Новости Город

Туризм у Білій Церкві: головне - почати

Мировлад Марбу

  • 2
  • 148

Біла Церква, місто з тисячолітньою історію, тільки рік як взялася за питання своєї туристичної привабливості. Було затверджено програму розвитку туризму в місті, й вона вже півроку виконується. Розповісти про те, як проходить реалізація, та зібрати ідеї щодо покращення втілення зібралися всі зацікавлені сторони 18 липня з ініціативи Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви.

  • Сьогодні проблемою в розвитку туризму в Білій Церкві є те, що туристи не залишаються тут на ніч. Зазвичай приїжджають на день, все встигають подивитися і повернутися додому. Також я вважаю, що місто не допрацьовує у плані використання «Олександрії». Це все-таки наша перлина, вона в нас є, і цим потрібно користуватися, - каже заступник міського голови Володимир Хмурич.

Півроку як виконується програма розвитку туризму місті. У цій тематиці було проведено понад 30 заходів. Проте найбільшими здобутками можна назвати такі: знято промоційний відеоролик про місто, розроблено та віддруковано туристичну карту міста (вона зараз є у всіх готелях міста), запущено туристичний портал, також віддруковано туристичний буклет про Білу Церкву, засновано туристичний кластер (який зареєстровано у вигляді громадської організації «Біла Церква туристична»), поставлено в центрі міста туристичні та автомобільні вказівники з визначними місцями, відкрито туристично-інформаційний центр (який уже працює в «Сіті-парк готелі»). У розробці зараз бренд-бук міста та мобільний туристичний додаток. Ну і прийняття міською радою програми розвитку туризму також вважаємо неабияким досягненням, адже в Київській області вона така єдина в своєму роді. А існування програми дозволяє залучати на її реалізацію кошти з міського бюджету. Хоч і невеликі, проте це вже щось.

Дехто з присутніх, звичайно, висловив своє «фе» на кшталт: «Про який туризм ви говорите, коли в нас у центрі міста жодного громадського туалету… Де нормальні вказівники на будинках…». Але це тільки ще раз доводить істину, яка вже не раз говорилася: розвиток туризму зачіпає розвиток ще 50 (!) дотичних сфер (а це і житлово-комунальна, і побутового обслуговування населення, і архітектури…). Тож за жменьку коштів із туристичної програми при найбільшому бажанні громадський туалет не поставиш. Це варто розуміти активним білоцерківцям. Як і те, що позитивний імідж міста починається із кожного з нас.

Щодо ідей, то туристичний кластер зараз розмірковує над декількома фестивалями, які мають закликати в Білу Церкву потік туристів. А також усі разом думають, як почати якісно обліковувати туристів. Адже зараз така статистика цілком туманна. А все ж варто знати ситуацію, яка є, якою є динаміка та які цілі ми можемо перед собою поставити.

Олександра Вовченко

Рубрика: Город
Комментарии
2
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Ольга Савченко
Ой, ну, так: аж 15 років не вистачає, щоб говорити про тисячолітню історію! 15 років для тисячоліття - це ніщо. Немає більш до чого придертися, ще й у такій грубій формі?
0
Станіслав Костецький
а брехати про "тисячолітню історію міста" обовязково?
0
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?