Новости Город

Єдина диспетчерська екстреної допомоги вже в дії!

Ольга Савченко

 • 0
 • 196

4 грудня в на базі Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги відбулося відкриття єдиної оперативно-диспетчерської служби. Автоматизована інформаційно-комунікаційна система обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф була побудована на виконання «Програми вдосконалення екстреної медичної допомоги  в Київській області на 2016-2018 роки».

Єдина диспетчерська служба була створена в рамках медичної реформи та має вплинути на якість та оперативність реагування на виклики пацієнтів. У кожній кареті екстреної медичної допомоги буде встановлено GPS-трекер, який відображатиме місцеперебування бригади, а відповідно підвищить її шанси приїхати на виклик якнайшвидше. Звісно, якщо диспетчер грамотно розподілить маршрути.

Проект диспетчерської розробив інститут «Діпрозв’язок», а її оснащення - ТОВ  «НВП «МонТекС». ОДС розрахована на 140 нових посад медичних працівників та обслуговуватиме усі райони Київської області.  Вартість впровадження проекту – майже 10 млн. грн.

Народна депутатка України Ірина Сисоєнко, заступник голови комітету з питань охорони здоров’я, у своєму спічі заявила, що влада має на меті зменшити рівень смертності населення, зокрема зробити екстрену медичну допомогу більш доступною. «Ми здійснили перший крок у реалізації даної програми. Крім того, у цьому році Київська область має отримати 9 нових машин та медичне обладнання для їх оснащення. Ми зробимо все можливе для того, щоб зменшити час приїзду бригади екстреної медичної допомоги і знизити смертність в ДТП та інших надзвичайних ситуаціях», - наголосила обраниця.

Обласний депутат, голова комісії з питань охорони здоров’я Київської обласної ради Наталія Бігарі також не приховувала своєї радості: «Особисто я радію результату, якого ми так старанно добивалися. Я пишаюся тим, що нарешті Київська область увійшла в десятку областей, яка має сучасну єдину диспетчерську екстреної медичної допомоги. Я також пишаюся, що ця диспетчерська знаходиться саме у Білій Церкві – це серце станції екстреної допомоги.

Керівник центру екстреної медичної допомоги Київської області Олександр  Курмишов зазначив, що єдина диспетчерська – це лише невелика частина програми. У її рамках також планується закупівля нових автомобілів, обладнання, спецодягу для працівників, створення пунктів постійного базування бригад екстреної медичної допомоги по Київській області та ін. «Поки диспетчерська працює у тестовому режиму. Найближчим часом ми будемо підключати інші райони, почнемо з Узина. Також ми маємо укомплектувати штат диспетчерів. Повноцінно служба запрацює у 2018 році», - повідомив головний лікар.

Отже, після виступів усіх бажаючих для присутніх гостей провели екскурсію новенькою диспетчерською. За комп’ютерами працювали чотири диспетчери. Важливо, що диспетчери будуть опрацьовувати інформацію від жителів Київщини щодо необхідності надання екстреної медичної допомоги. Так, певним чином вирішуватимуть, чи рятувати вам життя, чи буде досить з вас і консультації по телефону…

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости
 • Чи будуть у Білій Церкві нові тролейбуси та перефарбовані маршрутки?

  13 березня відбулося засідання виконкому, на якому дали старт весняному двомісячнику, затвердили Типовий договір з новими пунктами, а також дали своє добро на придбання транспортних засобів у лізинг…
 • Тараса думки будуть жити віки!

  13 березня у Центральній бібліотеці для дітей, що на масиві Леваневського, тривав конкурс читців-декламаторів, у якому взяли участь учні 1-9-х класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та гімназій.
 • Слухайте безсмертне слово Кобзаря

  Початок березня в бібліотеках міста традиційно вважається шевченківським. Щовесни Тарас Шевченко приходить до нас новим, неповторним. Він – велика і невмируща слава України. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі.
 • З весняним призовом вас, хлопці!

  14 березня Білоцерківський об’єднаний військовий комісаріат провів брифінг щодо проведення на Білоцерківщині призову на строкову військову службу навесні 2018 року за участю керівництва військкомату, правоохоронних органів, представників медичної комісії міста, району, Узинської ОТГ.
 • Воїнам доброї волі присвячується

  14 березня з нагоди Дня українського добровольця у Білій Церкві провели мітинг. В Україні цей день відзначається вдруге з метою вшанування людей, які свідомо, за власною волею вирушили в зону АТО для захисту своєї Батьківщини.

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?