Новости Город

Єдина диспетчерська екстреної допомоги вже в дії!

Ольга Савченко

  • 0
  • 269

4 грудня в на базі Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги відбулося відкриття єдиної оперативно-диспетчерської служби. Автоматизована інформаційно-комунікаційна система обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф була побудована на виконання «Програми вдосконалення екстреної медичної допомоги  в Київській області на 2016-2018 роки».

Єдина диспетчерська служба була створена в рамках медичної реформи та має вплинути на якість та оперативність реагування на виклики пацієнтів. У кожній кареті екстреної медичної допомоги буде встановлено GPS-трекер, який відображатиме місцеперебування бригади, а відповідно підвищить її шанси приїхати на виклик якнайшвидше. Звісно, якщо диспетчер грамотно розподілить маршрути.

Проект диспетчерської розробив інститут «Діпрозв’язок», а її оснащення - ТОВ  «НВП «МонТекС». ОДС розрахована на 140 нових посад медичних працівників та обслуговуватиме усі райони Київської області.  Вартість впровадження проекту – майже 10 млн. грн.

Народна депутатка України Ірина Сисоєнко, заступник голови комітету з питань охорони здоров’я, у своєму спічі заявила, що влада має на меті зменшити рівень смертності населення, зокрема зробити екстрену медичну допомогу більш доступною. «Ми здійснили перший крок у реалізації даної програми. Крім того, у цьому році Київська область має отримати 9 нових машин та медичне обладнання для їх оснащення. Ми зробимо все можливе для того, щоб зменшити час приїзду бригади екстреної медичної допомоги і знизити смертність в ДТП та інших надзвичайних ситуаціях», - наголосила обраниця.

Обласний депутат, голова комісії з питань охорони здоров’я Київської обласної ради Наталія Бігарі також не приховувала своєї радості: «Особисто я радію результату, якого ми так старанно добивалися. Я пишаюся тим, що нарешті Київська область увійшла в десятку областей, яка має сучасну єдину диспетчерську екстреної медичної допомоги. Я також пишаюся, що ця диспетчерська знаходиться саме у Білій Церкві – це серце станції екстреної допомоги.

Керівник центру екстреної медичної допомоги Київської області Олександр  Курмишов зазначив, що єдина диспетчерська – це лише невелика частина програми. У її рамках також планується закупівля нових автомобілів, обладнання, спецодягу для працівників, створення пунктів постійного базування бригад екстреної медичної допомоги по Київській області та ін. «Поки диспетчерська працює у тестовому режиму. Найближчим часом ми будемо підключати інші райони, почнемо з Узина. Також ми маємо укомплектувати штат диспетчерів. Повноцінно служба запрацює у 2018 році», - повідомив головний лікар.

Отже, після виступів усіх бажаючих для присутніх гостей провели екскурсію новенькою диспетчерською. За комп’ютерами працювали чотири диспетчери. Важливо, що диспетчери будуть опрацьовувати інформацію від жителів Київщини щодо необхідності надання екстреної медичної допомоги. Так, певним чином вирішуватимуть, чи рятувати вам життя, чи буде досить з вас і консультації по телефону…

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Буду послідовним, ремонтники взялись за ремонт колодязя. Сподіваюсь цього разу він буде споруджений згідно ДБН. Хоча важко вгадати, за що ж їм доведеться розплачуватись і за чий рахунок, коли БЦ міськрада видасть чергову дурнувату постанову. Бо рішення запустити по міським вулиуцям міжміський великовантажний транспорт хтось уже почав спачувати з своєї кишені. І не тільки водоканал, а й жителі цих вулиць, що ремонтують тріщини в будинках, що знаходяться в 2-3м від руйнуючого потоку летючих фур
20 Апреля 2018 10:18 | Igor SIGarm
Є шанс для кожного взяти участь в поліпшенні стану доріг в місті і навколо нього. Навіть підстави створені і не варто чекати, коли колеса твого авто залишаться в ямі. Дії прості, доступні і для пішохода і для водія. Перше, завідши проблемну ділянку дороги здійснити виклик патрульної поліції за номером "102" ДЛЯ ОГЛЯДУ АВАРІЙНОЇ ДІЛЯНКИ ДОРОГИ. Друге, за кілька днів до місцевого відділку поліції подати ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ про стан і дії щодо складеного Акту обстеження аварійної ділянки дороги, не забудьте зареєструвати. ну от, перша ластівка пішла: приїхала поліція на Першотравневу, потім приїхла БЦвода спочатку вшестером дивились на провалений люк, розгребли яму в глибину на 30см, відїхали, за декілька годин знов приїхали тією ж аварійкою але четвером, обламали дерево -щоб зробити огороджувальну піраміду зі стрічкою, - організація напевне вже банкрот, бо нема в неї грошей на пару метрів труби!!!! Отак і поїхали - знов на нараду, з мозговою діяльністю в них погано, зате агресії і лайки достатньо. - треба ж нароботі робити щось! Трохи посмішу наостанок - в першому приїзді було на 3 робітники 3 керівника, по одежі видно, в другому на 2 робітгника -2 начальника. А ви питаєте звідки беруться тарифи і бездіяльність служб
19 Апреля 2018 15:56 | Igor SIGarm
Ау,товарищи!!!! Меня( семья Добровольских) вообще не наградили!!!И наше занятое место должно вообще быть вторым!!!!На фото меня нет!!! Одним словом БАРДАК!!! Я возмущена!!!!! Позор организаторам ,а в частности: управління з фізичної культури та спорту КОДА, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління молоді та спорту м. Біла Церква, Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»!!!!
11 Апреля 2018 09:54 | юлия добровольская