Новости Город

З Днем народження, пророче!

Ольга Савченко

 • 0
 • 28

9 березня у Білій Церкві відзначали 204-у річницю від Дня народження видатного українського поета та художника Тараса Шевченка, якого кличуть генієм та вважають пророком українського народу. Пом'янути добрим словом Великого Кобзаря та покласти квіти до його погруддя прийшли містяни - представники влади, духовенства, учнівства та громади.

В історії кожного народу є імена, які становлять його славу та національну гордість. Саме таким є для народу України ім'я Кобзаря. З Днем народження великого поета присутніх привітав міський голова Геннадій Дикий: «Мусимо не тільки пам'ятати, а й перечитувати. Читаючи твори Тараса Григоровича, ми бачимо, що його слова актуальні й сьогодні. У кожній українській родині поряд з іконою був портрет Тараса Шевченка, поряд із Біблією - Кобзар. Найбільша кількість пам’ятників у світі йому встановлена... Ми з вами маємо ним пишатися. Я переконаний, що ще через 200 років українці так само будуть збиратися і вшановувати пам’ять Тараса Григоровича. Це та людина, яка дійсно об'єднує Україну та українське суспільство».

Потім слово надали голові Білоцерківського міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Костянтину Климчуку, який закликав шанувати поета не лише по днях його народження, а щодня і щохвилини, адже завдяки йому Україна сьогодні така, яка є: “Він не був забитий на панських конюшнях канчуками, він зумів виростити свій талант до світового рівня, він не цурався Батьківщини, і завдяки йому Україна воскресла. Завдяки Тарасу українці отримали зірку, до якої треба йти, зірку, яка називається Незалежність”.

Настоятель парафії Покрова Божої Матері священик Микола Гопайнич зазначив, що Тарас Шевченко жив у страшному світі - неволі та кріпацтва, тож і поезія його в повній мірі передає важкі емоції, а ще заповітну мрію - жити у незалежній Україні. Священик закликав виконувати заповіт Кобзаря - будувати вільну Україну, цінувати все те, що маємо.

Під час мітингу молоді і талановиті білоцерківці читали поезію Тараса Шевченка, зокрема пролунали твори у виконанні лауреатів 29-го міського літературного конкурсу «Кобзарева зоря» Юлії Стеценко та Юрія Бортника - вихованця театральної студії «Пролог», учня 3-го класу БНВО «Білоцерківська перша гімназія» Євгенія Гришка. “Про Україну” також заспівала викладач школи мистецтв №1 Яна Мельник.

Пам'ять поета присутні вшанували, поклавши квіти до пам'ятника Кобзареві та вклонившись у вдячності за неоціненний внесок в історію та життя своєї країни.

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости
 • Чи будуть у Білій Церкві нові тролейбуси та перефарбовані маршрутки?

  13 березня відбулося засідання виконкому, на якому дали старт весняному двомісячнику, затвердили Типовий договір з новими пунктами, а також дали своє добро на придбання транспортних засобів у лізинг…
 • Тараса думки будуть жити віки!

  13 березня у Центральній бібліотеці для дітей, що на масиві Леваневського, тривав конкурс читців-декламаторів, у якому взяли участь учні 1-9-х класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та гімназій.
 • Слухайте безсмертне слово Кобзаря

  Початок березня в бібліотеках міста традиційно вважається шевченківським. Щовесни Тарас Шевченко приходить до нас новим, неповторним. Він – велика і невмируща слава України. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі.
 • З весняним призовом вас, хлопці!

  14 березня Білоцерківський об’єднаний військовий комісаріат провів брифінг щодо проведення на Білоцерківщині призову на строкову військову службу навесні 2018 року за участю керівництва військкомату, правоохоронних органів, представників медичної комісії міста, району, Узинської ОТГ.
 • Воїнам доброї волі присвячується

  14 березня з нагоди Дня українського добровольця у Білій Церкві провели мітинг. В Україні цей день відзначається вдруге з метою вшанування людей, які свідомо, за власною волею вирушили в зону АТО для захисту своєї Батьківщини.

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?