Новости Город

Зима прийшла з дарами – з добрими святами

Ольга Савченко

  • 0
  • 74

     У народі кажуть: «Зима прийшла з дарами – з добрими святами». І дійсно: взимку майже щодня свято. Кожне з них відзначалося вечорницькими дійствами. Грудень починається циклом зимових свят, які пов’язані з великою кількістю традицій та народних звичаїв.

Щорічно 17 грудня відзначається день святої Варвари. Це не тільки релігійне, але й народне свято. В Україні з іменем Варвари пов’язують чимало легенд. Одна з них стверджує, що свята Варвара була така мудра на вишивання, що вишила ризи самому Ісусові Христові. У цей день можна досхочу вишивати й займатися іншими справами, пов’язаними з нитками.

     Напередодні свята Варвари, покровительки вишивальниць, у бібліотеці-філії №4 відбулася година народознавства «Зима прийшла з дарами – з добрими святами». На захід завітали члени клубу Академії пенсіонерів «Зарічани» не тільки для того, щоб вшанувати Варвару-вишивальницю, але й почерпнути для себе багато цікавого та корисного. Бібліотекар Ірина Тупчій розповіла про традиції святкування дня святої Варвари в інших слов’янських країнах. Атмосферу народного свята передавали вишиті рушники, картини, плетені серветки, домоткані килими, які принесли учасники заходу, талановиті майстрині. Вдивляючись у цю рукотворну красу, створену працьовитими жіночими руками, дивуєшся, де береться стільки енергії та терпіння, адже ця робота вимагає багато часу та копіткої праці. Найкращими виявилися роботи: «Барвисті кольори вишивки» Оксани Сулими, «Цікаве рукоділля» Ольги Кучерської, «Магія вишивки» Антоніни Герасименко, «Чарівність мережива» Ольги Хмель та «Умілі руки» Світлани Журавльової.

     Учасники заходу згадували грудневі прикмети, прислів’я та приказки, що дістались нам у спадок від минулих поколінь. Майстрині поділилися спогадами про те, що спонукало їх до в’язання та вишивання, подякували бібліотекарям за приємні хвилини спілкування.

Олена Буяненко

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska