Новости Город

«Продинамили», або Чому батьки переживають за своїх дітей лише в Фейсбуці?!

Ольга Савченко

 • 0
 • 947

9 січня у ЗОШ №3 відбулася спонтанна прес-конференція начальника управління освіти та науки Юрія Петрика. Чому спонтанна? Тому що мала відбутися зустріч з батьками вихованців дитячих садочків та учнів шкіл з приводу організації харчування. Чому мала відбутися? Тому що батьки, які знаходять час на те, щоб строчити коментарі у мережі Фейсбук, часу на діалог з очільником освіти так і не знайшли…

«Я розумію, що сьогодні інформаційні засоби наблизили людину до дивана, але ж я не можу цілодобово сидіти у Фейсбуці та відповідати на різні запитання батьків», - обурювався Юрій Петрик. За його словами, у соцмережі батьки його «завалили» коментарями з приводу харчування у закладах освіти Білої Церкви, зокрема бажали дізнатися, коли у садочках з’явиться м'ясо та яйця, коли проведуть тендери, чому планують закупити стільки молока та ще й по такій ціні, чи підвищиться якість харчування у зв’язку із збільшенням його вартості. Керівник установи погодився відповісти на всі запитання, тому заздалегідь призначив батькам зустріч у ЗОШ №3 о п’ятій годині вечора. Чекали аншлагу – отримали пусту актову залу, не рахуючи кількох журналістів. Змахувало це на якесь «динамо», відверто кажучи.  Тож зустріч вирішили переформатувати у прес-конференцію і задати освітянину всі ті запитання, які так хвилювали «фейсбуківську» громаду.

У залі - лише журналісти. А де ж батьки?!  А вони "грамотні" лише у Фейсбуці...

 

То скільки буде молока?

Під час прес-конференції Юрій Петрик прокоментував недвозначні випади з боку громадськості стосовно  закупівлі молока. Багатьох збентежило те, що управління освіти і науки планує закупити через тендер 258,1 тис. л молока 3,2% за 4,9 млн. грн. Як пояснив освітянин, це лише тендерна пропозиція – одна з…, які ще можна подавати до 29 січня, а по-друге, якщо підрахувати, то виходить 19 грн. за 1 л молока. Це типу дорого? Певне, у магазині цей продукт коштує набагато менше…

«Так, ми розрахували кількість дітей – 8,5 тис., норму молока, яку має спожити дитина за день, і вийшло стільки. А з приводу вартості, якщо запропонують молоко за 15 чи навіть 13 грн. за літр, то будь ласка. Час для подання пропозицій ще є. Тендер відбувається на електронному майданчику. Якось впливати на цей процес ми не можемо…» - зазначив Юрій Федорович.

Курятина та яйця – вже в раціоні

Також нам повідомили, що у садочках вже відновили постачання курятини і яєць, чого не могли зробити в минулому році через те, що вичерпалося фінансування, тож для відновлення постачання даних продуктів довелося виділяти кошти і укладати додаткові угоди - до наступних тендерів.

Свинина/яловичина – в чому проблема?

Із свинячим та яловичим м’ясом ситуація інша. З постачальником не можуть укласти додаткову угоду, тому що він розірвав початковий договір. На початку минулого фінансового року ціна договору на поставку м'яса становила 80 грн. за кілограм. Після суттєвого підняття цін постачальник відмовився постачати м'ясо за такою вартістю. Закон допускає поетапне збільшення ціни, зазначеної в договорі, на 10%, але скачок ринкової ціни був настільки великий, що в цьому не було сенсу. Тож тут вихід один – новий тендер. Розкриття пропозицій по м’ясу має відбутися 26 січня. Їх розглянуть та допустять до аукціону, який і визначить переможця. Теоретично м'ясо у закладах освіти з’явиться лише наприкінці лютого-початку березня. Раніше ніяк! – зазначає  тендерний комітет.

Ох, уже ці тендери…

Багатьох батьків сьогодні хвилює питання, чому управління освіти не могло раніше розпочати тендерну процедуру, щоб станом на 1 січня у садочках та школах вже було м'ясо. Юрій Петрик пояснив, що тендери не могли розпочатися через відсутність планових призначень коштів: «Тендерну процедуру можна розпочати тоді, коли в наявності є кошти. Чи можна було це зробити до 1 січня? Ні, тому що бюджет було прийнято 27 грудня. Після цього бюджетні кошти мають розподілити по кодах між усіма навчальними закладами, відповідно їх має зареєструвати казначейство. І вже тоді у нас з’являється теоретичне право розпоряджатися коштами».

До речі, недосконалістю тендерного законодавства є те, що пріоритетом вважається цінова позиція, а не позиція якості. Взяти хоча б сир. У садочках з нього не могли нічого приготувати (ні запіканку, ні ватрушку), він просто розтікався… А висунути претензії виробнику проблематично, адже він надав сертифікати якості і запропонував найнижчу ціну. Звісно, можна розірвати договір з недобросовісним постачальником, тільки це позбавить заклади освіти даного продукту на час, поки не проведуть новий тендер. З іншого боку, може, краще нічого, аніж сяке-таке?…

Наразі управління освіти і науки проводить закупівлю продуктів для організації харчування у 2018 році.

На скільки підняли вартість харчування?

За рішенням виконкому, вартість харчування тепер становить 30 грн. - у садочках та 18,5 грн. – у школах. За харчування дітей у садочках 50% сплачуватимуть батьки (15 грн. на день), а 50 % - міський бюджет. А батьки, у сім’ях яких є троє і більше дітей, платитимуть ще на 50 % менше. Дітей, батьки яких є учасниками АТО, учас­ни­ками бойових дій на сході України, харчуватимуть безкоштовно. Зберігається безоплатне харчування і для дітей-сиріт, дітей, по­збав­­лених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених сімей.

Оскільки харчування у садочках буде оплачуватися 50 на 50, то батьки вважаються партнерами у процедурі організації харчування, тому мають право на своє «фе», звісно, якщо воно обґрунтоване, та на спільні рішення у цьому питанні.

Чи покращиться якість харчування?

«Я сподіваюся, що харчування стане більш якісним, і діти це відчують у своїх тарілках, - наголошує Юрій Петрик. - Адже при ціні 20 грн. виконання натуральних норм було на рівні 42-43%, при ціні 30 грн. має піднятися до рівня 62-63%. Але якщо протягом року ціни на продукти суттєво зростуть, то і якість стане гіршою. Я знову закликаю батьків вступати у брокеражні комісії та контролювати якість приготування їжі у навчальних закладах».

До речі, дещо зміняться умови харчування в закладах середньої освіти, які самостійно здійснюють бухгалтерський облік. Відповідно у школах №№ 3, 4, 5, 7,12, 15, 16, 22, гімназіях №1 та № 2 в штати ввели посади працівників харчоблоку (кухар, посудомийка, комірник), щоб не закуповувати послугу з харчування в постачальника і безпосередньо контролювати якість страв.

На думку очільника освіти, непоінформованість батьків вказує на формальність батьківських зборів. Видно, замість того, щоб обговорювати питання, які хвилюють батьків, на зборах говорять про те, що більше хвилює вчителів та завідуючих садочків - наприклад, про гроші, ой,  вибачте, благодійні внески... Тож частина відповідальності лягає саме на керівників та працівників закладів освіти, які мають інформувати батьків по всіх питаннях, в тому числі тих, що стосуються харчування дітей…

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости
 • Тарифи на проїзд у громадському транспорті – НЕДОобгрунтовані!

  Білоцерківці, певне, вже в курсі того, що міська влада збирається підняти тарифи на проїзд у громадському транспорті, мотивуючи це ростом долара, зарплати, цін на паливно-мастильні матеріали і т. ін. Щоб більше ознайомити громадськість зі своїми аргументами, 17 січня провели круглий стіл за участю перевізників, представників міської влади та громадськості. Як стало відомо, проїзд у маршрутках збираються підняти до 5 грн., а у тролейбусах – до 4 грн. <br /><br /> Чому підняття вартості проїзду влада вважає резонним?<br /><br />
 • У Білій Церкві вперше розпочали навчання з основ англійської мови для безробітних

  Навчання організовано за сприяння голови Всеукраїнської асоціації переселенців – радника віце-прем’єр-міністра України Руслана Калініна із залученням викладачів Корпусу миру США.
 • Водохреще у Білій Церкві пройшло масово і святково

  Свято Водохреща для кожного вірянина - день особливий. У цей день душа очищується, а тіло оздоровлюється. А все тому, що вода набуває чудодійних властивостей, зберігає їх протягом року, якщо в це, звичайно, вірити...
 • У Білій Церкві встановили сучасне медичне обладнання

  У Білоцерківську міську лікарню №2 придбано сучасну рентгенівську діагностичну систему, її функціональні можливості дозволяють прискорити та поліпшити якість обстеження та діагностики, а отже і визначити лікування.
 • В Білій Церкві готуються до погіршення погодних умов

  17 січня у Білій Церкві відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке провів міський голова Геннадій Дикий.

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?