Новости Технологии

Український Ан-124 "Руслан" доправив у Флориду вантаж для SpaceX Ілона Маска

Мировлад Марбу

  • 0
  • 13

Український літак Ан-124-100 "Руслан" ДП "Антонов" успішно завершив політ з Лос-Анджелеса до штату Флорида, під час якого перевезів крупногабаритний вантаж для аерокосмічної компанії SpaceX. "Антонов" переправив для компанії Ілона Маска носовий обтічник ракети Falcon 9. Про це свідчать дані авіаційного порталу Flightradar24, пише "Укрінформ".

Згідно з даними сайту, український літак подолав 3613 км за 4,5 годин та приземлився в Тайтусвіллі – місті на сході штату Флорида, на узбережжі Атлантичного океану.

Українське повітряне судно для цієї мети вибрали тому, що в жодної з американських фірм немає в розпорядженні літака, здатного вмістити в себе вантаж габаритами більш як 4,27 м заввишки і 5,49 м завширки. "Ан-124-100 "Антонова" може розмістити цей вантаж, і його використання – єдиний вихід в незвичайних обставинах, з якими зіткнулася SpaceX", – пише юридичний представник «Антонова» у США.

Про контракт стало відомо, коли 5 грудня "Антонов" подав американському регулятору строкову заявку на виконання чартерного рейсу для SpaceX.

У документі пояснюється, що космічної компанії потрібно в терміновому порядку доправити носовий обтічник з основних виробничих потужностей в Хоторна, штат Каліфорнія, на пусковий майданчик на мисі Канаверал у Флориді.

Українську компанію для цієї мети вибрали тому, що в жодної з американських фірм немає в розпорядженні літака, який здатний вмістити в себе вантаж габаритами більше 4,27 м у висоту і 5,49 м в ширину.

"Ан-124-100 " Антонова" навпроти може розмістити цей вантаж і його використання - єдиний вихід в незвичайних обставинах, з якими зіткнулася SpaceX", - пише юридичний представник "Антонова" в США.

Якби вантаж не був доставлений 10-13 січня, це призвело б до серйозних затримок в плані запусків. "Ключові цілі в наступні 60 днів зміщувалися б день за днем ​​разом з датою прибуття цього вантажу на мис Канаверал. Тому необхідно, щоб ми зберегли якомога більше часу, щоб не зміщувати невідкладні дати запусків", - пояснив поспіх в оформленні дозволу для польоту представник SpaceX.

Рубрика: Технологии
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?