Новости Город

А злочинність росте…

Ольга Савченко

  • 0
  • 24

Друга частина 35-ї сесії відбулася 7 вересня. Цього разу зі звітом перед депутатами виступав керівник Білоцерківської місцевої прокуратури Вадим Юрійович Чугаєв, який доповів про діяльність органу за перше півріччя 2017 року. Також депутати проголосували ряд інших важливих та довгоочікуваних проектів рішень, таких як спорудження пам’ятника борцям за незалежність України, затверджено дуже важливу для міста програму «Турбота», проголосовано звернення до громад прилеглих  сіл про погодження меж міста Біла Церква, адже це слід узгодити до того, як декілька сіл повноцінно об’єднаються в територіальний округ.

 

Трішки шоу :)

Сесія була б не сесією, якби спочатку не виділили трішки часу на інтриги :) Але цього разу пристрасті вирували доволі короткий час. Традиційно, до трибуни вийшов депутат Бабенко, якому, між іншим, у цій частині сесії слова не надавали, прохаючи виступити в рубриці «Різне», проте з фразою «Ні, я хочу виступити зараз» він уже розпочав свою заяву. А вона стосувалася, що також вже не є незвичним із його вуст, «криміналу», який, за словами пана Бабенка, нібито «кришує» міський голова. Він мав на увазі накладання вето міським головою на підтримане депутатами рішення щодо передачі певного майна парку імені Тараса Шевченка, чим звинуватив його в розкраданні бюджетних коштів. Ну і в наданні вказівок виконавчому комітету щодо його діяльності. На що міський голова відповів, що тоді були певні порушення в строках оприлюднення, і вже місяць тому парк Шевченка отримав усі необхідні матеріали, тож зараз предмету для такої розмови немає.

Ну, знову спроба надути кулю із «злочинів-інтриг-криміналу» не вдалася… Слід, мабуть, депутату Бабенку змінювати концепцію своїх виступів та поведінки, адже вони вже втрачають останню серйозність. Так з’являється ризик, що навіть тоді, коли в його пошуках і знайдеться зерно істини, на нього, за звичкою, не звернуть уваги…

У контексті цього депутат Савчук запропонував під кожним заголовком проектів рішень підписувати також дату оприлюднення, щоб на майбутнє не виникало подібних питань. На цю пропозицію міський голова Геннадій Дикий відповів: «Немає жодних проблем, будемо так робити».

А криміналу все ж більшає…

Як доповів керівник Білоцерківської місцевої прокуратури Вадим Чугаєв, за перше півріччя в місті відбулося на 7 % більше кримінальних правопорушень, ніж за аналогічний звітний період 2016 року (2519 проти 2343). При цьому тяжких злочинів більше на 13 % (68 проти 57). Взагалі ситуація із злочинністю має гнітючий вигляд. Майже по всіх видах правопорушень статистика зросла. Безвісти зниклих – 31 проти 22, нанесення тяжких тілесних ушкоджень – 13 проти 2 (із 13 – три зі смертельним наслідком), шахрайств – 247 проти 206, придбання та зберігання наркотиків – 202 проти 131 (!), фіктивне підприємництво – 6 проти 2, ухилення від сплати податків – 6 проти 4. Є трохи «позитивчику»: умисних вбивств як було 4, так і лишилося; незаконне позбавлення волі цього року сталося одне, минулого було два; крадіжок стало менше – 887 проти 1234, хоча крадіжки та грабежі залишаються найбільш популярним видом злочину.

Прокуратурою було доведено причетність до злочинів 459 осіб, з них 21 неповнолітній. На прийомах прийнято 235 громадян.

Про інше важливе й підтримане депутатами

На сесії депутати проголосували програму «Турбота» на 2017-2022 роки. Ця програма є основним джерелом соціальних допомог та виплат, тож є дуже важливою для міста, оскільки в центрі її уваги - соціально незахищені білоцерківці. У цьому контексті депутати також прийняли рішення про одноразову виплату з нагоди Дня захисника України в розмірі одного прожиткового мінімуму членам сімей загиблих учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції на сході.

Нарешті депутати наважилися підтримати рішення про реконструкцію площі по вулиці Героїв Небесної Сотні (колишня  вулиця Гординського). Вже навіть важко порахувати, скільки років усі можливі активісти говорять про те, щоб забрати із цієї площі славнозвісну стоянку і окультурити це місце, повернути сюди скверик і зробити законний громадський простір. От, диво сталося :) Тут буде споруджено пам’ятник на честь борців за незалежність України. Конкурс на виготовлення найкращого проекту реконструкції цієї площі триватиме з 1 жовтня до 28 грудня. Також депутати підтримали встановлення в місті ще одного пам’ятного знаку - жертвам Голокосту. Місце тут ще не визначили, але управлінню містобудування та архітектури вже дане доручення знайти для такого знаку доречне місце, враховуючи особливості генерального плану.

Також важливим є питання об’єднання територіальних громад, адже підготовча частина адміністративної реформи добігає свого кінця, й незабаром - узаконення й легітимізація виявлених ініціатив. Оскільки деякі прилеглі села вирішили об’єднатися (Фурси, Матюші, Трушки, Пищики), то актуальним є питання визначення меж міста. Адже деяка територія, яка де-факто належить Білій Церкві, де-юре перебуває у власності територіальних громад цих сіл. Тож депутати міської ради звернулися до цих сільських рад із побажанням врегулювати це питання до офіційного створення територіального округу.

Олександра Вовченко

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Шановна пані Наталіє, дякую за Вашу статтю, але в ній є дещо неправильно зрозуміле Вами трактування моїх слів. У своєму виступі я сказала: «Час довів, що міська влада піклується про збереження й оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Так, два роки поспіль на кожну школу виділялося по 42 тисячі грн. Але ми всі розуміємо, що це крапля в морі. Без активної позиції керівника та розумної співпраці з батьківським комітетом і громадськими організаціями освітньому закладу складно повноцінно працювати. І тому глибока вдячність батькам, які розуміють, що підтримка освіти – це інвестиції в успішне майбутнє своїх дітей». У відповідь на запитання члена комісії Гончаренка Ю.А.: «Що, як адміністратор, я знаю про фінансування закладу міською владою?» - я відповіла, що цього літа на реконструкцію спортивного майданчика було виділено з міського бюджету 530.000 грн. Сподіваюся, що Ви врахуєте мої зауваження і внесете корективи у статтю. Дякую за розуміння. З повагою Олена Плигань.
22 Сентября 2017 19:55 | Олена Плигань
Як изавжди ті самі граблі )) не компетентна комісія і її початкове голосування зробило свою справу, для комісії повинен бути один критерій- хоча б 1 професійний експерт з брендингу, який би мав мати вирішальне слово, а також строга анонімність поданих заявок саме для членів комісії, щоб уникнути упередженого голосування . А так все ясно і прогнозовано))) Про он лайн голосування взагалі вже мовчу ...буде як у місті Дніпрі - де в он лайн голосуванні перемогла ракета ))) P.S.після шквалу критики та насмішок команда Експертів з брендингу таграф-дизайну обрали достойну роботу https://lenta.ru/news/2017/07/31/logo/
12 Сентября 2017 14:55 | lolik yjfgjgfjhg