Новости Город

Трубу риють-риють… і таки скоро дориють…

Ольга Савченко

  • 0
  • 105

Епопея з розриттям трубопроводу В-3 поблизу Глибочки триває вже не перший місяць. Одне ТОВ, яке вважає себе власником цього майна, вперто намагається його «забрати», а інше ТОВ-концесіонер робить спроби йому завадити, бо ж переконане, що труба - комунальна… 7 серпня трубу знову рили, і знову структурні підрозділи і поліція не дали завершити почате…  Якщо б дали, мешканці міста ризикували залишитися без води…

За цей трубопровід точиться справжня боротьба вже декілька років. Представники ТОВ «Білоцерківвода» вже говорили про те, що об’єкт є резервним водогоном – раптом що станеться з основним, воду з річки на водоочисні споруди подаватимуть через нього. До того ж трубу використовували в якості футляру для технологічної мережі транспортування гіпохлориту натрію, необхідного для  очищення води.

Проблеми почалися з появи такого собі ТОВ «Новація-1», яке пред’явило свої права на трубу та мало намір її вилучити – ще б пак, на такому «металобрухті» можна непогано нажитися...  Більше того, подало до  Господарського суду Київської області, аби витребувати частину магістрального водоводу «Дніпро-Рось», який  колись придбало за біржовими контрактами. Але «Білоцерківвода» надала суду докази того, що даний об’єкт не має відношення до трубопроводу В-3, який завжди був і є у комунальній власності. Але, незважаючи на це, а також на заборону приватизації вищезазначеного, якщо вірити закону, суд позовні вимоги задовольнив… Ані апеляційні скарги, ані інші спроби міської влади та концесіонера оскаржити рішення бажаного результату не дали… Така от «петрушка», «віджали» таки трубу…

В лютому відбувся демонтаж частини трубопроводу В-3, по факту відкрили кримінальну справу… А в травні на сесії депутати міської ради написали звернення до Президента, щоб той захистив майнові права територіальної громади міста Біла Церква на водовід. В результаті, вибачте за тавтологію, жодного результату…

14 та 16 липня відбулися чергові спроби демонтажу трубопроводу. Обидва рази були викликані правоохоронні органи та написані заяви про кримінальне правопорушення. Туди навіть прибули народний депутат України Х. Мепарішвілі та заступники міського голови І. Новогребельська та О. Поляруш. «Ця труба перебуває у комунальній власності, а значить, власник у неї лише один – місто! Треба зафіксувати дане порушення та звернутися до всіх інстанцій, в тому числі поліції та прокуратури, щоб розібралися у цьому питанні. Ми сьогодні повинні вжити всіх можливих заходів, щоб не допустити розриття цієї труби. Крапка!» - сказав тоді народний депутат Хвича Мепарішвілі.

На місце події доїхали навіть народні депутати… Тільки от що робити, ніяк не збагнуть…

Відтоді начебто все стихло… Але то було затишшя перед бурею… 7 серпня знову почали копати. На місце знову виїхали представники ТОВ "Білоцерківвода" та міської ради. Побачивши «збіговисько», водій екскаватора хутко зник, кинувши машину на місці.
«В межах прокладки трубопровода знаходяться три кабельні лінії напругою 6 тис. вольт, які живлять насосну станцію першого підйому електроенергією, від чого залежить  водопостачання таких населених пунктів, як Біла Церква та Умань. Неодноразово проводилися пошкодження кабельної лінії, роботи проводяться без дозволів – це може призвести до катастрофічних наслідків - пошкодження кабельної лінії та враження людей електричним струмом високої напруги», - зазначив головний енергетик ТОВ «Білоцерківвода» Юрій Юренко.

Начальник управління комунальної власності та концесії Руслан Гребенюк підтвердив слова спеціаліста та додав, що вони знову писатимуть заяву до поліції щодо незаконного розриття трубопроводу… І все… З тих заяв у поліції, напевне, вже склалася непогана колекція… Виходить, ані поліція, ані прокуратура, ані навіть Президент не може допомогти Білій Церкві зберегти її комунально майно? Якщо так піде далі, то трубу в кінці кінців викопають, здадуть на металобрухт, і незрозуміло тоді, хто розгрібатиме всі ті наслідки, про які попереджали спеціалісти?!

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska