Новости Город

“Богато жить не запретишь”, або Які премії у чиновників Білої Церкви?

Ольга Савченко

  • 0
  • 2494

В час, коли, як на дріжджах, ростуть вгору ціни на товари і комунальні послуги, а зарплата пересічних громадян за ними рости “не встигає”, державні чиновники скаржитися не поспішають, адже до зарплат отримують щедрі премії, надбавки і доплати за високі досягнення та виконання якоїсь особливої роботи.

«Преміювання державних службовців проводиться з метою матеріального стимулювання високопродуктивної та ініціативної праці, підвищення її ефективності, якості, заінтересованості у досягненні її кінцевого результату та посилення персональної відповідальності за доручену роботу”, - написано у Типовому положенні про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів) відповідно до ЗУ "Про державну службу". Загальний розмір премій, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30% фонду його посадового окладу за рік — також йдеться в документі.

Але чи так виходить насправді, як написано? Які премії призначають собі чиновники на місцях та чи дотримуються букви закону?

Скандалів, пов'язаних із “захмарними” преміями, в Україні вистачає. Наприклад, у Чернівцях чиновникам призначили премії з граничним відсотком 205%. Цей факт викликав жваву увагу громадськості, про це писали і електронні ЗМІ, і т. ін. А от у Луцьку секретарю міської ради до скромного окладу в 6 300 грн. нараховували 70% за високі досягнення та 240% премії. У Житомирі заступники міського голови отримують щомісяця від 19 до 36 тис. грн, в т. ч. до 9 тис. грн премії. Згідно з інформацією Житомирської міської ради, наданої на запит ГО “Антикорупційний рух Житомирщини”, зарплата начальника управління охорони здоров'я становить 32,446 грн., а розмір премії складає 80%. А за інформацією прес-служби Зарічного райсуду Сум, нещодавно суд визнав винним мера Сум Олександра Лисенка у незаконному збільшенні власної премії з 150 до 300%, проте не притягнув його за це до відповідальності, оскільки збігли строки для його покарання. Цікаво, а які ж премії отримують чиновники Білої Церкви?

З розпорядженнями міського голови Білої Церкви Г. А. Дикого про встановлення премії працівникам апарату виконавчого комітету, відділів, управлінь та служб Білоцерківської міської ради за період 2016-2018 років нам вдалося ознайомитися тільки за рішенням суду (цю інформацію суд визнав як публічну, тому чиновникам міськради нічого не лишилося, як надати копії документів). Місцями цифри вражають! Вірніше, відсотки премій, які щомісяця призначав міський голова працівникам міської ради...

Отож розпочнемо з січня 2016 року... Тоді всі працівники отримали однакову премію -  100% від посадового окладу - та надбавку 50%. Така тенденція зберігалася протягом трьох місяців — максимальна премія сягала 120%. Але вже в травні 2016-го тоді ще радник міського голови І. В. Новогребельська та начальник управління економіки О. О. Карпенко отримують уже по 250% премії, в червні по 250% отримали ще два начальники — відділу кадрової роботи та управління адміністративних послуг, а радник мера Новогребельська — 300%, коли як начальнику відділу архбудконтролю нарахували лише 50%... Всіх інших чиновників - начальників та заступників відділів та управлінь - преміювали на однаковому рівні — 100-150%.

Цікаво, що в серпні “лідер” змінився, ним став радник міського голови М. А. Антонюк. Протягом п'яти місяців — з серпня по грудень 2016-го - він отримував 300% премії. У листопаді-грудні до нього приєднався С. О. Постівий — тоді ще в. п. начальника юридичного управління БМР (наразі - керуючий справами виконавчого комітету) — його премія також становила 300%, а от начальники кадрового відділу та управління економіки заслужили, на думку міського голови, на 260%, всі інші — знову 100-150%. Та рекордсменом у грудні стала радник мера І. М. Дубініна, премія якої сягнула 459% (!) від посадового окладу. На носі ж був Новий рік, от, напевне, міський голова і розщедрився...

Подібна ситуація спостерігалася і в 2017 році. Премія 300% для деяких працівників стала вже звичною. Не поскупився міський голова, вітаючи колег з Днем місцевого самоврядування: премія начальників відділів склала 5600 грн., спеціалістів - 2000 грн., а от водієві поталанило більше – його преміювали на 6,629 грн. Та і це ніщо порівняно так званою премією  радника М. А. Антонюка у розмірі 17,695 грн.! І це не жарт…

Хоча з 2018 року рівень преміювання дещо знизився. У січні та лютому найбільше нарахували тому ж М. А. Антонюку — 200% та 250%, в той час, коли інші працівники отримали від 0 до 30%.

По документах видно, що найбільшими преміями “балували” радників і заступників міського голови та начальників окремих відділів міської ради. Але 300% - це багато чи мало, якщо перевести їх на гривні? Наприклад, у декларації про доходи заступник міського голови І. В. Новогребельська вказала дохід за 2017 рік (зарплата разом з преміями, надбавками тощо) суму 201,199 грн. Це відкрита інформація і є у вільному доступі для кожного. Якщо вірити поданій декларації, то виходить майже 17 тис. грн. на місяць. А якщо відняти премію 300%, то виходить трохи більше 4 тис. грн. То, може, тому міський голова встановив такий розмір премії, щоб можна було якось жити чиновниці...

Міський голова, до речі, колись казав, що свою зарплату та премії не собі не бере, а передає до управління соцзахисту. Але в той же час саме він ставить свій підпис під розпорядженням щодо нарахування по 300-400% преміальних іншим працівникам підрозділів.

Чиновники набивають свої кишені, витрушуючи наші…

Цікаво, що за каденції В. П. Савчука максимальний розмір премії був вдвічі менший і становив 150% від окладу. Наприклад, відповідно до розпорядження, підписаного Василем Петровичем, у жовтні 2015 року працівники отримали від 10 до 150% премії та від 10 до 50% надбавки, у листопаді мінімальний розмір премії становив 30%.

Чи можуть сьогодні вчителі й медики похизуватися такими преміями? Якби їм щомісяця давали такі премії, то, може, вони б краще вчили і лікували?! І чи заслуговують насправді чиновники міськвиконкому на такі “аванси”? Як було сказано вище, премії мають бути показником ефективності роботи. Тепер знаємо, що у Білоцерківській міській раді вона оцінюється не в одну, а в три, а то й більше зарплатні. До речі, ці всі їхні «бонуси» - з наших податків. Чи не тому їх збільшують?..

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska