Новости Город

Як депутати вето долали

Ольга Савченко

 • 0
 • 80

На пленарному засіданні 39- сесії Білоцерківської міської ради депутати мали розглянути  всього… 6 питань. Та із 6 питань, які розглядалися до першої перерви, депутати майже три години розглядали лише одне, яке викликало чимало запитань : «Про надання безповоротної фінансової підтримки комунальному підприємству Білоцерківської міської ради «Білоцерківтепломережа».

А все тому, як кажуть депутати, що це питання   не виносилося на розгляд постійних депутатських комісій, і вони  були вкрай обурені цим. Розглядали по ходу дій на спільній депутатській комісії прямо в сесійній залі. А обурюватися було чому. Бо безповоротна фінансова підтримка комунальному підприємству, яке затребувало 8 млн. грн. (малося на сесії затвердити виділення 6 млн. грн.) на погашення боргу викликало багато суперечок. Дехто  поставив запитання, чому іншим комунальним підприємствам,  у яких є теж борги, не можуть надати таку ж безповоротну підтримку, яка не зобов’язує підприємство повертати кошти. І чи не стане це прецедентом  в подальшому: брати кошти і не повертати, аргументуючи тим, що підприємство збиткове. Станом на сьогодні «тепломережа» має борг населення 52 млн. грн. Точилася суперечка ще й тому, що велика заборгованість може  призвести до зупинки подачі тепла. Приклад   є.  Два дні тому зупинили подачу тепла в  Узині.  Між тим в Коцюбинському та Славутичі опалювальний сезон взагалі не розпочався.  Міський голова  Геннадій Дикий пояснив, що коли опалювальний сезон теплопостачальник не розпочав, то  для  нього це ніяким чином не відобразиться, а от на підприємство, яке надало тепло в Узині і зупинило,  чекає кримінальна справа.

Далі суперечка розгорілася між Геннадієм Диким та депутатом Володимиром  Вовкотрубом з приводу встановлення, приміром, на Таращанському масиві твердопаливної котельні, навіть уже знайшовся  інвестор. Та тут, за словами   міського голови, є ряд  проблем: по-перше, невідомо звідки братиметься щепа для опалення, іншими словами, дрова будуть, «можливо, з Чорнобильської зони, тоді хто це проконтролює», а по-друге, «закопченість» висотних будинків, які розташовані поруч з котельнею. А для цього варто «подивитися на будинок, що розташований  за районною лікарнею, яка опалює приміщення з власної котельні твердим паливом». Проект рішення по даному питанню  винесли на розгляд сесії, та гарантії щодо його затвердження не було абсолютно.  Розглянули також  зміни та доповнення до бюджету міста на 2017 р.  

Подолали вето у двох питаннях

На сесію також винесли питання подолання  вето міського голови Геннадія Дикого щодо внесення змін до рішень  «Про утворення виконавчого комітету, визначення його чисельності, затвердження персонального складу», звільнення заступників міського голови і керуючого справами міськвиконкому, а також звільнення секретаря ради. Після процедури голосування депутати подолали вето тільки по двох питаннях:  щодо «утворення виконкому» та звільнення секретаря ради Бориса Смутка.

Заступники втрималися

Міський голова перед голосуванням запросив заступників «коротко, стисло, про головне» прозвітувати  про свою роботу  за певний період діяльності, тож депутати заслухали звіти Ольги Настіної, Інни Новогребельської, Валерія Гнатюка, керуючого справами Сергія Постівого. У кожного був свій спіч. Звісно, що чимало роботи ними зроблено, проте й були певної недоліки, які вони й самі визнають. У цьому питанні депутати не подолали вето міського голови у 28 голосів, проголосували «за» лише 26 депутатів, таким чином заступники і керуючий справами втрималися на своїх посадах.

Потім фракція БПП  «забажала» ще раз переголосувати щодо звільнення заступників, проте пленарне засідання довелося закрити, бо після перерви в залі депутатів виявилося тільки 17. Далі буде...

Надя Кащук

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости
 • Тарифи на проїзд у громадському транспорті – НЕДОобгрунтовані!

  Білоцерківці, певне, вже в курсі того, що міська влада збирається підняти тарифи на проїзд у громадському транспорті, мотивуючи це ростом долара, зарплати, цін на паливно-мастильні матеріали і т. ін. Щоб більше ознайомити громадськість зі своїми аргументами, 17 січня провели круглий стіл за участю перевізників, представників міської влади та громадськості. Як стало відомо, проїзд у маршрутках збираються підняти до 5 грн., а у тролейбусах – до 4 грн. <br /><br /> Чому підняття вартості проїзду влада вважає резонним?<br /><br />
 • У Білій Церкві вперше розпочали навчання з основ англійської мови для безробітних

  Навчання організовано за сприяння голови Всеукраїнської асоціації переселенців – радника віце-прем’єр-міністра України Руслана Калініна із залученням викладачів Корпусу миру США.
 • Водохреще у Білій Церкві пройшло масово і святково

  Свято Водохреща для кожного вірянина - день особливий. У цей день душа очищується, а тіло оздоровлюється. А все тому, що вода набуває чудодійних властивостей, зберігає їх протягом року, якщо в це, звичайно, вірити...
 • У Білій Церкві встановили сучасне медичне обладнання

  У Білоцерківську міську лікарню №2 придбано сучасну рентгенівську діагностичну систему, її функціональні можливості дозволяють прискорити та поліпшити якість обстеження та діагностики, а отже і визначити лікування.
 • В Білій Церкві готуються до погіршення погодних умов

  17 січня у Білій Церкві відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке провів міський голова Геннадій Дикий.

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?