Новости Город

Як найчастіше називають своїх дітей білоцерківці

Ольга Савченко

 • 0
 • 1157

Ім’я відіграє важливу роль у щасливій долі людини. Для майбутніх батьків вибір імені для дитини – відповідальний момент. Часто-густо питання імені малюка вирішується тривалою суперечкою серед рідних до того часу, поки не закінчується термін подачі документів до РАЦСу.

Ми звернулися до начальника Білоцерківського міськрайонного  відділу РАЦСу Головного територіального управління юстиції в  Київській області Оксани Петрівни Савченко,  з питанням, які ж імена були популярні серед новонароджених  мешканців Білої Церкви у 2017 році.

 «У список найбільш популярних імен, - каже Оксана Петрівна, - якими називали у 2017 році  дівчаток, стали Вікторія,  Поліна, Соломія. Серед чоловічих імен лідирують Назар, Данило, Єгор.  Серед дещо незвичних  імен для дівчаток -   Мія,  Нагріз,  хлопчиків -  Натаніель, Серафим і Мішель».

 «Загалом, -  говорить О.Савченко, - 2017 для нас був досить вдалим.  Це тому, що у нас стартувало кілька проектів Міністерства юстиції України, які дають можливість поліпшити умови як реєстрації шлюбів, так  і народжень дітей. Активно запрацював  пілотний проект «Реєстрація народження в пологовому будинку».«Якщо у нас за рік в місті і районі зареєстровано 2275 малюків, то із них 2000 -  в пологовому будинку, і там же батьки отримують свідоцтво про народження дитини. Інша можливість – реєстрація за місцем проживання дитини, правда, коли не виникає спірних питань щодо спільного майна. Ми  заносимо документи в центр адміністративних послуг і на другий день веземо батькам свідоцтво про народження  дитини та  витяги з реєстру. Це дуже гарний проект. Зазначу, що в 2017 році у місті зареєстровано 1948  діток. На жаль,  ми не ведемо статистики, скільки окремо народилося дівчаток, а скільки хлопчиків», - продовжила пані Оксана.

 • А яка ситуація зі шлюбами?
 • У  2017 р. зареєстровано 2071 шлюб (по місту і району), по Білій Церкві – 1912. Додам, що торік стартував пілотний проект «Шлюб за добу», і він у нас добре прижився. Нами було зареєстровано 304 таких шлюби. Це комерційний проект, він не «прив’язаний» до РАЦСу. Реєстрація може бути проведена в будь-якому іншому місці, за бажанням молодих. «Шлюбом за добу» займається КЗ «Будинок урочистих подій».    
 • А хто ж так «поспішає» зв’язати себе «узами Гименея»?
 •  Іноземні громадяни, громадяни, яким потрібно швидко зареєструвати шлюб за потреби, або які приїхали здалеку.
 • Є ще якісь «прискорені» види шлюбу?
 • Так, «Сьогодні на сьогодні». Якщо наречена вагітна, чи є загроза для життя, або народження дитини, то шлюб можна зареєструвати «Сьогодні на сьогодні» або «Завтра на завтра».
 • З яких країн іноземні громадяни хочуть взяти шлюб з нашими білоцерківчанками?
 • Переважно з Росії, чимало з арабських країн, це переважно ті громадяни, які навчаються в Україні або мають  посвідку на проживання. Своїми дружинами наших білоцерківчанок бачать громадяни з Німеччини, Греції, Польщі. Тут хочу додати, що ми реєструємо шлюби і  в закритій установі -  в’язниці суворого режиму. Один раз на місяць обов’язково приїздимо за заявами громадян, які відбувають термін покарання  у місці позбавлення волі.
 •  І скільки таких шлюбів реєструєте?
 • Щомісяця таких щасливих пар  від одного до 10.  
 • А розлучення не фіксуєте?
 • Ні, тут потрібна згода і присутність в РАЦСі обох половинок. В  даному випадку   розлучення здійснюється тільки за рішенням суду. 
 • Яка ж взагалі статистика розлучень була в 2017?
 • З 2010 р.  діє дещо інший порядок розірвання шлюбу. В разі, якщо в родині є діти, то пару розлучають лише в суді. Тому тут ми статистики не ведемо. А ті, хто не має спільних дітей або одружилися давно  і діти дорослі, то  приходять до РАЦСу. Торік розірвали шлюб 252 пари.     
 • А скільки померло білоцерківців протягом минулого року? 
 • Тут сумна статистика. Якщо порівнювати з народженням, а це 2275 дітей, то померло 3000 чоловік. Серед них діти, в тому числі до  року та мертвонароджені. Тільки у 2017 році в  нашому пологовому будинку зафіксовано 15 мертвонароджених  діток. Відзначу, що 2017 став у цьому плані фатальним і для молодих людей, і все  через ДТП, багато суїцидальних випадків. Щодо смертей від хвороб, то середній вік складає 50-70 років.

Також Оксана Савченко додала, що,  оскільки вони є  державною структурою, то   кошти від наданих послуг надходили  до бюджету держави та бюджету міста. Так,  протягом 2017 до державного надійшло  93000 гривень, а до міської казни - 6000 гривень, переважно надходження від державного мита.

Що ж означають імена, якими назвали своїх дітей батьки?

Назар – пішло з грецької та латинської, запозичене з гебрейської мови та означає «він присвятив себе Богові». Одного з ним походження назва міста Назарет. В турецькій та азербайджанській мовах Назар означає «пильний погляд» або «амулет від лихого ока».

Данило -  біблійне ім'я, походить з івриту як Даніель - «Бог мій суддя».  

Єгор – ім’я має грецькі корені. Вважається варіантом імені Георгій – «хлібороб». Ім’я  зазнало глибоких змін у вимові і значенні. Інші варіанти імені - Єгорка, Жора, Гоша, Гога.

Вікторія – від лат. «перемога». Носія цього імені характеризують вивіреною емоційністю. Ніжне, легке жіночне ім'я.  У римській міфології Вікторія - богиня перемоги, що називалася Віка Пота. Відповідає грецькій Ніке.

Поліна -  за одною версією, походить від грецького Аполлінарія, що означає «сонячна», є похідним від імені давньогрецького бога Аполлона. Інша версія -  від франц.  Полін. Святих під іменем Поліна як у католицькій, так і у православній церкві немає.  

Соломія - походить з єврейської від імені відомої християнки з Біблії Саломеї -  «світла», «спокійна». Соломія вірна, обов’язкова, не піддається чужому впливу. Сьогодні це ім’я в Україні досить популярне.

Серафим – «ангел вогню», ім’я має єврейське походження. В середині 20 ст. ім’я було досить популярне  у Європі.  Серафим  завжди і у всьому прагне бути першим, знає собі ціну.

Натаніель – древньоєврейське  ім’я, яке означає «дарований Богом», похідне від Натан. В православ’ї  відоме  як  Нафанаїл, Нафан. В Україні  зустрічається рідко, частіше в Ізраїлі.

Мія - походження імені невідоме. Деякі антропологи стверджують, що воно має шведське коріння і означає  «непокірна» або «вперта». Інша частина вчених твердить, що це ім'я утворилося від іспанського слова «мia» - «моя». Ще одна група антропологів  каже, що   Мія - скорочений варіант від Саломія і перекладається як «тиха, як храм» або «спокійна».

Нагріз -  як варіант  Наргіз. З перської  «та, що проходить через вогонь».  З    азербайджанської Наргіз  перекладається  як  «ніжна, невинна».   В Індії більш відоме як Наргізі та означає «королівська, царствена, та, що володарює». Наргізи – яскраві, чутливі, незабутні.   

Мішель – французьке походження від євр. Михайло - «той, хто подібний до Бога, рівний  Богові». Врівноважений, працелюбний, оптимістичний. Михайли не будуть гнатися за славою і грошима. Творчість -  рідна гавань для володарів цього імені.

 

Надя Кащук

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Буду послідовним, ремонтники взялись за ремонт колодязя. Сподіваюсь цього разу він буде споруджений згідно ДБН. Хоча важко вгадати, за що ж їм доведеться розплачуватись і за чий рахунок, коли БЦ міськрада видасть чергову дурнувату постанову. Бо рішення запустити по міським вулиуцям міжміський великовантажний транспорт хтось уже почав спачувати з своєї кишені. І не тільки водоканал, а й жителі цих вулиць, що ремонтують тріщини в будинках, що знаходяться в 2-3м від руйнуючого потоку летючих фур
20 Апреля 2018 10:18 | Igor SIGarm
Є шанс для кожного взяти участь в поліпшенні стану доріг в місті і навколо нього. Навіть підстави створені і не варто чекати, коли колеса твого авто залишаться в ямі. Дії прості, доступні і для пішохода і для водія. Перше, завідши проблемну ділянку дороги здійснити виклик патрульної поліції за номером "102" ДЛЯ ОГЛЯДУ АВАРІЙНОЇ ДІЛЯНКИ ДОРОГИ. Друге, за кілька днів до місцевого відділку поліції подати ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ про стан і дії щодо складеного Акту обстеження аварійної ділянки дороги, не забудьте зареєструвати. ну от, перша ластівка пішла: приїхала поліція на Першотравневу, потім приїхла БЦвода спочатку вшестером дивились на провалений люк, розгребли яму в глибину на 30см, відїхали, за декілька годин знов приїхали тією ж аварійкою але четвером, обламали дерево -щоб зробити огороджувальну піраміду зі стрічкою, - організація напевне вже банкрот, бо нема в неї грошей на пару метрів труби!!!! Отак і поїхали - знов на нараду, з мозговою діяльністю в них погано, зате агресії і лайки достатньо. - треба ж нароботі робити щось! Трохи посмішу наостанок - в першому приїзді було на 3 робітники 3 керівника, по одежі видно, в другому на 2 робітгника -2 начальника. А ви питаєте звідки беруться тарифи і бездіяльність служб
19 Апреля 2018 15:56 | Igor SIGarm
Ау,товарищи!!!! Меня( семья Добровольских) вообще не наградили!!!И наше занятое место должно вообще быть вторым!!!!На фото меня нет!!! Одним словом БАРДАК!!! Я возмущена!!!!! Позор организаторам ,а в частности: управління з фізичної культури та спорту КОДА, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління молоді та спорту м. Біла Церква, Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»!!!!
11 Апреля 2018 09:54 | юлия добровольская