Новости Город

У Білій Церкві пройшла перша персональна виставка молодого художника Саші Боба

Мировлад Марбу

  • 0
  • 250

У місті Біла Церква увагу привернула афіша місцевого художника: символічна мадонна з немовлям у чорно-червоно-зелених тонах, яка дуже нагадувала бойчуківські живописні традиції. Тут пройшла перша персональна виставка молодого художника Саші Боба. У просторому павільйоні численні шанувальники вдивлялися в інтуїтивні роботи, які ніяк не назвеш провінційними. 47 картин «Не з натури» приваблювали цілісністю втілення образу сучасника-патріота.

Картини Сашка Боба «Святий Георгій», «Де Джек» і «Мадонна» приваблюють нестандартними рішеннями і кольорами

Картини Сашка Боба «Святий Георгій», «Де Джек» і «Мадонна» приваблюють нестандартними рішеннями і кольорами.

Виставка засвідчила оригінальний погляд митця, який проявлявся в колористиці й трансформації пропорцій портрета. І його деформації натури були надто влучними, їх добре сприймати. Художник обґрунтовував фарбами і контурами не стільки об’єкт, скільки інтуїтивне бачення і відчуття суб’єкта. І коли це зроблено без шаблону і не нудно, мистецтво має комерційний успіх.

Саші Бобу 32 роки, його живопис цілком зрілий. У роботах митця відчувається глибокий внутрішній світ, знання історії й культури, начитаність. Від книжок він отримує натхнення. Малює все життя. Його мати згадувала, як він років у дев’ять зобразив діда, напевно, під впливом батька, першого вчителя у малюванні.

«Свідомо ламаю пропорції, — розповідає художник, — виявляю в роботах свої дитячі образи. Син — перший критик моїх робіт, а головний — дружина, яка вчилася живопису і добре відчуває, коли художник вклав у роботу душу. Щоб твір вийшов кращим, треба кудись поїхати, вийти із зони комфорту до нових вражень. Мої картини брали участь в арт-фестивалі в Берліні, деякі залишилися там у колекціонерів».

Псевдонім «Саша Боб» прилип до нього із самого дитинства.  Він закінчив Одеський інститут стандартизації та вимірювальної техніки і вважає, що для художника важливо не виставляти собі межі. Щоб домогтися внутрішньої свободи, навіть брав пензлик у праву руку, хоч шульга, і головне — не прив’язується до певного естетичного стилю. Вважає сучасний український живопис живим у світовому контексті.

А про мадонну на афіші виставки каже: «Цю картину я обрав одразу. Мадонна — це квінтесенція жіночого, як вершник — чоловічого». 

Георгій-Григорій ПИЛИПЕНКО
для «Урядового кур’єра»

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska