Новости Город

Гроші, зариті в землю, або Чи буде алея знову зеленою?

Ольга Савченко

  • 0
  • 2604

Наразі на алеї по б-ру Олександрійський ведуться роботи з реконструкції, їздять трактори, щось риють та будують – видно, робота кипить. Хоча це не початок, а скоріше, продовження, бо ж  частину робіт вже виконали, тож білоцерківці можуть бачити перші результати, а саме новеньку бруківку, лавочки, ліхтарі… Вгадайте, чого не вистачає? «Сущей безделицы» - зелені, яка завжди була не лише прикрасою нашої алеї, а й захисником від шкідливих газів автотранспорту. Справа в тому, що дерева та кущі зрізали, натомість посадили молоді кущики та клени, більшість із яких взагалі не прижилася… Може, тому що їх просто не поливали?

Відповідно до проекту реконструкції на алеї передбачається доріжка для велосипедистів, створення безбар’єрних переходів через проїжджі частини, підсадження дерев з системою крапельного поливу, облаштування зон відпочинку, будівництво скульптур тощо.

Розкішні кущі безжально знищили...

 «Частина дерев і кущів підлягала видаленню, – пояснювали під час презентації проекту реконструкції алеї. - Дерева були старі, дикі, їхній строк придатності давно вичерпався. Тим більше вони заважали руху транспорту, росли фактично на проїжджій частині, особливо в районі колишньої вул. Славіна, там на перехресті не можна було проїхати (??! – ред.). Натомість планується підсадка 100 нових дерев, в основному кленів різних видів».

На що депутат міської ради Сергій Беркут, який також був присутній на презентації, висловив свою позицію:  «70% дерев вирізали. Зараз ми викидаємо «здорові» гроші з бюджету на благоустрій. Та проблема в тому, що ми змушені розміщати батьків з дітьми на алеї між потоками автотранспорту. І замість того, щоб дихати свіжим повітрям, вони дихають автомобільними газами… Навіщо було зрізати дерева, та ще в такій кількості! Не краще було при проектуванні зберегти зелень по максимуму? Ми гробимо здоров’я дітей, от що ми робимо! Поки ті сто дерев виростуть, не одне покоління буде дихати цими газами!».

Хто вгадає, де тут посаджені заново кущі?

Дерева у більшості своїй не прийнялися. Посадили і забули...

«Нам подобається новий вигляд алеї, але є відчуття незахищеності – все відкрито, як на долоні. Це, напевне, через те, що алея нічим не огороджена, раніше були кущі, а тепер перед очима - рух транспорту. Бачимо, що посадили нові кущики, коли виростуть (якщо виростуть – ред.), буде гарно», - поділилася своєю думкою молода мама, яка гуляла алеєю з дитиною.

Дійсно, пишні кущі, які десятиліттями захищали мешканців від викидів автотранспорту, знищили… Невже в них також вийшов строк придатності чи того вимагала реконструкція? Тож поки маємо «голу» алею… Новопідсаджені кущики ще малі, але якщо їх поливатимуть так, як клени, вирости їм навряд чи судилося… Зверніть увагу, на відрізку алеї біля Критого ринку посадили 18 нових кленів, 10 з яких не прийнялися, ще 5 мають лише малу зелену верхівку… То скільки ще наших грошей так недбало закопають у землю?..

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska