної позиції керівника та розумної співпраці з батьківським комітетом і громадськими організаціями освітньому закладу складно повноцінно працювати. І тому глибока вдячність батькам, які розуміють, що підтримка освіти – це інвестиції в успішне майбутнє своїх дітей». У відповідь на запитання члена комісії Гончаренка Ю.А.: «Що, як адміністратор, я знаю про фінансування закладу міською владою?» - я відповіла, що цього літа на реконструкцію спортивного майданчика було виділено з міського бюджету 530.000 грн. Сподіваюся, що Ви врахуєте мої зауваження і внесете корективи у статтю. Дякую за розуміння. З повагою Олена Плигань.
22 Сентября 2017 19:55 | Олена Плигань
Як изавжди ті самі граблі )) не компетентна комісія і її початкове голосування зробило свою справу, для комісії повинен бути один критерій- хоча б 1 професійний експерт з брендингу, який би мав мати вирішальне слово, а також строга анонімність поданих заявок саме для членів комісії, щоб уникнути упередженого голосування . А так все ясно і прогнозовано))) Про он лайн голосування взагалі вже мовчу ...буде як у місті Дніпрі - де в он лайн голосуванні перемогла ракета ))) P.S.після шквалу критики та насмішок команда Експертів з брендингу таграф-дизайну обрали достойну роботу https://lenta.ru/news/2017/07/31/logo/
12 Сентября 2017 14:55 | lolik yjfgjgfjhg