Новости Город

«Ми – діти твої, Україно»

Ольга Савченко

 • 0
 • 47

Вшанування пам’яті видатного сина України Т. Г. Шевченка відбулося в Київському академічному музично-драматичному театрі ім. П. К.Саксаганського. Творчий захід  приурочений до 204-ї річниці з Дня народження Великого Кобзаря. І хоч дата не ювілейна, втім, білоцерківська громада, шануючи українського генія-пророка, не перестає   зачитуватися його творами та захоплюватися постаттю найбільшого патріота України.

Й дійсно, його називають великим пророком, художником-мислителем, палким  захисником соціальних та національних інтересів українського народу, великим борцем  за волю свого народу, який відстоював його права на вільний суверенний розвиток. А його безсмертна спадщина є  вершиною людського генія.

Згадалися слова  українського поета Максима Рильського, який писав про Т. Шевченка так: «Він був сином мужика - і став володарем в царстві Духа... Він був кріпаком - і став велетнем у царстві людської культури». Що тут додати?

У фойє театру Білоцерківський краєзнавчий музей (директор Л. Діденко) влаштував виставку на честь великого сина України, аби передати дух епохи, умови життя  середини ХІХ ст., того часу, в якому жив Шевченко. Виставка називається  «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє». Тут і портрет генія української літератури, і вишитий «Заповіт» на рушнику, одяг, взуття та посуд тієї доби. Всім відомий портрет Кобзаря в  кожусі, який він не соромлячись носив у холодну пору року. Майже такий можна було побачити й на виставці. Загалом експозиція повністю передала дух українського побуту тогочасного життя.  

А відкрив творчий захід оркестр театру. В його виконанні лунали твори сучасних та зарубіжних композиторів.  А вже зі сцени  -  вірші Тараса Шевченка, пісні, демонструвався фільм про визначного українця, про долю поета, долю сучасної України та відродження.

Й справді, правдива духовна велич цієї особистості ставить його в один ряд зі світовими поетами та митцями. А своїм життям та творчістю він засвідчив абсолютне та органічне несприйняття  зла в усіх його земних проявах. З великої любові поета до України, до свого народу виросла правдива, неповторна поезія Кобзаря. І хоч повільно, кажуть учасники зібрання,  та мрії Шевченка поступово здійснюються: піднявся рівень національної свідомості, дух нації, відроджується козацька слава, утверджуються національні ідеали, воскресає українська пісня, немає перешкод для утвердження української мови. І дуже актуально в наш час зазвучали слова великого поета:

Учітеся, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь...

Для нас, українців, він і досі залишається одним із символів свободи та боротьби, а його творчість залишається актуальною, і це засвідчили своїми виступами артисти театру, учні шкіл мистецтв Білої Церкви та велика кількість шанувальників творчості поета, які прийшли на захід. Серед них  -  Тетяна Онуфрієва. Жінка відвідала   захід з онучкою Анею (дівчинка танцює в зразковому народному хореографічному колективі «Рось»). Пані Тетяна тривалий час працювала кранівницею баштового крану. Здавалося б,  професія зовсім не творча, та, як сама каже, її родина  захоплюється народною творчістю та Шевченком. Радіє тому,  що в останні роки досить багато «сторінок відкрилося про його справжнє життя, і це дає уяву про нього як людину, чого раніше не було». 

Захід завершився. Але полум'яне слово Шевченка звучатиме завжди - його внутрішня сила правди, ідеалів добра, рівності, його  переконань, краси і мелодійності поезій та   великого прагнення свободи, любові до свого народу, до своєї Батьківщини і мрії про щасливе майбутнє своєї країни.

 

Вікторія Швець

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости
 • Біла Церква вшанувала учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

  Двічі на рік Україна згадує трагічні події, що пов’язані з аварією на ЧАЕС: 26 квітня (1986 р.), коли сталася аварія, і 14 грудня, коли вшановують людей, які ціною свого життя змогли здолати техногенну катастрофу ХХ ст.
 • Погода на 14 грудня 2018 у Білій Церкві

  У Білій Церкві протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Ранковий сніг продовжуватиме йти весь день, проте до вечора послабшає.
 • «Сміюсь над горем, регочу над лихом…»

  Українців завжди вирізняло гарно розвинене почуття гумору та любов до пісні. І в радості, і в горі український народ співає і завжди сміється: з ворогів та недругів – гнівно та дошкульно; з друзів – весело та дотепно; з самого себе – висміює свої вади чи негаразди, що властиво сильному духом народу. Цією тематикою пронизана творчість відомого українського поета, публіциста, пісняра та вчителя Миколи Даниловича Сома.

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Разом можна творити чимало хороших справ, свято для особливих діток, вийшло дійсно по особливому гарно. P.S. інфо подана змістовно, проте прохання до публіциста, коли передруковуєте не свої тексти, то зазанайчайте чиє авторство!
28 Ноября 2018 13:39 | Nadejda Karpenko
Дивний допис! Особливо про аматорів? Це титульні змагання за звання чемпіона міста під керівництвом Управління у справах молоді та спорту та Білоцерківської федерації велоспорту! Тому це не аматорські змагання.
30 Октября 2018 17:09 | Олег Зиглин
Буду послідовним, ремонтники взялись за ремонт колодязя. Сподіваюсь цього разу він буде споруджений згідно ДБН. Хоча важко вгадати, за що ж їм доведеться розплачуватись і за чий рахунок, коли БЦ міськрада видасть чергову дурнувату постанову. Бо рішення запустити по міським вулиуцям міжміський великовантажний транспорт хтось уже почав спачувати з своєї кишені. І не тільки водоканал, а й жителі цих вулиць, що ремонтують тріщини в будинках, що знаходяться в 2-3м від руйнуючого потоку летючих фур
20 Апреля 2018 10:18 | Igor SIGarm
Є шанс для кожного взяти участь в поліпшенні стану доріг в місті і навколо нього. Навіть підстави створені і не варто чекати, коли колеса твого авто залишаться в ямі. Дії прості, доступні і для пішохода і для водія. Перше, завідши проблемну ділянку дороги здійснити виклик патрульної поліції за номером "102" ДЛЯ ОГЛЯДУ АВАРІЙНОЇ ДІЛЯНКИ ДОРОГИ. Друге, за кілька днів до місцевого відділку поліції подати ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ про стан і дії щодо складеного Акту обстеження аварійної ділянки дороги, не забудьте зареєструвати. ну от, перша ластівка пішла: приїхала поліція на Першотравневу, потім приїхла БЦвода спочатку вшестером дивились на провалений люк, розгребли яму в глибину на 30см, відїхали, за декілька годин знов приїхали тією ж аварійкою але четвером, обламали дерево -щоб зробити огороджувальну піраміду зі стрічкою, - організація напевне вже банкрот, бо нема в неї грошей на пару метрів труби!!!! Отак і поїхали - знов на нараду, з мозговою діяльністю в них погано, зате агресії і лайки достатньо. - треба ж нароботі робити щось! Трохи посмішу наостанок - в першому приїзді було на 3 робітники 3 керівника, по одежі видно, в другому на 2 робітгника -2 начальника. А ви питаєте звідки беруться тарифи і бездіяльність служб
19 Апреля 2018 15:56 | Igor SIGarm