Новости Город

Громадськість проти захвату землі біля парку Шевченка

Ольга Савченко

  • 1
  • 345

Те, що біля пам’ятника Б. Хмельницькому (напроти парку культури та відпочинку ім. Шевченка) тепер з’явився сусід у вигляді дитячого атракціону, викликало хвилю обурення  серед громадськості, адже виявилося, що побудували його незаконно, попсувавши при цьому «обличчя» зеленого скверу… Не дочекавшись відповідної реакції міської влади (нагадаємо, на минулій сесії міський голова висловися на підтримку зведення даної конструкції), представники комітетів Громадської ради при виконкомі зібралися на розширеному засіданні, щоб розібратися у ситуації, яка викликала такий резонанс.

Першим з питання законності розміщення та забудови атракціону по б-ру Олександрійському висловився член ГР Сергій Істомін, який наголосив, що відбулося ніщо інше, як захоплення території та знищення зеленої зони. «Ми виявили, що земля під атракціон не виділялася, не було жодних погоджень, ні договору сервітуту, ні паспорта прив’язки. Згідно з відповіддю поліції на наш запит, земельна ділянка, де знаходяться пам’ятник Б. Хмельницькому та «Смарагдове містечко» (у народі зветься «клєтка»), у власність та оренду нікому не надавалася, тож будь-які дії на цій території без погоджень та дозвільних документів є незаконними».

Присутній на засіданні депутат міської ради Володимир Бабенко підкреслив, що територія від музичної школи (колишній Зимовий палац графів Браницьких) і до дороги вважається історичною зоною і охороняється законом. 

До речі, коли на тому місці тільки заливали фундамент, інший член ради Павло Лаврусь викликав  поліцію, яка зафіксувала факт відсутності документів. Наразі правоохоронці з’ясовують усі обставини, щоб у разі виявлення порушень, в т. ч. закону «Про охорону пам’яток архітектури», відкрити кримінальну справу за статтею «Самоуправство»,  тож ведеться досудове розслідування.  «Це прецедент, інакше не скажеш. По місту маємо багато конфліктів, пов’язаних з землею, будівництвом тимчасових споруд, як і випадків, коли відверто порушуються всі норми законодавства. Цей не є виключенням. Директор парку порушив закон, прикриваючись дітьми. Це, на мою думку, верхівка лицемірства. І це в той час, коли є зона парку, де можна розміщувати будь-які споруди…» - зазначив Павло Лаврусь.

Мова йде про занедбаний пустир, що знаходиться за парковим кафе «Білий кіт», де колись були «американські гірки». Не зрозуміло, навіщо розміщати атракціон на чужій землі, якщо є своя, тільки її треба привести до ладу?

До речі, власника атракціонів досі шукає поліція. Але присутній на засіданні директор парку Володимир Грибовський у своєму короткому поясненні все ж назвав ім’я власника, вірніше, власниці, яка, за його словами, здала атракціон в оренду парку. Щоправда, за яку ціну, керівник так і не сказав. Також пан Грибовський  визнав, що земля не є парковою, а тому він діяв з порушенням закону. «Нами виконуються рекомендації тимчасової комісії по розвитку та розбудови парку, неодноразово надавалися бюджетні запити на закупівлю атракціонів, але паралельно ми шукаємо альтернативні шляхи розвитку підприємства задля задоволення потреб населення. Ми маємо багато звернень від батьків щодо збільшення кількості атракціонів саме у затінених місцях. Нами розпочата робота по розширенню земельних меж парку. Юридично земельна ділянка біля пам’ятника Богдану Хмельницькому не є територією парку, але ми її обслуговуємо, косимо траву, прибираємо тощо. Так, ми пішли на певні порушення закону, але виключно задля того, щоб встигнути по максимуму використати теплий період року та збільшити прибутки підприємства, а це надходження до бюджету міста. З приводу  вирубки дерев у нас є завірений акт на зрізання 79 аварійних та хворих дерев у парку. Жодного дерева, якого в акті немає, ми не зрізали».

Але екс-директор парку Сергій Істомін наголосив, що ті дерева не росли на території парку, а значить, акту на їх зрізання не може і бути. Більше того, вони були абсолютно здоровими. Виходить, парк витрачає кошти не за цільовим призначенням, зрізуючи дерева, які йому не належать.

Не витримавши тиску з боку присутніх та лавини гострих запитань типу того, хто давав право заливати бетонний фундамент на землі, що не належить підприємству, керівник парку Володимир Грибовський «скоропостижно» покинув засідання.

Зазначимо, процес обговорення проходив досить емоційно, від галасу іноді вуха закладало. У ході суперечок присутні частенько переходили на особистості та вдавалися до звинувачень. Особливо це можна було спостерігати під час словесної перепалки Володимира Грибовського й Сергія Істоміна, де кожен бив себе в груди, що саме при ньому відбулося багато позитивних змін у парку… Свою лепту у загальну експресію вніс і Володимир Бабенко, що не дивно, враховуючи його вже звичну манеру перекрикувати інших. Тож нашим чиновникам, депутатам, представникам громадськості ще треба вчитися цивілізовано підходити до вирішення тих чи інших питань. Але, тим не менш, присутнім вдалося з’ясувати, що земля біля пам’ятника Б. Хмельницькому не належить парку Шевченка і зведення фундаменту та атракціону проведено незаконно. Крім того, квитків на атракціон не видають, а значить, працює «чорна» каса…

По закінченню комітети Громадської ради ухвалили резолюцію:

1. Звернутися з питанням відреагувати належним чином та усунути всі порушення норм закону щодо знищення зеленої зони та самочинства (захоплення земельної ділянки та незаконна забудова комплексу атракціонів із фундаментами) поруч пам`ятника Б. Хмельницькому за адресою б-р Олександрійський, 11 до державної архітектурно-будівельної інспекції України, відділу Державного архітектурно-будівельного контролю, Білоцерківського відділу поліції, постійної депутатської комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, управління збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини, держкомітету будівництва, архітектури та житлової політики України та ін.

2. Міському голові вирішити питання щодо демонтажу незаконної забудови.

3. Рекомендувати міському голові звільнити із займаної посади директора парку культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка Володимира Грибовського.

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
1
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Bohdan Yaremenko
Bohdan Yaremenko 05.05.2017
Сумно! Подвійні стандарти рулять!
0
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Буду послідовним, ремонтники взялись за ремонт колодязя. Сподіваюсь цього разу він буде споруджений згідно ДБН. Хоча важко вгадати, за що ж їм доведеться розплачуватись і за чий рахунок, коли БЦ міськрада видасть чергову дурнувату постанову. Бо рішення запустити по міським вулиуцям міжміський великовантажний транспорт хтось уже почав спачувати з своєї кишені. І не тільки водоканал, а й жителі цих вулиць, що ремонтують тріщини в будинках, що знаходяться в 2-3м від руйнуючого потоку летючих фур
20 Апреля 2018 10:18 | Igor SIGarm
Є шанс для кожного взяти участь в поліпшенні стану доріг в місті і навколо нього. Навіть підстави створені і не варто чекати, коли колеса твого авто залишаться в ямі. Дії прості, доступні і для пішохода і для водія. Перше, завідши проблемну ділянку дороги здійснити виклик патрульної поліції за номером "102" ДЛЯ ОГЛЯДУ АВАРІЙНОЇ ДІЛЯНКИ ДОРОГИ. Друге, за кілька днів до місцевого відділку поліції подати ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ про стан і дії щодо складеного Акту обстеження аварійної ділянки дороги, не забудьте зареєструвати. ну от, перша ластівка пішла: приїхала поліція на Першотравневу, потім приїхла БЦвода спочатку вшестером дивились на провалений люк, розгребли яму в глибину на 30см, відїхали, за декілька годин знов приїхали тією ж аварійкою але четвером, обламали дерево -щоб зробити огороджувальну піраміду зі стрічкою, - організація напевне вже банкрот, бо нема в неї грошей на пару метрів труби!!!! Отак і поїхали - знов на нараду, з мозговою діяльністю в них погано, зате агресії і лайки достатньо. - треба ж нароботі робити щось! Трохи посмішу наостанок - в першому приїзді було на 3 робітники 3 керівника, по одежі видно, в другому на 2 робітгника -2 начальника. А ви питаєте звідки беруться тарифи і бездіяльність служб
19 Апреля 2018 15:56 | Igor SIGarm
Ау,товарищи!!!! Меня( семья Добровольских) вообще не наградили!!!И наше занятое место должно вообще быть вторым!!!!На фото меня нет!!! Одним словом БАРДАК!!! Я возмущена!!!!! Позор организаторам ,а в частности: управління з фізичної культури та спорту КОДА, Київський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління молоді та спорту м. Біла Церква, Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»!!!!
11 Апреля 2018 09:54 | юлия добровольская