Новости Город

“Сталева Жар-Птиця” вперше в Білій Церкві!

Ольга Савченко

  • 0
  • 91

6 липня грандіозне свято Івана Купала у Білій Церкві розпочалося з досить цікавого заходу, який вдало дебютував у рамках купальських гулянь. Мова про перший Білоцерківський відкритий фестиваль ковалів «Сталева Жар-Птиця», який зібрав разом справжніх асів ковальської справи та потішив глядачів майстер-класами зі створення різних залізних шедеврів, серед яких - композиція “Дерево бажання”, яка в майбутньому стане гідною прикрасою Білої Церкви.

Захід було організовано міським відділом культури і туризму за активної підтримки підприємців і самих ковалів. На меті було відродити тисячолітні традиції та популяризувати ковальство серед населення задля широкого використання ковальських виробів в архітектурі, ландшафті та побуті.

Зі словами вітання до присутніх звернувся радник міського голови Микола Антонюк: «Івана Купала - це свято, яке пов'язане з багатьма традиціями. І сьогодні в Білій Церкві ми започатковуємо ще одну традицію – фестиваль “Сталева Жар-Птиця”. Нехай після кожного такого масштабного заходу у місті з'являються нові арт-об'єкти, створені за допомогою ковальського мистецтва. Нехай фестиваль стане гарною традицією, і через років 25 ми також відзначатимемо свято ковалів!».

Присутні мали змогу познайомитися з найкращими майстрами ковальської справи, які продемонстрували свою високу майстерність. Мова йде про Сергія та Ірину Скоробагатських, “Кузню Петра” в особі Олександра Кривенка, Олександра Худолія (приватна кузня «Веселий коваль»), Віктора Петровського, Миколу Худолія (творча майстерня «Микола and КО»). Співорганізатор фестивалю Олександр Худолій зазначив, що завдяки таким заходам ковальське мистецтво житиме і розвиватиметься, а творіння ковалів зроблять наше місто ще більш привабливим.

Протягом дня ковалі викували основу скульптури та елементи композиції «Дерево бажання», керуючись своєю фантазією і майстерністю. А потім виготовлену скульптуру майстри презентували місту. Її обов'язково встановлять у якомусь гарному місці, і білоцерківці зможуть вдосталь нею намилуватися.

У рамках фестивалю на імпровізованій арені відбулися показові лицарські бої у виконанні клубу середньовічної піхоти «PANZER». Хлопці у сталевих обладунках і зі зброєю в руках провели ефектні поєдинки та зірвали овації вдячної публіки.

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Дивний допис! Особливо про аматорів? Це титульні змагання за звання чемпіона міста під керівництвом Управління у справах молоді та спорту та Білоцерківської федерації велоспорту! Тому це не аматорські змагання.
30 Октября 2018 17:09 | Олег Зиглин
Буду послідовним, ремонтники взялись за ремонт колодязя. Сподіваюсь цього разу він буде споруджений згідно ДБН. Хоча важко вгадати, за що ж їм доведеться розплачуватись і за чий рахунок, коли БЦ міськрада видасть чергову дурнувату постанову. Бо рішення запустити по міським вулиуцям міжміський великовантажний транспорт хтось уже почав спачувати з своєї кишені. І не тільки водоканал, а й жителі цих вулиць, що ремонтують тріщини в будинках, що знаходяться в 2-3м від руйнуючого потоку летючих фур
20 Апреля 2018 10:18 | Igor SIGarm
Є шанс для кожного взяти участь в поліпшенні стану доріг в місті і навколо нього. Навіть підстави створені і не варто чекати, коли колеса твого авто залишаться в ямі. Дії прості, доступні і для пішохода і для водія. Перше, завідши проблемну ділянку дороги здійснити виклик патрульної поліції за номером "102" ДЛЯ ОГЛЯДУ АВАРІЙНОЇ ДІЛЯНКИ ДОРОГИ. Друге, за кілька днів до місцевого відділку поліції подати ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ про стан і дії щодо складеного Акту обстеження аварійної ділянки дороги, не забудьте зареєструвати. ну от, перша ластівка пішла: приїхала поліція на Першотравневу, потім приїхла БЦвода спочатку вшестером дивились на провалений люк, розгребли яму в глибину на 30см, відїхали, за декілька годин знов приїхали тією ж аварійкою але четвером, обламали дерево -щоб зробити огороджувальну піраміду зі стрічкою, - організація напевне вже банкрот, бо нема в неї грошей на пару метрів труби!!!! Отак і поїхали - знов на нараду, з мозговою діяльністю в них погано, зате агресії і лайки достатньо. - треба ж нароботі робити щось! Трохи посмішу наостанок - в першому приїзді було на 3 робітники 3 керівника, по одежі видно, в другому на 2 робітгника -2 начальника. А ви питаєте звідки беруться тарифи і бездіяльність служб
19 Апреля 2018 15:56 | Igor SIGarm
Ау,товарищи!!!! Меня( семья Добровольских) вообще не наградили!!!И наше занятое место должно вообще быть вторым!!!!На фото меня нет!!! Одним словом БАРДАК!!! Я возмущена!!!!! Позор организаторам ,а в частности: управління з фізичної культури та спорту КОДА, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління молоді та спорту м. Біла Церква, Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»!!!!
11 Апреля 2018 09:54 | юлия добровольская