Новости Город

Віряни Білої Церкви вшанували пам'ять Ярослава Мудрого, який заснував місто

Мировлад Марбу

  • 1
  • 323

На Замковій Горі, в історичному місці заснування Білої Церкви, духовенство єпархії звершило молебень.

Молебень відбувся 5 березня, в день пам'яті благовірного князя Ярослава Мудрого, перед пам'ятником святого, який розташований біля храму святого великомученика Георгія Побідоносця, пише прес-служба єпархії.

Богослужіння очолив митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин.

У вітальному слові архіпастир зазначив, що молитва біля пам'ятника святого князя є проявом любові до нього, адже він – наш батько, і місто, ним засноване, – благословенне.

За словами ієрарха, хоча місто й має складну долю, але його, як показали останні події, минають усякі погроми, захоплення, каліцтва. Владика побажав вірним бути справжніми патріотами, такими, яким був святий князь Ярослав: навчати своїх дітей, дбати про добробут, не розділяти, а об'єднувати.

Архіпастир подякував духовенству та вірянам і закликав на всіх Боже благословення.

5 березня Церква вшановує пам'ять святого благовірного князя Ярослава Мудрого. Вперше назва Біла Церква згадується в Іпатіївському літописі 1115 року. Місто було засноване Ярославом Мудрим як фортеця для захисту від кочівників та отримало назву Юр'єв (християнське ім'я Ярослава Мудрого – Юрій, або Георгій). За народним переданням, на місці зруйнованого татаро-монголами Юр'єва побудували невелику церкву з білої неотесаної берези. Згодом чумаки назвали її Білою Церквою.

Рубрика: Город
Комментарии
1
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Pavlo Zabigailo
Pavlo Zabigailo 12.03.2018
Чому московські попи вдягнені в кольори Лос-Анджелес Лейкерс?
0
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska
Разом можна творити чимало хороших справ, свято для особливих діток, вийшло дійсно по особливому гарно. P.S. інфо подана змістовно, проте прохання до публіциста, коли передруковуєте не свої тексти, то зазанайчайте чиє авторство!
28 Ноября 2018 13:39 | Nadejda Karpenko