Новости Политика

Тимошенко: Я планую одразу після інавгурації приступити до зовсім іншого формату переговорів

Мировлад Марбу

  • 0
  • 500

Українська влада має перейти до будапештського формату і посадити за стіл переговорів ті країни, які у 1994 році давали фундаментальні гарантії безпеки України. Про це в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" 13 грудня заявила лідер партії "Батьківщина" і кандидат у президенти України Юлія Тимошенко.

"Я планую одразу після інавгурації приступити до зовсім іншого формату переговорів – переговорів не в мінському форматі, де за столом сидять два, вибачте, терористи від так званих "ЛНР", "ДНР". За кого вони переговорюють? Із ким ми ведемо переговори? І жодної офіційної особи, яка б займала посаду від України", – зазначила Тимошенко.

За її словами, переговори слід вести, не відмовляючись від нормандського і мінського варіантів.

"Нам потрібно негайно перейти до будапештського формату і посадити за стіл переговорів ті країни, які нам із вами в 1994 році давали фундаментальні гарантії нашої безпеки... У мене питання: чому, коли ми маємо в руках Будапештський меморандум, де прямо написано, що перший крок агресії проти України – і президенти, прем'єр-міністри країн-гарантів зобов'язані сісти за стіл переговорів і припинити війну або агресію... Чому це не зроблено досі?" – підкреслила кандидат в президенти.

Відповідаючи на запитання ведучої про готовність "президента Тимошенко" до зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним, лідер "Батьківщини" заявила: "У будапештському форматі за стіл повинні сісти всі учасники і відповідати за кожне своє слово".

Будапештський меморандум 1994 році підписали Україна, Великобританія, Росія і США. Три останні країни зобов'язалися бути гарантами незалежності, суверенітету і кордонів України в обмін на відмову Києва від ядерного статусу. Росія 2014 року порушила умови меморандуму, анексувавши Крим і почавши збройну агресію щодо України.

Переговори про врегулювання воєнного конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.

Рубрика: Политика
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska
Разом можна творити чимало хороших справ, свято для особливих діток, вийшло дійсно по особливому гарно. P.S. інфо подана змістовно, проте прохання до публіциста, коли передруковуєте не свої тексти, то зазанайчайте чиє авторство!
28 Ноября 2018 13:39 | Nadejda Karpenko