Новости Город

Новосілля для захисників України – реальність чи нездійсненна мрія?

Ольга Савченко

 • 0
 • 384

На жаль, проблема поліпшення житлових умов військовослужбовців з кожним роком не втрачає своєї гостроти: черга за квадратними метрами рухається занадто повільно. Значно інтенсивніше вона поповнюється все новими іменами у зв’язку бойовими діями на сході України… Чи багато військових дочекалися своїх квадратних метрів у минулому році, чи варто очікувати пришвидшення процесу закупівлі житла державою?

Почнемо з того, яких зусиль докладає держава, аби житлова проблема серед військовослужбовців не загострювалася ще більше. У 2016 році на будівництво, закупівлю квартир та виплату грошової компенсації за неотримане житло для захисників було виділено 687,32 млн. грн., у 2017 році ця сума підросла до 751 млн. грн. (678 військових отримали квартири, 299 – учасники АТО). І це при тому, що на початок 2018 року в черзі на отримання квартири перебуває 46,3 тис. сімей військовослужбовців…

За інформацією, наданою квартирно-експлуатаційним відділом м. Біла Церква, в черзі на житло наразі стоїть 766 сімей військовослужбовців Білоцерківського гарнізону, серед них - 422 учасники бойових дій у зоні АТО, які перебувають у пільговій черзі та претендують на першочергове отримання житла. «У минулому році на Білоцерківський гарнізон було розподілено лише 45 квартир. Причому закупка помешкань відбулася ще в грудні 2016 року. У 2017 році  коштів на виплату компенсації ми так і не отримали. Спочатку близько 6,5 млн. грн. було виділено на виплату компенсації, а потім їх у нас відкликали і наприкінці року знову виділили близько 7 млн. грн., але в документах вийшла «нестиковка», і їх знову відкликали», - повідомив секретар житлової комісії Білоцерківського гарнізону Михайло Михайлович Борисевич.

Через ведення бойових дій на сході України зросла чисельність армії, відповідно побільшало і претендентів на новосілля. Та навіть перебування учасників АТО на першочерговому обліку не дуже наближує їх до отримання квартири.  

Альтернативним вирішенням житлового питання вважається  грошова компенсація за неотримання квартири. На яку суму можуть розраховувати родини військовослужбовців, і чи вистачить цього для придбання житла?

Як пояснили у міському КЕВі, розмір компенсації може бути різний, визначається в залежності від кількості членів сім’ї військовослужбовця та вартості квадратного метра житла у регіоні. Вираховують компенсацію за такою формулою: норму житлової площі на особу (13,65 кв. м) треба помножити на кількість членів сім’ї, потім додати 17 кв. м  нежитлової площі помешкання та помножити усе на рекомендовану вартість 1 кв. м для населених пунктів (у Білій Церкві вона становить 12,956 тис. грн. за 1 кв. м).

Взагалі Міністерство регіонального розвитку встановлює розмір вартості одного квадратного метра по кожному населеному пункту (в залежності від кількості населення). Ця рекомендована норма може змінюватися щоквартально в залежності від інфляції, подорожчання будівельних матеріалів і т. ін. Відповідно до даної формули родина військовослужбовця, яка складається з трьох осіб, проживає в Білій Церкві та претендує на квартиру площею 58 кв. м, може отримати приблизно 700 тис. грн. компенсації Яке житло можна придбати на ринку нерухомості за такі гроші в нашому місті? Втім, в даних умовах, коли чекати  даху над головою доводиться десятиріччями, грошова компенсація може стати не таким уже поганим варіантом. «Дійсно, більшість військових неохоче погоджуються на компенсацію, сподіваючись все ж таки отримати абсолютно нову кватиру. Обирають грошову компенсацію, коли визначаються з придбанням житла на вторинному ринку, яке хоч і потребує ремонту, але коштує не так дорого, як нове», - зазначає Михайло Борисевич.

Як зміниться ситуація у 2018 році, скільки квартир отримають військовослужбовці та чи отримають грошові компенсації усі бажаючі, у КЕВі нам однозначно відповісти не змогли. «Бюджет на 2018 рік прийнято, тепер Кабмін має встановити суму коштів, які Міноборони витратить на закупку житла та виплату  компенсацій, але поки точних даних у нас немає. Факт залишається фактом, бажаючих отримати житло з кожним роком стає все більше», - наголосив секретар житлової комісії.

Ось так, в очікуванні заповітних квадратних метрів від держави військовослужбовцям, серед яких і учасники АТО, й інваліди, і пенсіонери, і офіцери запасу, доводиться або бідкатися по орендованим квартирам, або у гуртожитку, де умови, як відомо, не найкращі.  «Отримати власне житло - велика радість для кожного з нас. Але поки його дочекаєшся, так і все життя мине у гуртожитку», - сумно констатував військовий Віталій.

«Проблема поліпшення житлових умов для військових мені відома не з чуток. Я сам простояв на обліку 20 років, – пригадує Михайло Борисевич. - З них 15 років прожив у гуртожитку - на 18 кв. м родиною з 4-х осіб, поки не отримав службову квартиру. 20 років у черзі – це ще не межа. У нас на обліку є військовослужбовці, які чекають житла з 1989 року, а це вже 29 років!»

45 квартир за рік – це крапля в морі, враховуючи кількість претендентів. І це при тому, що у нас є кому будувати - у Білій Церкві є потужні будівельні компанії, у яких є можливості, аби реалізувати для Білоцерківського гарнізону достатню кількість квартир, які вже є у наявності. Загалом більше 100 квартир у Білій Церкві можуть бути придбані для наших військових вже сьогодні. Залишається тільки державі «розкошелитися» та виконати свої гарантійні зобов’язання перед своїми захисниками…

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости
 • Врадіївку замовляли? У Білій Церкві мажори побили атовця

  Борису 57 років і він пішов воювати із ворогом. Одному із нападників – Олександру Бабічу – 32 роки, іншому – Набаранчуку Петру – 25 років. Вони не пішли воювати із загарбниками, але показали героїзм, удвох напавши на 57 річного ветерана.
 • Конкурс до 8 Березня

  Правила конкурсу від газети "Майдан-Брок" та магазину квітів "Імперія". Розіграш подарункових сертифікатів на придбання квітів в магазині "Імперія.
 • Ти наше диво калинове, кохана українська мово!

  Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу.<br /> До Міжнародного дня рідної мови у бібліотеці-філії №4 відбулося літературно-музичне свято «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!». Завідуюча книгозбірнею Світлана Линник привітала семикласників БНВК ЗОШ №13 та членів клубу «Зарічани» зі святом та ознайомила з книжковою виставкою «В ній материнська ласка і любов». <br />
 • Королівська ніч для особливих

  Бал для людей з обмеженими можливостями «Night to Shine» (укр. - «Ніч для сяйва») відбувся днями в нашому місті. Цікаво, що подібний захід відбувався одночасно в 16-ти країнах світу! Приємно, що й Біла Церква не залишилась осторонь.

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?