Новости Город

У Розаліївці освятили новозбудований Храм Покрови Божої Матері

Мировлад Марбу

 • 0
 • 161

Освячення новозбудованого Храму Покрови Божої Матері у селі Розаліївка,   який проходив 12 липня, у день свята первоверховних апостолів Петра і Павла, зібрав чимало вірян. Будівництво церкви в Розаліївці – це, безумовно, знакова подія в житті села, бо відроджується храм Київського патріархату, один із небагатьох у Білоцерківському районі. Тепер вірні зможуть молитися в своїй рідній українській церкві, яку прихожани чекали понад 25 років. І це стало можливим завдяки меценатській підтримці місцевого підприємця Олександра Моісеєнка.

Нині в Україні без духовної підтримки не обійтися, в цьому одностайні і світське керівництво, і церковне.

"Храм у селі – це духовний розвиток, це життя села, це радість для кожного жителя населеного пункту, – переконаний голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук. - Відкриття нового храму сприятиме поширенню християнських цінностей і відновленню наших духовних традицій. Впевнений, що цей храм стане потужним центром розповсюдження ідеї української нації".

"Якщо село не має храму, воно не є повноцінним селом, як кажуть у народі. Храм - як духовний осередок, який приймає кожного у його духовних потребах", – додає митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Єпіфаній, саме він прибув із Києва проводити обряд освячення церкви.

Голова Розаліївської сільської ради Володимир Грабовський розповів:

- З 1964 року, після жорстокого й варварського руйнування храму, він мовчав. Але не мовчали мешканці села, а вимагали будівництва нової церкви. Особливо наполегливими вони проявили себе після 1991року, коли Україна стала незалежною державою. Але всі спроби відновлення храму були невдалими.  З початку 90-х і до сьогоднішнього дня храмом слугувала адміністративна будівля. У 2012 році було прийнято рішення: церкві бути. Ініціатором і спонсором спорудження храму став інвестор Олександр Юрійович Моісеєнко. Тож нинішня подія викликає у селян і радість, і вдячність. Інвестор і меценат, Олександр Моісеєнко, почавши відродження Розаліївки, відгукнувся на прохання селян. Храм на честь Покрови Божої Матері було зведено в досить короткий термін і передано сільській громаді.

Сільський голова від усієї громади щиро дякував родині  Олександра Юрійовича Моісеєнка за побудований храм.

Після завершення Божественної літургії митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Єпіфаній звернувся з повчальним словом до вірян. Він привітав громаду зі святом і наголосив на тому, що православний християнин повинен духовні цінності ставити вище понад усе земне. З нагоди свята нагородив мецената Олександра Моісеєнка, будівничого храму, благословенним орденом.

У церемонії урочистого освячення, спільно з духовенством УПЦ КП області, участь взяли голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук, голова райдержадміністрації Геннадій Джегур, сільський голова Володимир Грабовський, віряни. Привітав вірян благочинний Білоцерківського району, настоятель церкви Покрови Божої Матері протоієрей Микола Гопайнич.

Храм став окрасою села. Три місяці  над ним працювали майстри по розпису куполів зі Львівщини. Ікони та сцени з життя Ісуса виконані у дуже світлих, навіть яскравих тонах, вражає майстерно виготовлений іконостас.  Місцеві кажуть, церква  стала центром духовного життя села. Адже саме в ній людина може віднайти душевний спокій та очиститися від гріхів. У церкві проводиться  богослужіння, підноситься молитва до Бога, звершуються таїнства, проповідується Істина.

Митрополит Єпіфаній залишився враженим багатим розписом нового храму. "Храм у вас маленький, але прекрасний. Нехай божественна благодать буде осявати вас, і щоб кожен, хто переступає поріг цього храму, виходив звідсіля очищеним від гріха і з радісним настроєм. Богу нашому слава навіки-віків", - сказав митрополит.

Прес-служба БРР

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости
 • 101 завжди напоготові!

  16 вересня особовий склад групи рятувальних робіт, групи піротехнічних робіт та групи радіаційного та хімічного захисту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення взяв участь у святкових заходах до Дня м. Біла Церква, які відбулись у центрі міста.
 • «Розвиток міста є завдяки тому, що ви є!»

  Біла Церква вшанувала трудові династії, які вже багатьма поколіннями працюють в одній сфері та забезпечують місту сталий професійний розвиток. Свято для представників династій влаштували 14 вересня в Будинку урочистих та офіційних подій.
 • Прийміть кошти! Терміново!

  Термінова потреба прийняти до бюджету субвенції із державного бюджету зібрала депутатів на позачергову сесію, яка відбулася 14 вересня. Поряд із цим головним питанням, також депутати обговорили особливості готовності міста до опалювального сезону.
 • Чим більше зупинок, тим краще?

  12 вересня відбулося засідання виконавчого комітету, підчас якого обговорили перспективу отримання 15-мільйонного кредиту на нове освітлення вулиць, можливість збільшення кількості зупинок громадського транспорту.
 • Пошукову акцію «Герої серед нас: сучасні захисники України» розпочинають білоцерківські школярі

  13 вересня у приміщенні Білоцерківської райдержадміністрації відбувся форум лідерського самоврядування дітей Білоцерківщини «Учнівське самоврядування – основа нової сучасної школи».

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Як изавжди ті самі граблі )) не компетентна комісія і її початкове голосування зробило свою справу, для комісії повинен бути один критерій- хоча б 1 професійний експерт з брендингу, який би мав мати вирішальне слово, а також строга анонімність поданих заявок саме для членів комісії, щоб уникнути упередженого голосування . А так все ясно і прогнозовано))) Про он лайн голосування взагалі вже мовчу ...буде як у місті Дніпрі - де в он лайн голосуванні перемогла ракета ))) P.S.після шквалу критики та насмішок команда Експертів з брендингу таграф-дизайну обрали достойну роботу https://lenta.ru/news/2017/07/31/logo/
12 Сентября 2017 14:55 | lolik yjfgjgfjhg
Яким же чином можна зменшити кількість уро д ів у владних сструктурах? напевне, це найголовніше завдання, що стоїть перед народом країни. Як можна кожного року вимагати пройти мед комісію на інвалідність у людини, в якої нема ноги. Або довідку про стан сім*ї у бабусі, якій 90 стукнуло, ще й з дому вона не виходить. Скільки говорили-балакали про відміну ідіотських довідок, про автоматичне нарахування субсидій - одні лозунги. Хто із соц працівників приходить до них в такій ситуації? - ніхто, бо совість свою у БЦ міськраді поховали на смітнику. Давно. А про заборгованість краще не згадувати - так легше змегншити кількість населення, що претендує на субсидії, бо якщо два місяці без надання субсидій, то нехай такі немоцні спробують погасити зі свого гаманця.
1 Августа 2017 15:49 | Igor Sigarm