Новости Город

«Ми – діти твої, Україно»

Ольга Савченко

 • 0
 • 11

Вшанування пам’яті видатного сина України Т. Г. Шевченка відбулося в Київському академічному музично-драматичному театрі ім. П. К.Саксаганського. Творчий захід  приурочений до 204-ї річниці з Дня народження Великого Кобзаря. І хоч дата не ювілейна, втім, білоцерківська громада, шануючи українського генія-пророка, не перестає   зачитуватися його творами та захоплюватися постаттю найбільшого патріота України.

Й дійсно, його називають великим пророком, художником-мислителем, палким  захисником соціальних та національних інтересів українського народу, великим борцем  за волю свого народу, який відстоював його права на вільний суверенний розвиток. А його безсмертна спадщина є  вершиною людського генія.

Згадалися слова  українського поета Максима Рильського, який писав про Т. Шевченка так: «Він був сином мужика - і став володарем в царстві Духа... Він був кріпаком - і став велетнем у царстві людської культури». Що тут додати?

У фойє театру Білоцерківський краєзнавчий музей (директор Л. Діденко) влаштував виставку на честь великого сина України, аби передати дух епохи, умови життя  середини ХІХ ст., того часу, в якому жив Шевченко. Виставка називається  «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє». Тут і портрет генія української літератури, і вишитий «Заповіт» на рушнику, одяг, взуття та посуд тієї доби. Всім відомий портрет Кобзаря в  кожусі, який він не соромлячись носив у холодну пору року. Майже такий можна було побачити й на виставці. Загалом експозиція повністю передала дух українського побуту тогочасного життя.  

А відкрив творчий захід оркестр театру. В його виконанні лунали твори сучасних та зарубіжних композиторів.  А вже зі сцени  -  вірші Тараса Шевченка, пісні, демонструвався фільм про визначного українця, про долю поета, долю сучасної України та відродження.

Й справді, правдива духовна велич цієї особистості ставить його в один ряд зі світовими поетами та митцями. А своїм життям та творчістю він засвідчив абсолютне та органічне несприйняття  зла в усіх його земних проявах. З великої любові поета до України, до свого народу виросла правдива, неповторна поезія Кобзаря. І хоч повільно, кажуть учасники зібрання,  та мрії Шевченка поступово здійснюються: піднявся рівень національної свідомості, дух нації, відроджується козацька слава, утверджуються національні ідеали, воскресає українська пісня, немає перешкод для утвердження української мови. І дуже актуально в наш час зазвучали слова великого поета:

Учітеся, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь...

Для нас, українців, він і досі залишається одним із символів свободи та боротьби, а його творчість залишається актуальною, і це засвідчили своїми виступами артисти театру, учні шкіл мистецтв Білої Церкви та велика кількість шанувальників творчості поета, які прийшли на захід. Серед них  -  Тетяна Онуфрієва. Жінка відвідала   захід з онучкою Анею (дівчинка танцює в зразковому народному хореографічному колективі «Рось»). Пані Тетяна тривалий час працювала кранівницею баштового крану. Здавалося б,  професія зовсім не творча, та, як сама каже, її родина  захоплюється народною творчістю та Шевченком. Радіє тому,  що в останні роки досить багато «сторінок відкрилося про його справжнє життя, і це дає уяву про нього як людину, чого раніше не було». 

Захід завершився. Але полум'яне слово Шевченка звучатиме завжди - його внутрішня сила правди, ідеалів добра, рівності, його  переконань, краси і мелодійності поезій та   великого прагнення свободи, любові до свого народу, до своєї Батьківщини і мрії про щасливе майбутнє своєї країни.

 

Вікторія Швець

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости
 • Чи будуть у Білій Церкві нові тролейбуси та перефарбовані маршрутки?

  13 березня відбулося засідання виконкому, на якому дали старт весняному двомісячнику, затвердили Типовий договір з новими пунктами, а також дали своє добро на придбання транспортних засобів у лізинг…
 • Тараса думки будуть жити віки!

  13 березня у Центральній бібліотеці для дітей, що на масиві Леваневського, тривав конкурс читців-декламаторів, у якому взяли участь учні 1-9-х класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та гімназій.
 • Слухайте безсмертне слово Кобзаря

  Початок березня в бібліотеках міста традиційно вважається шевченківським. Щовесни Тарас Шевченко приходить до нас новим, неповторним. Він – велика і невмируща слава України. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі.
 • З весняним призовом вас, хлопці!

  14 березня Білоцерківський об’єднаний військовий комісаріат провів брифінг щодо проведення на Білоцерківщині призову на строкову військову службу навесні 2018 року за участю керівництва військкомату, правоохоронних органів, представників медичної комісії міста, району, Узинської ОТГ.
 • Воїнам доброї волі присвячується

  14 березня з нагоди Дня українського добровольця у Білій Церкві провели мітинг. В Україні цей день відзначається вдруге з метою вшанування людей, які свідомо, за власною волею вирушили в зону АТО для захисту своєї Батьківщини.

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?