Новости Город

І Дзвону звук у небеса злітає…

Ольга Савченко

  • 0
  • 86

29 жовтня Ірина Григор та Микола Авраменко - рідні учасників антитерористичної операції на Сході нашої держави, які віддали своє життя, захищаючи єдність та незалежність України, - взяли участь у щоденному ранковому церемоніалі вшанування українських героїв.

Церемоніал вшанування полеглих військовослужбовців Збройних сил України започаткували з ініціативи та за безпосередньої підтримки Президента - Верховного Головнокомандувача Збройних сил України Петра Порошенка.

Процедура вшанування пам’яті Героїв проходить на території Міністерства оборони України, де споруджено Залу Пам’яті та облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті.

На стінах Зали пам’яті вміщено таблички з прізвищами військовослужбовців Збройних сил України, які загинули впродовж 1992-2018 років. А у центрі Зали пам’яті розташовано Книгу пам`яті з іменами загиблих. Щоденно її відкривають у відповідності з календарем. Один розворот - один день, де згадуються всі, хто загинув саме цього дня у різні роки.

Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами Дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день. Звучить прізвище полеглого. І злітає у небо звук Дзвону…

29 жовтня він пролунав одинадцять разів, бо за 2014-2016 роки перестали битися серця одинадцяти вірних синів України. І серед загиблих двоє наших земляків – капітан Руслан Петрович Григор та солдат Андрій Миколайович Авраменко.

Рівно чотири роки тому, на світанку, трагічно обірвалося їхнє життя під час виконання бойового завдання в районі села Петрівське, що поблизу Волновахи. Солдат і офіцер. Там, на Сході, вони були рівними. Разом, пліч-о-пліч, йшли на виконання важливого завдання. Разом, прикриваючи один одного, полягли в нерівному бою із диверсійною групою противника.

«Минуло чотири роки, а все ніби було вчора, - ділиться сумними спогадами дружина капітана Руслана Григора Ірина. – Ніщо не може зменшити біль втрати. Але ось такі церемонії, як сьогодні, доводять, що про наших хлопців пам’ятають. І для нас це дуже важливо. Ми надзвичайно вдячні і Президенту України, і представникам Міністерства оборони України, всім причетним до організації цього заходу,  за увагу і за запрошення. Окремі слова вдячності голові Білоцерківської райдержадміністрації Геннадію Джегуру за постійну турботу про нас і за забезпечення поїздки на церемоніал. Дуже хочеться миру і  щоб  не збільшувався список на стінах Зали пам’яті…»

Тетяна Соловей  

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska