Новости Город

У Розаліївці освятили новозбудований Храм Покрови Божої Матері

Мировлад Марбу

  • 0
  • 348

Освячення новозбудованого Храму Покрови Божої Матері у селі Розаліївка,   який проходив 12 липня, у день свята первоверховних апостолів Петра і Павла, зібрав чимало вірян. Будівництво церкви в Розаліївці – це, безумовно, знакова подія в житті села, бо відроджується храм Київського патріархату, один із небагатьох у Білоцерківському районі. Тепер вірні зможуть молитися в своїй рідній українській церкві, яку прихожани чекали понад 25 років. І це стало можливим завдяки меценатській підтримці місцевого підприємця Олександра Моісеєнка.

Нині в Україні без духовної підтримки не обійтися, в цьому одностайні і світське керівництво, і церковне.

"Храм у селі – це духовний розвиток, це життя села, це радість для кожного жителя населеного пункту, – переконаний голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук. - Відкриття нового храму сприятиме поширенню християнських цінностей і відновленню наших духовних традицій. Впевнений, що цей храм стане потужним центром розповсюдження ідеї української нації".

"Якщо село не має храму, воно не є повноцінним селом, як кажуть у народі. Храм - як духовний осередок, який приймає кожного у його духовних потребах", – додає митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Єпіфаній, саме він прибув із Києва проводити обряд освячення церкви.

Голова Розаліївської сільської ради Володимир Грабовський розповів:

- З 1964 року, після жорстокого й варварського руйнування храму, він мовчав. Але не мовчали мешканці села, а вимагали будівництва нової церкви. Особливо наполегливими вони проявили себе після 1991року, коли Україна стала незалежною державою. Але всі спроби відновлення храму були невдалими.  З початку 90-х і до сьогоднішнього дня храмом слугувала адміністративна будівля. У 2012 році було прийнято рішення: церкві бути. Ініціатором і спонсором спорудження храму став інвестор Олександр Юрійович Моісеєнко. Тож нинішня подія викликає у селян і радість, і вдячність. Інвестор і меценат, Олександр Моісеєнко, почавши відродження Розаліївки, відгукнувся на прохання селян. Храм на честь Покрови Божої Матері було зведено в досить короткий термін і передано сільській громаді.

Сільський голова від усієї громади щиро дякував родині  Олександра Юрійовича Моісеєнка за побудований храм.

Після завершення Божественної літургії митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Єпіфаній звернувся з повчальним словом до вірян. Він привітав громаду зі святом і наголосив на тому, що православний християнин повинен духовні цінності ставити вище понад усе земне. З нагоди свята нагородив мецената Олександра Моісеєнка, будівничого храму, благословенним орденом.

У церемонії урочистого освячення, спільно з духовенством УПЦ КП області, участь взяли голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук, голова райдержадміністрації Геннадій Джегур, сільський голова Володимир Грабовський, віряни. Привітав вірян благочинний Білоцерківського району, настоятель церкви Покрови Божої Матері протоієрей Микола Гопайнич.

Храм став окрасою села. Три місяці  над ним працювали майстри по розпису куполів зі Львівщини. Ікони та сцени з життя Ісуса виконані у дуже світлих, навіть яскравих тонах, вражає майстерно виготовлений іконостас.  Місцеві кажуть, церква  стала центром духовного життя села. Адже саме в ній людина може віднайти душевний спокій та очиститися від гріхів. У церкві проводиться  богослужіння, підноситься молитва до Бога, звершуються таїнства, проповідується Істина.

Митрополит Єпіфаній залишився враженим багатим розписом нового храму. "Храм у вас маленький, але прекрасний. Нехай божественна благодать буде осявати вас, і щоб кожен, хто переступає поріг цього храму, виходив звідсіля очищеним від гріха і з радісним настроєм. Богу нашому слава навіки-віків", - сказав митрополит.

Прес-служба БРР

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Буду послідовним, ремонтники взялись за ремонт колодязя. Сподіваюсь цього разу він буде споруджений згідно ДБН. Хоча важко вгадати, за що ж їм доведеться розплачуватись і за чий рахунок, коли БЦ міськрада видасть чергову дурнувату постанову. Бо рішення запустити по міським вулиуцям міжміський великовантажний транспорт хтось уже почав спачувати з своєї кишені. І не тільки водоканал, а й жителі цих вулиць, що ремонтують тріщини в будинках, що знаходяться в 2-3м від руйнуючого потоку летючих фур
20 Апреля 2018 10:18 | Igor SIGarm
Є шанс для кожного взяти участь в поліпшенні стану доріг в місті і навколо нього. Навіть підстави створені і не варто чекати, коли колеса твого авто залишаться в ямі. Дії прості, доступні і для пішохода і для водія. Перше, завідши проблемну ділянку дороги здійснити виклик патрульної поліції за номером "102" ДЛЯ ОГЛЯДУ АВАРІЙНОЇ ДІЛЯНКИ ДОРОГИ. Друге, за кілька днів до місцевого відділку поліції подати ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ про стан і дії щодо складеного Акту обстеження аварійної ділянки дороги, не забудьте зареєструвати. ну от, перша ластівка пішла: приїхала поліція на Першотравневу, потім приїхла БЦвода спочатку вшестером дивились на провалений люк, розгребли яму в глибину на 30см, відїхали, за декілька годин знов приїхали тією ж аварійкою але четвером, обламали дерево -щоб зробити огороджувальну піраміду зі стрічкою, - організація напевне вже банкрот, бо нема в неї грошей на пару метрів труби!!!! Отак і поїхали - знов на нараду, з мозговою діяльністю в них погано, зате агресії і лайки достатньо. - треба ж нароботі робити щось! Трохи посмішу наостанок - в першому приїзді було на 3 робітники 3 керівника, по одежі видно, в другому на 2 робітгника -2 начальника. А ви питаєте звідки беруться тарифи і бездіяльність служб
19 Апреля 2018 15:56 | Igor SIGarm
Ау,товарищи!!!! Меня( семья Добровольских) вообще не наградили!!!И наше занятое место должно вообще быть вторым!!!!На фото меня нет!!! Одним словом БАРДАК!!! Я возмущена!!!!! Позор организаторам ,а в частности: управління з фізичної культури та спорту КОДА, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління молоді та спорту м. Біла Церква, Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»!!!!
11 Апреля 2018 09:54 | юлия добровольская