Новости Город

У Білій Церкві пройшла перша персональна виставка молодого художника Саші Боба

Мировлад Марбу

  • 0
  • 185

У місті Біла Церква увагу привернула афіша місцевого художника: символічна мадонна з немовлям у чорно-червоно-зелених тонах, яка дуже нагадувала бойчуківські живописні традиції. Тут пройшла перша персональна виставка молодого художника Саші Боба. У просторому павільйоні численні шанувальники вдивлялися в інтуїтивні роботи, які ніяк не назвеш провінційними. 47 картин «Не з натури» приваблювали цілісністю втілення образу сучасника-патріота.

Картини Сашка Боба «Святий Георгій», «Де Джек» і «Мадонна» приваблюють нестандартними рішеннями і кольорами

Картини Сашка Боба «Святий Георгій», «Де Джек» і «Мадонна» приваблюють нестандартними рішеннями і кольорами.

Виставка засвідчила оригінальний погляд митця, який проявлявся в колористиці й трансформації пропорцій портрета. І його деформації натури були надто влучними, їх добре сприймати. Художник обґрунтовував фарбами і контурами не стільки об’єкт, скільки інтуїтивне бачення і відчуття суб’єкта. І коли це зроблено без шаблону і не нудно, мистецтво має комерційний успіх.

Саші Бобу 32 роки, його живопис цілком зрілий. У роботах митця відчувається глибокий внутрішній світ, знання історії й культури, начитаність. Від книжок він отримує натхнення. Малює все життя. Його мати згадувала, як він років у дев’ять зобразив діда, напевно, під впливом батька, першого вчителя у малюванні.

«Свідомо ламаю пропорції, — розповідає художник, — виявляю в роботах свої дитячі образи. Син — перший критик моїх робіт, а головний — дружина, яка вчилася живопису і добре відчуває, коли художник вклав у роботу душу. Щоб твір вийшов кращим, треба кудись поїхати, вийти із зони комфорту до нових вражень. Мої картини брали участь в арт-фестивалі в Берліні, деякі залишилися там у колекціонерів».

Псевдонім «Саша Боб» прилип до нього із самого дитинства.  Він закінчив Одеський інститут стандартизації та вимірювальної техніки і вважає, що для художника важливо не виставляти собі межі. Щоб домогтися внутрішньої свободи, навіть брав пензлик у праву руку, хоч шульга, і головне — не прив’язується до певного естетичного стилю. Вважає сучасний український живопис живим у світовому контексті.

А про мадонну на афіші виставки каже: «Цю картину я обрав одразу. Мадонна — це квінтесенція жіночого, як вершник — чоловічого». 

Георгій-Григорій ПИЛИПЕНКО
для «Урядового кур’єра»

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska
Разом можна творити чимало хороших справ, свято для особливих діток, вийшло дійсно по особливому гарно. P.S. інфо подана змістовно, проте прохання до публіциста, коли передруковуєте не свої тексти, то зазанайчайте чиє авторство!
28 Ноября 2018 13:39 | Nadejda Karpenko