Новости Политика

Тимошенко: Я планую одразу після інавгурації приступити до зовсім іншого формату переговорів

Мировлад Марбу

  • 0
  • 551

Українська влада має перейти до будапештського формату і посадити за стіл переговорів ті країни, які у 1994 році давали фундаментальні гарантії безпеки України. Про це в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" 13 грудня заявила лідер партії "Батьківщина" і кандидат у президенти України Юлія Тимошенко.

"Я планую одразу після інавгурації приступити до зовсім іншого формату переговорів – переговорів не в мінському форматі, де за столом сидять два, вибачте, терористи від так званих "ЛНР", "ДНР". За кого вони переговорюють? Із ким ми ведемо переговори? І жодної офіційної особи, яка б займала посаду від України", – зазначила Тимошенко.

За її словами, переговори слід вести, не відмовляючись від нормандського і мінського варіантів.

"Нам потрібно негайно перейти до будапештського формату і посадити за стіл переговорів ті країни, які нам із вами в 1994 році давали фундаментальні гарантії нашої безпеки... У мене питання: чому, коли ми маємо в руках Будапештський меморандум, де прямо написано, що перший крок агресії проти України – і президенти, прем'єр-міністри країн-гарантів зобов'язані сісти за стіл переговорів і припинити війну або агресію... Чому це не зроблено досі?" – підкреслила кандидат в президенти.

Відповідаючи на запитання ведучої про готовність "президента Тимошенко" до зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним, лідер "Батьківщини" заявила: "У будапештському форматі за стіл повинні сісти всі учасники і відповідати за кожне своє слово".

Будапештський меморандум 1994 році підписали Україна, Великобританія, Росія і США. Три останні країни зобов'язалися бути гарантами незалежності, суверенітету і кордонів України в обмін на відмову Києва від ядерного статусу. Росія 2014 року порушила умови меморандуму, анексувавши Крим і почавши збройну агресію щодо України.

Переговори про врегулювання воєнного конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.

Рубрика: Политика
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska