Новости Город

Малий бізнес vs влада: чому діалогу не вийшло?

Ольга Савченко

  • 1
  • 779

Градус напруги між малим бізнесом і міською владою Білої Церкви досяг високої позначки. І все через відсутність діалогу та небажання йти на компроміс. На думку підприємців, влада їх виводить з правового поля, робить порушниками, і в результаті їм загрожує демонтаж їхніх тимчасових споруд, а до когось демонтаж уже застосували (це стосується засобів реклами). На останній сесії активісти разом з підприємцями навіть заблокували трибуну, намагаючись таким чином достукатися до влади… На їхню думку, влада відверто руйнує малий бізнес. Таке на ігнор вже не поставиш, тож 4 липня у міській раді відбулася зустріч міського голови Геннадія Дикого з власниками тимчасових споруд та об`єктів зовнішньої реклами, в ході якої присутні шукали рішення, яке б задовольнило всіх...

На зустрічі з мером підприємці вирішили не піднімати особисті питання, що стосувалися їхніх суперечок з Білоцерківською міською радою. Говорили здебільше про загальні проблеми, вирішення яких можливе лише  за умови досягнення консенсусу з керівництвом міста.

Стратегія розвитку бізнесу Білої Церкви: чи виконується?

Підприємець Богдан Яременко, який очолює рекламно-інформаційне агентство «БЛІЦ» у Білій Церкві, акцентував увагу присутніх на Стратегії розвитку м. Біла Церква, яка також передбачає сприяння  розвитку місцевого бізнесу, зокрема забезпечення підтримки підприємців-початківців, спрощення процедури отримання дозвільної документації,  створення центру захисту бізнесу, надання консультацій з питань оподаткування, допомога в отриманні ліцензій. Потім він поцікавився у мера, як ця Стратегія виконується і куди підприємцям звертатися за обіцяною допомогою. Геннадій Дикий не зміг відповісти по пунктах, які цікавили підприємця, сказав лише, що наразі діє мораторій на податкові перевірки, тому малий та середній бізнес ніхто не чіпає і тримати штат юристів немає сенсу. Замість цього у місті запрацював центр надання адміністративних послуг, який за кількістю сервісів є одним із кращих у регіоні. Також одним із ключових моментів у спрощенні життя підприємців мер вважає зменшення розміру пайової участі з 10 до 1%. Це, на  його думку, суттєва допомога бізнесу. Крім того міський голова озвучив, що за минулий рік у Білій Церкві додалося 600 підприємців, бізнес почав платити податки, в результаті маємо перевиконання бюджету на 60%.

Якщо все так безхмарно і бізнес у повному шоколаді,  чого ж тоді зібралися? Чого ж трибуну блокували на сесії? Напевне, від солодкого життя…

 

Тимчасові споруди – тільки по схемі

У 2010 році БМР затвердила схему розміщення тимчасових споруд, потім відділ архітектури нібито влаштував «безпрєдєл», роздаючи направо-наліво паспорти прив’язки, дозволи на оренду земельних ділянок під розміщення кіосків та павільйонів, не погоджуючи їх зі схемою. Це призвело до появи незаконних тимчасових споруд, які, до того ж, стоять на комунікаціях.

Геннадій Дикий навів декілька прикладів наслідків таких дій: «На минулому тижні Томилівська залишилася на день без світла, тому що на 10-кіловольтному кабелі стояв МАФ! Як я маю на це реагувати? Також взимку я стояв перед вибором: відключити водопостачання на масиві Леваневський або  демонтувати МАФ, який стояв на кабелі, який живив каналізаційну насосну станцію. Ось до чого призвело незаконне надання дозволів без схеми розташування. Тому зараз розробляється нова схема, де будуть враховані архітектурні норми, розміщення комунікацій, можливості проходу-проїзду тощо».

Зі слів мера, підприємці, кіоски яких  зазначені в схемі 2010 року, не матимуть жодних проблем і будуть працювати так, як і працювали. Зі спорудами, яких у схемі немає, ситуація інша. Їх можуть демонтувати... 

«З 2011 року виникли зміни в законодавстві, - розповідає профорг групи підприємців б-ру Грушевського Руслан Семенов. – Ці зміни призвели до невідповідності схеми чинному законодавству. Попередня каденція про це знала. При розгляді питань про надання договорів оренди, сервітутів та паспортів прив’язки дану схему до уваги не брали. Але при каденції Геннадія Дикого ця схема чомусь стала основним документом законного розташування тимчасових споруд».

А щодо нової схеми розміщення тимчасових споруд підприємцям, то досі не зрозуміло, хто її розробляє, чи мають спеціалісти відповідну ліцензію, які матеріали беруться уваги і т. ін. Як зазначив підприємець Ярослав Яременко, у Білій Церкві немає жодного кваліфікованого архітектора, щоб провести цю роботу:  «Підприємцям немає з ким сідати за стіл переговорів та переробляти схеми! По-друге, чому ті недолугі архітектори, які надавали незаконні дозволи, не несуть відповідальності за свої дії, а дехто взагалі продовжує працювати в «архітектурі»?»

Можливо, вийде, як з комплексною схемою зовнішньої реклами: прийде сюди яка-небудь київська фірма та відпрацює замість наших розробників? Але мер запевнив, що новий в. о. головного архітектора Петро Захарченко вже приступив до роботи, додавши, що це  спеціаліст з  великим досвідом, до цього  працював архітектором у Шевченківському районі м. Києва. Тож незабаром ситуація з продуктивністю роботи відділу архітектури має змінитися на краще…

До речі, на зустрічі підприємці звернули увагу очільника міста на неправильне трактування ним їхніх кіосків/павільйонів. Відповідно до законодавства, вони ведуть підприємницьку діяльність у тимчасових спорудах, тоді як мер вперто називає їх МАФами (малими архітектурними формами). Виявляється, це абсолютно різні речі. Ст.21 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» вказує, що мала  архітектурна  форма  -  це елемент декоративного чи іншого оснащення об’єкта благоустрою, до якого належать альтанки, павільйони, навіси, паркові арки, вуличні вази, декоративні скульптури, вуличні меблі (лавки, столи), огорожі і т. ін. У ст. 28 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» надано визначення тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, згідно з яким – це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тож, певне, міському голові слід погортати законодавство, щоб все ж таки не було підміни понять…

 

Кориди не відбулося

Зустріч проходила у більш-менш спокійному форматі до того часу, поки слово не взяв чи не найбільш епатажний депутат міської ради Володимир Бабенко. Вже не раз йому вдавалося вивести з себе міського голову своєю скандальною поведінкою, але цього разу від умовної «червоної тряпки» пан Дикий просто втік, залишивши залу на час виступу депутата. Володимир Бабенко назвав це проявом неповаги до нього та присутніх і наголосив, що правила гри мають бути однакові для всіх , але в Білій Церкві вони різні! У якості прикладу навів БК «БілоцерківМАЗ», який стоїть у центрі міста та «тішить» око своїм занедбаним фасадом, зламаними годинниками та рекламою вже неіснуючих ЗМІ… На таку «антиестетику» для міста влада чомусь не реагує, хоча мала б…

 

Реконструкція б-ру Грушевського мешканцям не потрібна?

За ініціативою влади в місті планується проведення ряду реконструкцій, в тому числі б-ру Грушевського, б-ру Кн. Ольги та Вокзальної площі. А значить, об’єкти комерційної діяльності, які не впишуться у загальну картину, просто демонтують. «Ми плануємо розширити дорогу та реконструювати площі, замінити застарілі комунікації. Так, реконструкція зачепить підприємців! Але коли мова йде про життєдіяльність 200-тисячного міста, як думаєте, чию сторону має приймати міський голова?» - пояснив свою позицію мер.

Виходить, підприємці інвестували гроші у свій бізнес, сплачують податки і тепер можуть втратити все? Головний меседж підприємців полягав у тому, що у випадку демонтажу тимчасових споруд влада зобов’язана попередити їх за місяць, а також надати компенсаційне місце для продовження комерційної діяльності. Але Геннадій Дикий запевнив, що реконструкція тільки планується (зроблений лише ескізний проект) і розпочнеться навіть не в цьому році. Крім того, він дав протокольне доручення управлінню земресурсів уже зараз шукати компенсаційну ділянку, щоб люди встигли перенести свій бізнес.

Підприємці поцікавилися, чи проводилося обговорення з мешканцями перед тим, як планувати реконструкцію, та висловили сумнів, що їм це потрібно взагалі. «Ми не проти реконструкції взагалі, - стверджують вони, - але ми проти розширення дороги,  встановлення фонтану та пам’ятника, які не несуть жодної естетичної цінності (по б-ру Грушевського, - ред.). Розташовувати фонтан під жилим багатоповерховим будинком взагалі недоречно». Ну і, звісно, вони проти того, щоб через реконструкцію прибрали їхні тимчасові споруди…

Отже, міський голова дав доручення провести опитування серед мешканців, щоб дізнатися їхню думку з цього приводу. Якщо громада висловиться проти, реконструкцію проводити не будуть. «Жодного незаконного рішення Білоцерківська міська рада не приймала та приймати не буде. Всі проекти по реконструкціях ми будемо виставляти на обговорення громади», - додав Геннадій Дикий.

 

Бігборди гірші за «наливайки»?

А з приводу рекламних бігбордів у нашому місті мер висловився більш категорично: «Бігборди ще страшніші за «наливайки»! Вони не мають стояти ближче ста метрів від дороги, бо це відволікає водіїв. Ви знаєте, скільки гине водіїв на дорогах через це? Бігбордів на «кругах» не буде! Карта розміщення зовнішньої реклами буде затверджена, і борди будуть однотипні, встановлені за всіма правилами, не на комунікаціях!»

Ще довго підприємці сперечалися з міським головою про те, хто правий, а хто не дуже. В результаті очікуваного діалогу не вийшло. А під кінець, як це часто буває, взагалі перейшли на особистості. Особиста антипатія між деякими підприємцями та мером таки прорвалася назовні. Тож коли представники бізнесу знову сядуть за стіл переговорів з міською владою, невідомо…

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
1
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Bohdan Yaremenko
Bohdan Yaremenko 06.07.2017
Щоб почути - треба слухати!
1
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Буду послідовним, ремонтники взялись за ремонт колодязя. Сподіваюсь цього разу він буде споруджений згідно ДБН. Хоча важко вгадати, за що ж їм доведеться розплачуватись і за чий рахунок, коли БЦ міськрада видасть чергову дурнувату постанову. Бо рішення запустити по міським вулиуцям міжміський великовантажний транспорт хтось уже почав спачувати з своєї кишені. І не тільки водоканал, а й жителі цих вулиць, що ремонтують тріщини в будинках, що знаходяться в 2-3м від руйнуючого потоку летючих фур
20 Апреля 2018 10:18 | Igor SIGarm
Є шанс для кожного взяти участь в поліпшенні стану доріг в місті і навколо нього. Навіть підстави створені і не варто чекати, коли колеса твого авто залишаться в ямі. Дії прості, доступні і для пішохода і для водія. Перше, завідши проблемну ділянку дороги здійснити виклик патрульної поліції за номером "102" ДЛЯ ОГЛЯДУ АВАРІЙНОЇ ДІЛЯНКИ ДОРОГИ. Друге, за кілька днів до місцевого відділку поліції подати ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ про стан і дії щодо складеного Акту обстеження аварійної ділянки дороги, не забудьте зареєструвати. ну от, перша ластівка пішла: приїхала поліція на Першотравневу, потім приїхла БЦвода спочатку вшестером дивились на провалений люк, розгребли яму в глибину на 30см, відїхали, за декілька годин знов приїхали тією ж аварійкою але четвером, обламали дерево -щоб зробити огороджувальну піраміду зі стрічкою, - організація напевне вже банкрот, бо нема в неї грошей на пару метрів труби!!!! Отак і поїхали - знов на нараду, з мозговою діяльністю в них погано, зате агресії і лайки достатньо. - треба ж нароботі робити щось! Трохи посмішу наостанок - в першому приїзді було на 3 робітники 3 керівника, по одежі видно, в другому на 2 робітгника -2 начальника. А ви питаєте звідки беруться тарифи і бездіяльність служб
19 Апреля 2018 15:56 | Igor SIGarm
Ау,товарищи!!!! Меня( семья Добровольских) вообще не наградили!!!И наше занятое место должно вообще быть вторым!!!!На фото меня нет!!! Одним словом БАРДАК!!! Я возмущена!!!!! Позор организаторам ,а в частности: управління з фізичної культури та спорту КОДА, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління молоді та спорту м. Біла Церква, Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»!!!!
11 Апреля 2018 09:54 | юлия добровольская