Новости Город

У Розаліївці освятили новозбудований Храм Покрови Божої Матері

Мировлад Марбу

 • 0
 • 252

Освячення новозбудованого Храму Покрови Божої Матері у селі Розаліївка,   який проходив 12 липня, у день свята первоверховних апостолів Петра і Павла, зібрав чимало вірян. Будівництво церкви в Розаліївці – це, безумовно, знакова подія в житті села, бо відроджується храм Київського патріархату, один із небагатьох у Білоцерківському районі. Тепер вірні зможуть молитися в своїй рідній українській церкві, яку прихожани чекали понад 25 років. І це стало можливим завдяки меценатській підтримці місцевого підприємця Олександра Моісеєнка.

Нині в Україні без духовної підтримки не обійтися, в цьому одностайні і світське керівництво, і церковне.

"Храм у селі – це духовний розвиток, це життя села, це радість для кожного жителя населеного пункту, – переконаний голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук. - Відкриття нового храму сприятиме поширенню християнських цінностей і відновленню наших духовних традицій. Впевнений, що цей храм стане потужним центром розповсюдження ідеї української нації".

"Якщо село не має храму, воно не є повноцінним селом, як кажуть у народі. Храм - як духовний осередок, який приймає кожного у його духовних потребах", – додає митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Єпіфаній, саме він прибув із Києва проводити обряд освячення церкви.

Голова Розаліївської сільської ради Володимир Грабовський розповів:

- З 1964 року, після жорстокого й варварського руйнування храму, він мовчав. Але не мовчали мешканці села, а вимагали будівництва нової церкви. Особливо наполегливими вони проявили себе після 1991року, коли Україна стала незалежною державою. Але всі спроби відновлення храму були невдалими.  З початку 90-х і до сьогоднішнього дня храмом слугувала адміністративна будівля. У 2012 році було прийнято рішення: церкві бути. Ініціатором і спонсором спорудження храму став інвестор Олександр Юрійович Моісеєнко. Тож нинішня подія викликає у селян і радість, і вдячність. Інвестор і меценат, Олександр Моісеєнко, почавши відродження Розаліївки, відгукнувся на прохання селян. Храм на честь Покрови Божої Матері було зведено в досить короткий термін і передано сільській громаді.

Сільський голова від усієї громади щиро дякував родині  Олександра Юрійовича Моісеєнка за побудований храм.

Після завершення Божественної літургії митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Єпіфаній звернувся з повчальним словом до вірян. Він привітав громаду зі святом і наголосив на тому, що православний християнин повинен духовні цінності ставити вище понад усе земне. З нагоди свята нагородив мецената Олександра Моісеєнка, будівничого храму, благословенним орденом.

У церемонії урочистого освячення, спільно з духовенством УПЦ КП області, участь взяли голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук, голова райдержадміністрації Геннадій Джегур, сільський голова Володимир Грабовський, віряни. Привітав вірян благочинний Білоцерківського району, настоятель церкви Покрови Божої Матері протоієрей Микола Гопайнич.

Храм став окрасою села. Три місяці  над ним працювали майстри по розпису куполів зі Львівщини. Ікони та сцени з життя Ісуса виконані у дуже світлих, навіть яскравих тонах, вражає майстерно виготовлений іконостас.  Місцеві кажуть, церква  стала центром духовного життя села. Адже саме в ній людина може віднайти душевний спокій та очиститися від гріхів. У церкві проводиться  богослужіння, підноситься молитва до Бога, звершуються таїнства, проповідується Істина.

Митрополит Єпіфаній залишився враженим багатим розписом нового храму. "Храм у вас маленький, але прекрасний. Нехай божественна благодать буде осявати вас, і щоб кожен, хто переступає поріг цього храму, виходив звідсіля очищеним від гріха і з радісним настроєм. Богу нашому слава навіки-віків", - сказав митрополит.

Прес-служба БРР

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости
 • Тарифи на проїзд у громадському транспорті – НЕДОобгрунтовані!

  Білоцерківці, певне, вже в курсі того, що міська влада збирається підняти тарифи на проїзд у громадському транспорті, мотивуючи це ростом долара, зарплати, цін на паливно-мастильні матеріали і т. ін. Щоб більше ознайомити громадськість зі своїми аргументами, 17 січня провели круглий стіл за участю перевізників, представників міської влади та громадськості. Як стало відомо, проїзд у маршрутках збираються підняти до 5 грн., а у тролейбусах – до 4 грн. <br /><br /> Чому підняття вартості проїзду влада вважає резонним?<br /><br />
 • У Білій Церкві вперше розпочали навчання з основ англійської мови для безробітних

  Навчання організовано за сприяння голови Всеукраїнської асоціації переселенців – радника віце-прем’єр-міністра України Руслана Калініна із залученням викладачів Корпусу миру США.
 • Водохреще у Білій Церкві пройшло масово і святково

  Свято Водохреща для кожного вірянина - день особливий. У цей день душа очищується, а тіло оздоровлюється. А все тому, що вода набуває чудодійних властивостей, зберігає їх протягом року, якщо в це, звичайно, вірити...
 • У Білій Церкві встановили сучасне медичне обладнання

  У Білоцерківську міську лікарню №2 придбано сучасну рентгенівську діагностичну систему, її функціональні можливості дозволяють прискорити та поліпшити якість обстеження та діагностики, а отже і визначити лікування.
 • В Білій Церкві готуються до погіршення погодних умов

  17 січня у Білій Церкві відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке провів міський голова Геннадій Дикий.

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?