Новости Город

Керівник театру №1 в Україні – не компетентний, або «Що курять» обласні депутати?

Ольга Савченко

  • 0
  • 2661

Як не прикро, але свій новий творчий рік Київський обласний академічний музично-драматичний театр ім. П. Саксаганського розпочав без свого керівника В’ячеслава Ускова. На останній сесії обласної ради депутати проголосували за його відставку. Разом з тим «саксаганці» нарешті отримали зарплатню за останні чотири місяці. Напевне, на обранців так вплинув мітинг, який працівники театру влаштували під стінами ради, а ще голодування, яке оголосили в знак протесту дій обласного керівництва. Прикметно, що причиною звільнення В. Ускова стала невідповідність займаній посаді, і це при тому, що театр Саксаганського визнали кращим обласним театром України за всіма категоріями! Цікава ж виходить невідповідність, еге ж? Та, видно, фантазії у депутатів вистачило тільки на це. Головне – звільнити! Хоч би там  як, а миритися з рішенням депутатів про відставку свого керівника театрали не збираються. Вони готові його оскаржити і вже подали до суду.

Про це нам розповів директор з  творчої діяльності та головний балетмейстер театру Денис Володимирович Фридинський, який наразі виконує обов’язки генерального директора та художнього керівника театру Саксаганського. Також поговорили про настрій, у якому перебуває  колектив, та грандіозні плани на світле майбутнє.

- Денисе Володимировичу, як працюється на посаді керівника театру. Все встигаєте?

- Доводиться встигати керувати у трьох кабінетах. У роботі дуже не вистачає мудрості і досвіду В’ячеслава Валентиновича, доводиться деякі питання ставити на паузу на час його відсутності. На додачу до всього розпочинаю роботу у режисерському напрямку. На носі державний іспит в інституті та заповітний диплом з режисури. Я саме почав ставити спектакль… А тут ще нові обов’язки. Одним словом, у театрі живемо насиченим життям.

- У світлі останніх подій, з яким настроєм зустрів Новий рік театр Саксаганського – святковим чи бойовим?

- Всього, як кажуть, потроху. У цьому плані наш колектив унікальний. На сцені ми відпрацювали по повній програмі. Новорічні казки, шоу-програма, численні виїзди. Скажу більше, наш новорічний марафон виявися рекордним не лише для нас, але й для всієї України!  Робота була проведена колосальна. Оскільки з жовтня квартири для наших артистів подорожчали, нам довелося збільшити прокат як виїзних вистав, так і базових. Паралельно встигали мітингувати…

Щовечора в театрі Саксаганського – аншлаг!

 

- Відомо, що чотири місяці працівники театру не отримували зарплату, через це довелося навіть оголосити голодування. Як наразі йдуть справи з фінансуванням?

- Зарплатню нам виплатили. Бюджет на наступний рік заклали.  Театр фінансують за програмою, яка діє протягом 5 років. В цьому, власне, складність, оскільки обласні і муніципальні театри в України фінансуються таким чином, що зарплатня працівників не є захищеною статтею, а йде в рамках програми. Дали гривню - добре, дали 10 гривень – ще краще. Тобто все залежить від того, наскільки депутати обласної ради бажають розвивати театр, наскільки вони люблять мистецтво і прагнуть  зберегти культуру Київщини…

- Ну, як показали останні місяці минулого року, не надто вже обласні депутати переймаються культурою свого регіону…  До речі, чи вдалося зберегти колектив у повному складі чи хтось таки покинув  вас, не витримавши важких випробувань?

- Практично всі залишилися на своїх місцях. Є, звісно, й ті, хто звільнився.  Та, знаєте, навіть якби було все стабільно у фінансовому плані, як і раніше, великим конкурентом для нас лишається закордон. Різниця у зарплатні є колосальною, тож чимало талановитих артистів  їдуть працювати за кордон.

Знаєте, нашому директору В’ячеславу Ускову сьогодні керівники дорікають тим, що він нібито порушував закон, виплачуючи працівникам матеріальну допомогу у разі екстрених ситуацій, хвороб, смерті близьких та ін. Але ж  закон каже інше. Якщо директор замість до того, щоб витрачати кошти та метал чи дошку, дає можливість своїм працівникам покращити своє здоров’я для роботи, то йому держава, навпаки, виплачує премію, тож усі ці зауваження необґрунтовані. З цього приводу навіть тривають судові процеси. Суд ми виграли, але позивачі  подали до апеляційного суду… Розумієте, наш колектив – не машини, не станки, а живі люди - через хворобу одного може зупинитися все. Головним нашим здобутком я вважаю те, що при такому невеликому колективі нам вдається за сезон зберегти 70 вистав, в яких задіяні одразу декілька цехів. Це здається, що все так легко. Насправді навантаження на артистів дуже велике. Уявіть, з шести ранку на ногах, в 7-8 годин виїзд (театр часто виступає у різних куточках Київщини, тож свій статус обласного підтверджує на 100%, - авт.), а потім ще треба вистигнути повернутися та відіграти вечірній спектакль. Жити в такому режимі зможе не кожен. Однак нашим працівникам це вдається. За десять років, які пройшли під керівництвом Ускова, театру вдалося стати дійсно потужним, і якщо зараз це все похитнути або зруйнувати, то Київщині знадобиться ще як мінімум десять років, щоб дістатися такої ж планки.

- Що-що, а планка у театру Саксаганського дійсно висока, принаймні в цьому переконані ваші шанувальники… До речі, після рішення депутатів Київської обласної ради про відставку директора «саксаганці» заявили про свій намір оскаржити його в суді. Чи не втратили запал?

- Ні, не втратили. Більше того, ми вже подали до суду, і незабаром має відбутися засідання. Поки обійдемося без подробиць, адже плани люблять тишу.

- А як своє звільнення сприйняв сам В’ячеслав Валентинович?

- Дуже важко… Зараз він на лікарняному. Важко навіть уявити, чого йому коштувало, враховуючи його стан здоров’я, втримати разом колектив у період, коли нас залишили без зарплатні, тримати зв'язок з обласним керівництвом. Ситуація була дуже складна, але йому вдалося вийти з неї достойно. На сесії, коли голосували за його звільнення, йому три рази вимикали мікрофон, обривали на півслові, постійно перебивали. Ця давка триває вже не перший рік, це дуже підкосило здоров’я В’ячеслава Валентиновича… Дай Боже йому сил дочекатися, поки все це скінчиться, і він зможе знову нормально працювати.

Наразі В’ячеслав Усков на лікарняному… Довели, одним словом…

 

- Театр депутати успішно обезголовили, а чи запропонували кандидатуру на місце пана Ускова?

- Ні. Офіційної пропозиції не надійшло, хоча в кулуарах розмови велися. В будь-якому разі, поки В’ячеслав Валентинович на лікарняному, поки триватиме судовий процес з приводу цього, іншу людину вони навряд чи призначать… А нам ніхто інший не потрібен. Ми любимо свого керівника і довіряємо йому. Це спеціаліст високого класу, людина високодуховна, досвідчена. Якщо мені на вирішення деяких питань знадобиться тиждень, то йому вистачить п’яти хвилин.

Взагалі проблема, я вважаю, в нерозумінні наших обласних керівників, що таке взагалі театр, багато хто тут навіть ніколи не був. В цьому, власне, і біда… Чомусь усі глядачі кажуть, що театр Саксаганського – гордість України, а тільки обласне керівництво називає його гнійним прищем на обличчі Київщини… Цей рік став показовим у плані внутрішнього навантаження для всього колективу. За 10 років ми встигли полюбитися глядачеві і не маємо морального права зупинятися… Як би там не було, 2018 рік ми розпочали у гарному тонусі та з цікавими планами.

- Можу припустити, що з наполеонівськими…:)

- Так і є. У цьому році ми плануємо потішити глядачів грандіозними шоу-програмами, концертами оркестру і, звісно, спектаклями -  і світовими шедеврами, і українською класикою, і новітніми прочитаннями. Також прийшов час для експериментів! Першою в Україні стане наша театральна постановка п’єси «Смерть бере вихідний» А. Касели, яку шанувальники знають за всесвітньовідомим американським фільмом «Знайомтеся, Джо Блек» за участю Ентоні Хопкінса та Бреда Пітта. Крім того, в планах поставити «В джазі тільки дівчата», «Панночку» (за «Вієм» м. Гоголя), «Небезпечний поворот» (психологічний детектив). Я зараз працюю над комедією «Потрібен брехун», де події розгортаються навколо депутата, який не зміг виконати свої передвиборчі обіцянки і, щоб уникнути людського обурення, найняв на роботу брехуна… Шоу-програми обіцяють багато новацій, такого ви ще бачили. Повірте, глядач буде у захваті! 2018 рік обов’язково буде цікавий  для глядачів і насичений різноманітними подіями. Ми продовжуємо ставити високу планку перед собою, продовжуємо любити свого глядача - жодної вистави, жодної прем’єри не було зірвано і не буде ні за яких обставин.

Отже, якщо суд буде виграно, а «саксаганці» переконані, що так і буде, то В’ячеслав Усков повернеться на посаду генерального директора та художнього керівника. У цьому випадку працівники сподіваються, що деякі депутати, які колотять це питання в обласній раді, зрештою вгамуються і припинять травлю… Адже жодна війна ще нічого путнього нікому не приносила…

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Буду послідовним, ремонтники взялись за ремонт колодязя. Сподіваюсь цього разу він буде споруджений згідно ДБН. Хоча важко вгадати, за що ж їм доведеться розплачуватись і за чий рахунок, коли БЦ міськрада видасть чергову дурнувату постанову. Бо рішення запустити по міським вулиуцям міжміський великовантажний транспорт хтось уже почав спачувати з своєї кишені. І не тільки водоканал, а й жителі цих вулиць, що ремонтують тріщини в будинках, що знаходяться в 2-3м від руйнуючого потоку летючих фур
20 Апреля 2018 10:18 | Igor SIGarm
Є шанс для кожного взяти участь в поліпшенні стану доріг в місті і навколо нього. Навіть підстави створені і не варто чекати, коли колеса твого авто залишаться в ямі. Дії прості, доступні і для пішохода і для водія. Перше, завідши проблемну ділянку дороги здійснити виклик патрульної поліції за номером "102" ДЛЯ ОГЛЯДУ АВАРІЙНОЇ ДІЛЯНКИ ДОРОГИ. Друге, за кілька днів до місцевого відділку поліції подати ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ про стан і дії щодо складеного Акту обстеження аварійної ділянки дороги, не забудьте зареєструвати. ну от, перша ластівка пішла: приїхала поліція на Першотравневу, потім приїхла БЦвода спочатку вшестером дивились на провалений люк, розгребли яму в глибину на 30см, відїхали, за декілька годин знов приїхали тією ж аварійкою але четвером, обламали дерево -щоб зробити огороджувальну піраміду зі стрічкою, - організація напевне вже банкрот, бо нема в неї грошей на пару метрів труби!!!! Отак і поїхали - знов на нараду, з мозговою діяльністю в них погано, зате агресії і лайки достатньо. - треба ж нароботі робити щось! Трохи посмішу наостанок - в першому приїзді було на 3 робітники 3 керівника, по одежі видно, в другому на 2 робітгника -2 начальника. А ви питаєте звідки беруться тарифи і бездіяльність служб
19 Апреля 2018 15:56 | Igor SIGarm
Ау,товарищи!!!! Меня( семья Добровольских) вообще не наградили!!!И наше занятое место должно вообще быть вторым!!!!На фото меня нет!!! Одним словом БАРДАК!!! Я возмущена!!!!! Позор организаторам ,а в частности: управління з фізичної культури та спорту КОДА, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління молоді та спорту м. Біла Церква, Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»!!!!
11 Апреля 2018 09:54 | юлия добровольская