Новости Город

Амбулаторія «Здорова родина» запрацювала на Леваневського

Ольга Савченко

 • 0
 • 441

Біла Церква активно  розвиває мережу амбулаторій загальної практики сімейної медицини, відкриваючи заклад за закладом. У перспективі, як кажуть у мерії, амбулаторії працюватимуть у кожному мікрорайоні міста, а в деяких буде по декілька. Таким чином мешканці отримуватимуть медичну допомогу  в себе «на районі», а не будуть їхати через усе місто, вистоюючи величезні черги, аби потрапити на прийом до терапевта чи іншого лікаря.  

В перші дні нового року запрацювала нова амбулаторія сімейної медицини,  яка обслуговуватиме мешканців частини масиву Леваневського, одного з найбільших районів міста. Нагадаємо, що торік було відкрито кілька подібних амбулаторій. А 11 січня по вул. Леваневського, 63  відбулося урочисте відкриття амбулаторії «Здорова родина». Понад 22 тисячі  дорослих та 1,5 тисячі дітей, які до цього обслуговувалися у  міській лікарні № 2, тепер мають можливість за першої потреби звернутися до лікаря за місцем проживання, а це мешканці вулиць Леваневського, Митрофанова, Східної, Молоджіної, Томилівської, Кагарлицької, Раскової та приватного сектора  району Томилівський. Щодо ефективності впровадженого проекту, то факт говорить сам за себе, бо лише з 2 січня до амбулаторії звернулося за допомогою 1,5 тисячі мешканців.

Учасниками та гостями відкриття амбулаторії стали народний депутат,  заступник голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, міський голова Геннадій Дикий, депутат Київської обласної ради, голова з комісії з питань охорони здоров’я Наталія Бігарі, депутати обласної та міської рад, медична спільнота та мешканці мікрорайону.

Спічі гостей під час відкриття амбулаторії були зрозумілими. У  виступах вони говорили про впроваджену в Україні медичну реформу та як вона буде реалізовуватися на місцях. Наразі останнє  цікавить людей найбільше, адже не є секретом, що смертність в Україні перевищує народжуваність, а медичні послуги стали непід’ємною ношею для хворих. В тій же Білій Церкві та Білоцерківському районі за 2017 рік  померло 3000 осіб, а  народилося 2275. Різниця складає  725 чоловік! А це велика цифра. Тому говорити, чи стане ефективною система впровадженої медичної реформи  в Україні, можна буде згодом. Втім, сам факт, що медична установа наближена до місця проживання людей – це вже великий плюс, бо хворій людині їхати через усе місто та ще стояти в черзі годинами під кабінетом до лікаря - явище не з приємних.  Де в чому  з  Іриною  Сисоєнко можна погодитися. «Біла Церква  має той результат, за який бореться вся держава… парламент прийняв медичну реформу, а міська влада впроваджує її на місцях,  відкриваючи медичні заклади, які  мають надавати можливість людям бути здоровими», - зазначила вона. Та без політики на урочистостях не обійшлося (в частині подяк, а саме від якої політичної сили  та хто допомагав відкривати даний заклад, наголошувалося неодноразово), бо тут вона не доречна. Політичні наміри, уподобання змінюються, як погода, та й населення не таке вже, перепрошую, тупе, щоб не розуміти, що відбувається. Їх менш за все цікавить політична складова, принаймні,  в питанні медицини, адже мова йде про здоров’я людини та збереження її життя.   

Звертаючись до присутніх, міський голова Геннадій Дикий  зазначив, що про такий заклад говорилося багато років, «та це лише перший крок, і ми  плануємо в цьому році відкрити амбулаторію ще й на Некрасова». Наразі в планах міста відкриття в цьому мікрорайоні ще трьох  амбулаторій. Також він зауважив щодо важливості профілактики і попереджень захворювань та  побажав  містянам вести здоровий спосіб життя, а до амбулаторії «звертатися лише за фаховими консультаціями, аби здійснити профілактику захворювання».

Голова комісії з питань охорони здоров’я Київської обласної ради, а заодно завідуюча амбулаторією «Здорова родина» Наталія Бігарі відмітила, що відкриттю нового закладу передували два роки кропіткої роботи, тож висловила вдячність усім, хто посприяв позитивному результату -  жителям Білої Церкви, колегам-депутатам «своєї політичної ланки та міським депутатам, які незалежно від політичних переконань повірили у добру справу», фаховому медичному персоналу амбулаторії, головним лікарям вторинної ланки, колегам,  Павлу Михайловичу Маслянку за ті ідеї, які півтора року тому реалізовували, малювали плани даної амбулаторії, приїжджали сюди вечорами  працювати… Насамкінець подякувала артистам театру Саксаганського, які провели захід та подарували невеличке творче вітання  присутнім.

Наталія Бігарі та міський голова Геннадій Дикий перетнули символічну стрічку, і всі присутні мали змогу оглянути приміщення амбулаторії.

Сімейний лікар Віра Лісовенко і старша медична сестра  Тамара Мензульська, з якими ми поспілкувалися,  пояснили, що амбулаторія надаватиме медичну допомогу і дорослим,  і дітям. Тут працює 10 сімейних лікарів-терапевтів (враховуючи завідуючу), кожен з них обслуговує  близько 2-х тисяч чоловік, один педіатр (1, 5 тисячі дітей), 1 акушерка. Приміщення амбулаторії достатньо сучасне. Окрім кабінетів для  лікарів, діє реєстратура, маніпуляційна, кабінети ЕКГ та  жіночий оглядовий, задіяна лабораторія забору аналізів. Приємно здивував спеціально обладнаний санвузол для осіб з обмеженими фізичними можливостями.  В наявності необхідне обладнання та медпрепарати.  Амбулаторія розрахована на 6 ліжко-місць денного стаціонару. Наразі тут «уже лікується 8 на  денному стаціонарі та  25 амбулаторних  хворих», - каже Віра Володимирівна. Не могли не запитати щодо  захворюваності дітей на кір, який нині «вирує» в багатьох містах України. «На даний момент  ситуація щодо кору спокійна. Кору у дітей нашими фахівцями, слава Богу, не виявлено», - додала лікар.

 Аби зменшити черги до лікарів, у планах амбулаторії запровадження електронного запису до вузькопрофільних фахівців, що сприятиме, як вважають в амбулаторії, якості обслуговування населення.

Вікторія Швець

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости
 • Тарифи на проїзд у громадському транспорті – НЕДОобгрунтовані!

  Білоцерківці, певне, вже в курсі того, що міська влада збирається підняти тарифи на проїзд у громадському транспорті, мотивуючи це ростом долара, зарплати, цін на паливно-мастильні матеріали і т. ін. Щоб більше ознайомити громадськість зі своїми аргументами, 17 січня провели круглий стіл за участю перевізників, представників міської влади та громадськості. Як стало відомо, проїзд у маршрутках збираються підняти до 5 грн., а у тролейбусах – до 4 грн. <br /><br /> Чому підняття вартості проїзду влада вважає резонним?<br /><br />
 • У Білій Церкві вперше розпочали навчання з основ англійської мови для безробітних

  Навчання організовано за сприяння голови Всеукраїнської асоціації переселенців – радника віце-прем’єр-міністра України Руслана Калініна із залученням викладачів Корпусу миру США.
 • Водохреще у Білій Церкві пройшло масово і святково

  Свято Водохреща для кожного вірянина - день особливий. У цей день душа очищується, а тіло оздоровлюється. А все тому, що вода набуває чудодійних властивостей, зберігає їх протягом року, якщо в це, звичайно, вірити...
 • У Білій Церкві встановили сучасне медичне обладнання

  У Білоцерківську міську лікарню №2 придбано сучасну рентгенівську діагностичну систему, її функціональні можливості дозволяють прискорити та поліпшити якість обстеження та діагностики, а отже і визначити лікування.
 • В Білій Церкві готуються до погіршення погодних умов

  17 січня у Білій Церкві відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке провів міський голова Геннадій Дикий.

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?