Новости Город

Обшук міської ради та КП: де «накосячили»?

Ольга Савченко

 • 0
 • 39

Нещодавно у Білоцерківській міській раді (зокрема кабінеті міського голови), відділі капітального будівництва та КП «Білоцерківтепломережа» фіскали влаштували обшук. Слідчі підозрювали низку приватних підприємств, з якими співпрацює міська рада, в ухиленні від сплати податків у значних розмірах.

Нагадаємо, міський голова Геннадій Дикий ледь не за образу сприйняв обшук у своєму кабінеті, а потім заявив, що це все «заказуха» і таким чином на мерію хтось намагається тиснути… «Те, що відбулося, я розцінюю ніяк по-іншому, як замовний тиск на Білоцерківську міську раду. Цю перевірку та виїмку документів можна було здійснити у цивілізований спосіб - треба було просто звернутися із запитом. Ми не ховаємо ніяких документів і готові співпрацювати з усіма слідчими органами. Вважаю нераціональним дії ДФС, тому що всі необхідні документи ми б надали без тиску та утримання працівників міської ради до четвертої ранку на робочому місці», - заявив Геннадій Дикий у своєму відеозверненні наступного дня після обшуків.

Але єдиний державний реєстр судових рішень оприлюднив ухвалу Солом’янського районного суду м. Києва, де був наведений перелік фірм, які підозрюються у несплаті податків у значних розмірах. Ще однією підставою для вилучення бухгалтерських та договірних документів стало те, що деякі КП та приватні фірми, за інформацією слідчих, звітувалися перед податковою з одного комп’ютера. Як бачимо, справа не надто змахує на чиєсь там замовлення…Та навіть якщо хтось і постарався, давши наводку відповідним службам, підстави для перевірки все-таки були…

13 лютого у Солом’янському районному суді Києва розглянули клопотання заступника начальника відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР Головного управління ДФС у Київській області та винесли ухвалу по справі №760/3624/18. Фіскали провели розслідування за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 ККУ (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Слідчий звернувся з клопотанням щодо надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів та можливість їх вилучення у відділі капітального будівництва за період з 01.01.2016 року до 31.12.17. Що цікаво, в ухвалі суду вказано, що службові особи ПП «Фірма «Мангуст», ПП «Термокрай» та ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» за рахунок використання коштів Білоцерківської міської ради (КП «Білоцерківтепломережа», відділу капітального будівництва, КП «Міська госпрозрахункова поліклініка профоглядів», ЖЕКи №7 та 6) та проведення безтоварних операцій з метою безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ з такими підприємствами, як ТОВ «Держ-Буд», ТОВ «ВКФ «Сігма», ТОВ «Стандарт Авто БЦ», ТОВ «Тайпа», ПП «Укрпостачбуд», ПП «Юніопт Трейд», ТОВ «Укрпрофбізнес», ТОВ «ТД «Юніверсал Трейдінг Компані», ухилилися від сплати податків у значних розмірах. Також слідчі встановили, що «Білоцерківтепломережа», «ВКФ «Сігма», «Білоцерківтеплоенерго» подавали податкову звітність в електронному форматі з однієї ІР-адреси, тобто одного комп’ютера. Окрім цього, в документі зазначено, що з цієї ж ІР-адреси звітувалося і ТОВ НВФ «Дельта-Проект» - головний бухгалтер фірми і бухгалтер «Білоцерківтепломережі» виявився однією особою.

Ось таким чином комунальні підприємства співпрацюють з приватними фірмами.

Дослідивши наведені слідчим факти, суд задовольнив клопотання та дозволив тимчасовий доступ до речей і документів. Наразі вилучені документи вивчаються, по даній справі ведуться слідчі дії, зокрема слідчі перевіряють підприємства на предмет фіктивності…

Наталія Кудрявцева  

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости
 • Чи будуть у Білій Церкві нові тролейбуси та перефарбовані маршрутки?

  13 березня відбулося засідання виконкому, на якому дали старт весняному двомісячнику, затвердили Типовий договір з новими пунктами, а також дали своє добро на придбання транспортних засобів у лізинг…
 • Тараса думки будуть жити віки!

  13 березня у Центральній бібліотеці для дітей, що на масиві Леваневського, тривав конкурс читців-декламаторів, у якому взяли участь учні 1-9-х класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та гімназій.
 • Слухайте безсмертне слово Кобзаря

  Початок березня в бібліотеках міста традиційно вважається шевченківським. Щовесни Тарас Шевченко приходить до нас новим, неповторним. Він – велика і невмируща слава України. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі.
 • З весняним призовом вас, хлопці!

  14 березня Білоцерківський об’єднаний військовий комісаріат провів брифінг щодо проведення на Білоцерківщині призову на строкову військову службу навесні 2018 року за участю керівництва військкомату, правоохоронних органів, представників медичної комісії міста, району, Узинської ОТГ.
 • Воїнам доброї волі присвячується

  14 березня з нагоди Дня українського добровольця у Білій Церкві провели мітинг. В Україні цей день відзначається вдруге з метою вшанування людей, які свідомо, за власною волею вирушили в зону АТО для захисту своєї Батьківщини.

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?