Новости Город

Туризм у Білій Церкві: головне - почати

Мировлад Марбу

 • 2
 • 191

Біла Церква, місто з тисячолітньою історію, тільки рік як взялася за питання своєї туристичної привабливості. Було затверджено програму розвитку туризму в місті, й вона вже півроку виконується. Розповісти про те, як проходить реалізація, та зібрати ідеї щодо покращення втілення зібралися всі зацікавлені сторони 18 липня з ініціативи Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви.

 • Сьогодні проблемою в розвитку туризму в Білій Церкві є те, що туристи не залишаються тут на ніч. Зазвичай приїжджають на день, все встигають подивитися і повернутися додому. Також я вважаю, що місто не допрацьовує у плані використання «Олександрії». Це все-таки наша перлина, вона в нас є, і цим потрібно користуватися, - каже заступник міського голови Володимир Хмурич.

Півроку як виконується програма розвитку туризму місті. У цій тематиці було проведено понад 30 заходів. Проте найбільшими здобутками можна назвати такі: знято промоційний відеоролик про місто, розроблено та віддруковано туристичну карту міста (вона зараз є у всіх готелях міста), запущено туристичний портал, також віддруковано туристичний буклет про Білу Церкву, засновано туристичний кластер (який зареєстровано у вигляді громадської організації «Біла Церква туристична»), поставлено в центрі міста туристичні та автомобільні вказівники з визначними місцями, відкрито туристично-інформаційний центр (який уже працює в «Сіті-парк готелі»). У розробці зараз бренд-бук міста та мобільний туристичний додаток. Ну і прийняття міською радою програми розвитку туризму також вважаємо неабияким досягненням, адже в Київській області вона така єдина в своєму роді. А існування програми дозволяє залучати на її реалізацію кошти з міського бюджету. Хоч і невеликі, проте це вже щось.

Дехто з присутніх, звичайно, висловив своє «фе» на кшталт: «Про який туризм ви говорите, коли в нас у центрі міста жодного громадського туалету… Де нормальні вказівники на будинках…». Але це тільки ще раз доводить істину, яка вже не раз говорилася: розвиток туризму зачіпає розвиток ще 50 (!) дотичних сфер (а це і житлово-комунальна, і побутового обслуговування населення, і архітектури…). Тож за жменьку коштів із туристичної програми при найбільшому бажанні громадський туалет не поставиш. Це варто розуміти активним білоцерківцям. Як і те, що позитивний імідж міста починається із кожного з нас.

Щодо ідей, то туристичний кластер зараз розмірковує над декількома фестивалями, які мають закликати в Білу Церкву потік туристів. А також усі разом думають, як почати якісно обліковувати туристів. Адже зараз така статистика цілком туманна. А все ж варто знати ситуацію, яка є, якою є динаміка та які цілі ми можемо перед собою поставити.

Олександра Вовченко

Рубрика: Город
Комментарии
2
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Ольга Савченко
Ой, ну, так: аж 15 років не вистачає, щоб говорити про тисячолітню історію! 15 років для тисячоліття - це ніщо. Немає більш до чого придертися, ще й у такій грубій формі?
0
Станіслав Костецький
а брехати про "тисячолітню історію міста" обовязково?
0
Другие Новости
 • Тарифи на проїзд у громадському транспорті – НЕДОобгрунтовані!

  Білоцерківці, певне, вже в курсі того, що міська влада збирається підняти тарифи на проїзд у громадському транспорті, мотивуючи це ростом долара, зарплати, цін на паливно-мастильні матеріали і т. ін. Щоб більше ознайомити громадськість зі своїми аргументами, 17 січня провели круглий стіл за участю перевізників, представників міської влади та громадськості. Як стало відомо, проїзд у маршрутках збираються підняти до 5 грн., а у тролейбусах – до 4 грн. <br /><br /> Чому підняття вартості проїзду влада вважає резонним?<br /><br />
 • У Білій Церкві вперше розпочали навчання з основ англійської мови для безробітних

  Навчання організовано за сприяння голови Всеукраїнської асоціації переселенців – радника віце-прем’єр-міністра України Руслана Калініна із залученням викладачів Корпусу миру США.
 • Водохреще у Білій Церкві пройшло масово і святково

  Свято Водохреща для кожного вірянина - день особливий. У цей день душа очищується, а тіло оздоровлюється. А все тому, що вода набуває чудодійних властивостей, зберігає їх протягом року, якщо в це, звичайно, вірити...
 • У Білій Церкві встановили сучасне медичне обладнання

  У Білоцерківську міську лікарню №2 придбано сучасну рентгенівську діагностичну систему, її функціональні можливості дозволяють прискорити та поліпшити якість обстеження та діагностики, а отже і визначити лікування.
 • В Білій Церкві готуються до погіршення погодних умов

  17 січня у Білій Церкві відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке провів міський голова Геннадій Дикий.

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?