Новости Город

“Сталева Жар-Птиця” вперше в Білій Церкві!

Ольга Савченко

  • 0
  • 115

6 липня грандіозне свято Івана Купала у Білій Церкві розпочалося з досить цікавого заходу, який вдало дебютував у рамках купальських гулянь. Мова про перший Білоцерківський відкритий фестиваль ковалів «Сталева Жар-Птиця», який зібрав разом справжніх асів ковальської справи та потішив глядачів майстер-класами зі створення різних залізних шедеврів, серед яких - композиція “Дерево бажання”, яка в майбутньому стане гідною прикрасою Білої Церкви.

Захід було організовано міським відділом культури і туризму за активної підтримки підприємців і самих ковалів. На меті було відродити тисячолітні традиції та популяризувати ковальство серед населення задля широкого використання ковальських виробів в архітектурі, ландшафті та побуті.

Зі словами вітання до присутніх звернувся радник міського голови Микола Антонюк: «Івана Купала - це свято, яке пов'язане з багатьма традиціями. І сьогодні в Білій Церкві ми започатковуємо ще одну традицію – фестиваль “Сталева Жар-Птиця”. Нехай після кожного такого масштабного заходу у місті з'являються нові арт-об'єкти, створені за допомогою ковальського мистецтва. Нехай фестиваль стане гарною традицією, і через років 25 ми також відзначатимемо свято ковалів!».

Присутні мали змогу познайомитися з найкращими майстрами ковальської справи, які продемонстрували свою високу майстерність. Мова йде про Сергія та Ірину Скоробагатських, “Кузню Петра” в особі Олександра Кривенка, Олександра Худолія (приватна кузня «Веселий коваль»), Віктора Петровського, Миколу Худолія (творча майстерня «Микола and КО»). Співорганізатор фестивалю Олександр Худолій зазначив, що завдяки таким заходам ковальське мистецтво житиме і розвиватиметься, а творіння ковалів зроблять наше місто ще більш привабливим.

Протягом дня ковалі викували основу скульптури та елементи композиції «Дерево бажання», керуючись своєю фантазією і майстерністю. А потім виготовлену скульптуру майстри презентували місту. Її обов'язково встановлять у якомусь гарному місці, і білоцерківці зможуть вдосталь нею намилуватися.

У рамках фестивалю на імпровізованій арені відбулися показові лицарські бої у виконанні клубу середньовічної піхоти «PANZER». Хлопці у сталевих обладунках і зі зброєю в руках провели ефектні поєдинки та зірвали овації вдячної публіки.

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska