Новости Город

Віряни Білої Церкви вшанували пам'ять Ярослава Мудрого, який заснував місто

Мировлад Марбу

  • 1
  • 385

На Замковій Горі, в історичному місці заснування Білої Церкви, духовенство єпархії звершило молебень.

Молебень відбувся 5 березня, в день пам'яті благовірного князя Ярослава Мудрого, перед пам'ятником святого, який розташований біля храму святого великомученика Георгія Побідоносця, пише прес-служба єпархії.

Богослужіння очолив митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин.

У вітальному слові архіпастир зазначив, що молитва біля пам'ятника святого князя є проявом любові до нього, адже він – наш батько, і місто, ним засноване, – благословенне.

За словами ієрарха, хоча місто й має складну долю, але його, як показали останні події, минають усякі погроми, захоплення, каліцтва. Владика побажав вірним бути справжніми патріотами, такими, яким був святий князь Ярослав: навчати своїх дітей, дбати про добробут, не розділяти, а об'єднувати.

Архіпастир подякував духовенству та вірянам і закликав на всіх Боже благословення.

5 березня Церква вшановує пам'ять святого благовірного князя Ярослава Мудрого. Вперше назва Біла Церква згадується в Іпатіївському літописі 1115 року. Місто було засноване Ярославом Мудрим як фортеця для захисту від кочівників та отримало назву Юр'єв (християнське ім'я Ярослава Мудрого – Юрій, або Георгій). За народним переданням, на місці зруйнованого татаро-монголами Юр'єва побудували невелику церкву з білої неотесаної берези. Згодом чумаки назвали її Білою Церквою.

Рубрика: Город
Комментарии
1
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Pavlo Zabigailo
Pavlo Zabigailo 12.03.2018
Чому московські попи вдягнені в кольори Лос-Анджелес Лейкерс?
0
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska