Новости Город

Єдина диспетчерська екстреної допомоги вже в дії!

Ольга Савченко

 • 0
 • 137

4 грудня в на базі Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги відбулося відкриття єдиної оперативно-диспетчерської служби. Автоматизована інформаційно-комунікаційна система обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф була побудована на виконання «Програми вдосконалення екстреної медичної допомоги  в Київській області на 2016-2018 роки».

Єдина диспетчерська служба була створена в рамках медичної реформи та має вплинути на якість та оперативність реагування на виклики пацієнтів. У кожній кареті екстреної медичної допомоги буде встановлено GPS-трекер, який відображатиме місцеперебування бригади, а відповідно підвищить її шанси приїхати на виклик якнайшвидше. Звісно, якщо диспетчер грамотно розподілить маршрути.

Проект диспетчерської розробив інститут «Діпрозв’язок», а її оснащення - ТОВ  «НВП «МонТекС». ОДС розрахована на 140 нових посад медичних працівників та обслуговуватиме усі райони Київської області.  Вартість впровадження проекту – майже 10 млн. грн.

Народна депутатка України Ірина Сисоєнко, заступник голови комітету з питань охорони здоров’я, у своєму спічі заявила, що влада має на меті зменшити рівень смертності населення, зокрема зробити екстрену медичну допомогу більш доступною. «Ми здійснили перший крок у реалізації даної програми. Крім того, у цьому році Київська область має отримати 9 нових машин та медичне обладнання для їх оснащення. Ми зробимо все можливе для того, щоб зменшити час приїзду бригади екстреної медичної допомоги і знизити смертність в ДТП та інших надзвичайних ситуаціях», - наголосила обраниця.

Обласний депутат, голова комісії з питань охорони здоров’я Київської обласної ради Наталія Бігарі також не приховувала своєї радості: «Особисто я радію результату, якого ми так старанно добивалися. Я пишаюся тим, що нарешті Київська область увійшла в десятку областей, яка має сучасну єдину диспетчерську екстреної медичної допомоги. Я також пишаюся, що ця диспетчерська знаходиться саме у Білій Церкві – це серце станції екстреної допомоги.

Керівник центру екстреної медичної допомоги Київської області Олександр  Курмишов зазначив, що єдина диспетчерська – це лише невелика частина програми. У її рамках також планується закупівля нових автомобілів, обладнання, спецодягу для працівників, створення пунктів постійного базування бригад екстреної медичної допомоги по Київській області та ін. «Поки диспетчерська працює у тестовому режиму. Найближчим часом ми будемо підключати інші райони, почнемо з Узина. Також ми маємо укомплектувати штат диспетчерів. Повноцінно служба запрацює у 2018 році», - повідомив головний лікар.

Отже, після виступів усіх бажаючих для присутніх гостей провели екскурсію новенькою диспетчерською. За комп’ютерами працювали чотири диспетчери. Важливо, що диспетчери будуть опрацьовувати інформацію від жителів Київщини щодо необхідності надання екстреної медичної допомоги. Так, певним чином вирішуватимуть, чи рятувати вам життя, чи буде досить з вас і консультації по телефону…

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости
 • Хто «крайній» у черзі за безповоротною фінансовою допомогою?

  12 грудня відбулося засідання виконавчого комітету, під час якого присутні розглянули, але не затвердили фінансові плани комунальних підприємств, а ще схвалили проект рішення про надання безповоротної фінансової допомоги ЖЕКам №6 та 7...
 • Тим, хто рятує життя

  День ліквідатора аварії на ЧАЕС в Україні відзначається щороку 14 грудня. Ця пам'ятна дата була встановлена в 2006 р. на честь 20-ої річниці закінчення будівництва саркофага на Чорнобильській атомній станції.
 • Наукові відкриття білоцерківського клубу «ВОЛДІС»

  13 грудня 2017 року члени клубу спілкування молодих людей з особливими потребами «ВОЛДІС», що діє при Білоцерківському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, побували у незвичайній науковій експедиції в музеї популярної науки та техніки «Експерементаріум» міста Київ.
 • У Білій Церкві урочисто відкрили пам'ятник

  Право відкрити пам'ятний знак надали родинам вогнеборців: Марії Сергіївні Тарасенко, Галині Іванівні Глазковій та Олександру Ремовичу Басовському, після чого хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам'ять загиблих героїв-пожежних.
 • Поліцейські Білої Церкви звітували про результати проведеної роботи за 11 місяців

  Серед структурних підрозділів Білоцерківського відділу поліції хочеться відмітити роботу відділу кримінальної поліції, які виявили та розкрили 1028 кримінальних правопорушень та дільничних офіцерів поліції, які розкрили 423 кримінальних правопорушення.

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?