Новости Технологии

В Україні поки немає вакцини проти вірусів грипу, які будуть циркулювати в цьому епідсезоні

Мировлад Марбу

  • 0
  • 29

В Україні поки немає зареєстрованої вакцини від штамів грипу, які будуть циркулювати в епідемічному сезоні 2017-2018 рр.

Про це повідомила завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, заслужений лікар України професор Ольга Голубовська.

«Ідеально вакцинуватися за кілька місяців до початку підйому епідемічного сезону. Зараз його (підйому захворюваності) немає ні в Україні, ні в Європі. Поки що низькі рівні захворювання. Але грип може з'явитися в будь-який час і абсолютно непередбачувано. У 2015 році смертельні випадки були вже в листопаді, коли в одній сім'ї від грипу загинули мати і дочка», - зазначила Голубовська.

Вона акцентувала, що поки неможливо спрогнозувати піки захворюваності на грип в Україні.

«Ми можемо прогнозувати, коли почнеться епідемія, за її динамікою. А зараз абсолютно не можемо сказати. Зазвичай з листопада по березень, а коли буде пік цього, поки що ніхто не може сказати. Треба розуміти, вакцина не запобігає розвитку захворювання, але убезпечує від тяжких форм грипу. При грипі найголовніше завдання для хворого - вижити. Тому вакцинуватися потрібно», - наголосила Голубовська.

Вона зазначила, що в перший же день лихоманки хворий повинен звернутися до лікаря. «Це відповідальність хворого. Величезна проблема - самолікування. Хворі починають приймати ті препарати, які при штамі Н1N1 взагалі протипоказані, зокрема аспірин. Його просто не можна приймати при цьому грипі. Були випадки, коли людина звертається на 10-й день хвороби, коли грип вже викликає незворотні процеси в легенях», - сказала Голубовська.

Раніше Голубовська спрогнозувала, що в епідемічному сезоні 2017-2018 рр. хворих на грип в Україні буде більше, ніж минулого року.

За даними ВООЗ, в епідемічному сезоні 2017-2018 років в Україні циркулюватимуть штами вірусу грипу А/Michigan/45/2015 року, подібний до A (H1N1), А/Hong Kong/4801/2014 (H3N2), B/Brisbane/60/2008. Прогнози щодо циркуляції штамів вірусу грипу ґрунтуються на аналізі тогорічної циркуляції. Після отримання рекомендацій виробники вакцин можуть починати їх виготовлення. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Вакцинуватися від грипу лікарі рекомендують, починаючи з вересня, проте можна робити щеплення упродовж всього сезону.

Джерело: unian.ua

Рубрика: Технологии
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Шановна пані Наталіє, дякую за Вашу статтю, але в ній є дещо неправильно зрозуміле Вами трактування моїх слів. У своєму виступі я сказала: «Час довів, що міська влада піклується про збереження й оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Так, два роки поспіль на кожну школу виділялося по 42 тисячі грн. Але ми всі розуміємо, що це крапля в морі. Без активної позиції керівника та розумної співпраці з батьківським комітетом і громадськими організаціями освітньому закладу складно повноцінно працювати. І тому глибока вдячність батькам, які розуміють, що підтримка освіти – це інвестиції в успішне майбутнє своїх дітей». У відповідь на запитання члена комісії Гончаренка Ю.А.: «Що, як адміністратор, я знаю про фінансування закладу міською владою?» - я відповіла, що цього літа на реконструкцію спортивного майданчика було виділено з міського бюджету 530.000 грн. Сподіваюся, що Ви врахуєте мої зауваження і внесете корективи у статтю. Дякую за розуміння. З повагою Олена Плигань.
22 Сентября 2017 19:55 | Олена Плигань
Як изавжди ті самі граблі )) не компетентна комісія і її початкове голосування зробило свою справу, для комісії повинен бути один критерій- хоча б 1 професійний експерт з брендингу, який би мав мати вирішальне слово, а також строга анонімність поданих заявок саме для членів комісії, щоб уникнути упередженого голосування . А так все ясно і прогнозовано))) Про он лайн голосування взагалі вже мовчу ...буде як у місті Дніпрі - де в он лайн голосуванні перемогла ракета ))) P.S.після шквалу критики та насмішок команда Експертів з брендингу таграф-дизайну обрали достойну роботу https://lenta.ru/news/2017/07/31/logo/
12 Сентября 2017 14:55 | lolik yjfgjgfjhg