Новости Город

«Місто Біла Церква: історія проти міфів»

Ольга Савченко

  • 0
  • 94

Багато пам'ятає Білоцерківська земля. 
Не загубити б цю пам'ять нашим нащадкам...

 

Я не помилюсь, якщо скажу, що Перерва Володимир Степанович – людина-легенда, ходяча енциклопедія та еталон людяності. Видатна людина сучасності, історик, краєзнавець, надзвичайно обдарована та багатогранна людина, яка вже має великий творчий спадок майбутнім поколінням. Метою його життя було якомога повніше зібрати і передати нам знання з історії рідного краю, пробудити в кожному з нас інтерес до свого рідного, родинного, національного, всього того, без чого не може існувати ні людина, ні її родина, ні цілий народ. І на цьому шляху йому вдалося зробити багато.

13 вересня 2018 року на базі Білоцерківського будинку органної та камерної музики проведено презентацію нового наукового доробку Володимира Степановича, доцента кафедри дошкільної і початкової освіти та менеджменту КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», кандидата історичних наук, почесного краєзнавця України - «Місто Біла Церква: історія проти міфів».

Митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин благословив захід.

У заході взяли участь:  в. о. голови Білоцерківської районної ради Анатолій Чичикало, заступник голови райдержадміністрації Володимир Толочко, народний депутат України Хвича Мепарішвілі, помічник народного депутата України Віталія Гудзенка Людмила Веряскіна, начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик, завідувач краєзнавчим музеєм Людмила Діденко, Віктор  Король -  доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, керівник Володимира Перерви, Наталія Дендерець - колега, депутати міської ради, підприємці, педагоги, представники органів місцевого самоврядування Білоцерківщини. Вони всі щиро дякували Володимиру Перерві за ті ґрунтовні знання з історії рідного краю, які він несе в маси.

Презентуючи книгу «Місто Біла Церква: історія проти міфів»  Перерва зазначив, що ця книга поєднує інформацію кількох тисяч документальних актів з архівосховищ Санкт-Петербурга, оскільки на території України необхідні першоджерела були знищені під час Другої світової війни. У книзі розглядається правдивий історичний шлях міста.

 Мабуть, немає в Білій Церкві людини, яка б не знала його в обличчя, не слухала б його розповідей, не чула б про його книги.  Адже пам’ять про своє коріння робить людину свідомішою, достойнішою, сильнішою й інтелігентнішою. Могутній інтелект, знання історії до тонкощів і широке коло інтересів ставлять  Володимира Перерву на один щабель зі знаними людьми краю та держави.

«Ми дивуємося Вашій  працездатності. Ваш 20-річний спадок більш ніж помітний. Переконаний, що Ваші унікальні роботи є і будуть посібниками для вивчення історії України та Білоцерківщини, й ще багато поколінь будуть виховуватись на історії рідного краю. Ви є і залишаєтеся прикладом патріотизму для всіх нас», - говорив у своєму виступі Анатолій Чичикало.

А Віктор Король відмітив, що приємно доживати, коли в новому світі бачиш своїх вихованців-аспірантів. «Його кожне дослідження - це зірка першої величини, й сьогоднішня презентація цьому підтвердження», - зазначив науковець.

Я не могла не звернути увагу на сивочолу скромну літню жінку, яка сиділа в органному залі й, мені здалося, переживала й гордилася за Володимира Перерву. Це пані Галина – мама автора книги. Це вона зуміла виховати достойну, талановиту людину.

Наукові здобутки Володимира Степановича є важливим внеском у відродження і збагачення  духовних основ національного розвитку та інтеграцію  українських традицій.

Він є автором понад 150 наукових та науково-методичних праць, серед них –  9 монографій. В. С. Перерва є також автором першого в Україні комплексного дослідження, присвяченого церковнопарафіяльній освіті в Україні, яка кілька століть домінувала на українських землях.

З якою цікавістю автор провів презентацію книги, яка щойно вийшла з друку! Його голос, манера спілкуватися з аудиторією, професіоналізм, майстерність донести до слухача правдиву інформацію, підтверджену архівними матеріалами, вражає.

У моїй пам`яті закарбувалися слова Володимира Перерви: «Історія - дама дуже примхлива. Я намагаюся поставити історію міста на твердий історичний фундамент. Тож прохаю: допоможіть запалити свічку, доносьте до наших білоцерківців правдиву історію краю».

Тож ми повинні нести готову нову важливу інформацію, яка так необхідна молодому поколінню. Меценати та небайдужі люди мають підтримувати матеріально автора книг. А Володимиру Перерві побажаємо здоров`я та нових успіхів у  своїх наукових дослідженнях.

Світлана Бойко

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska