Новости Город

Нове життя у тверезому статусі

Портал idbc

  • 0
  • 848

Алкоголізм… Абсолютно безжальна хвороба, коли людина потрапляє у повну фізичну і психічну залежність від алкоголю і, як наслідок, руйнує себе з середини та все, що навколо… Вилікуватися від пристрасті до оковитої за допомогою «чарівних» таблеток або пляшечки трав’яного настою від якоїсь знахарки навряд чи вдасться. Лікування алкоголізму – це складний і тривалий процес, що супроводжується комплексом заходів, як правило, у спеціалізованих закладах.

Днями у с. Великополовецьке, що у Сквирському районі, урочисто відкривали новий сучасний наркологічний центр «Статус». Приміщення колишнього терапевтичного відділення №2 центральної районної лікарні  пустувало два роки. Пустувало б і надалі, якби за справу не взявся лікар-нарколог, психіатр з Білої Церкви Андрій Степанченко. Колись працював у Сквирі лікарем, потім став заступником головного лікаря, а потім  - очільником лікувального закладу. З 2008 року відкрив приватну практику. Наразі працює у Білій Церкві на станції швидкої медичної допомоги у психіатричній бригаді, що здійснює виїзди на виклики, пов’язані з психічними розладами людей. Як ніхто розуміючи всю гостроту та масштаби проблеми алкоголізму, Андрій Васильович зважився на важливий крок – створення сучасного наркологічного центру, щоб мати більше можливостей допомогти людям позбавитися від залежності і почати нове повноцінне життя. «Алкоголізм – проблема дуже актуальна. Подивіться, що в селах робиться! Та й у місті також вистачає алкозалежних людей. До цього у Київській області працювали лише Білоцерківський ПНД та обласна лікарня, а тепер з’явився  і наш спеціалізований центр «Статус». Ми прагнули створити максимально комфортні умови для пацієнтів. Сподіваюся, нам це вдалося», - зазначив лікар-нарколог.

На відкриття центру завітало чимало гостей, зокрема очільник Сквирського району Василь Гриша, голови сільських та селищних рад, головний лікар центру надання первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Мазур, медики та ін. Андрій Степанченко провів екскурсію та показав, що вдалося зробити всього за декілька місяців. «Бачили б ви, що тут було до ремонту! Старе приміщення оновили, закупили нове обладнання. Вийшла сучасна клініка, де комфортно буде лікуватися нашим пацієнтам, а нам, відповідно, працювати. Завдяки Андрію Васильовичу ми знову при своїй справі. Раніше працювали тут – у терапевтичному відділенні, поки його не оптимізували… Якщо чесно, гордість бере, що в нашому селі з’явився заклад такого рівня», - зауважила медсестра Надія Язенок.

У «Статусі» працює команда висококваліфікованих лікарів-практиків, які мають великий досвід у лікуванні алкогольної залежності. Серед них - лікарі-наркологи Андрій Васильович Степанченко, Олександр Михайлович Сологуб,  ургентний лікар,  фельдшери, медсестри та санітарки.

Середня вартість добового перебування пацієнта у закладі коштує 800 грн. Тут, як кажуть, все включено: і медикаменти, і лікування, і харчування.  Під час госпіталізації укладається договір, де чітко прописаний перелік медичних послуг, які отримає пацієнт під час лікування. Підготовчими до лікування етапами є переривання запою, якщо він має місце, і детоксикація організму, зневодненого і отруєного ацетальдегидом (курс до 10 днів). Потім з пацієнтом працюють психологи, щоб виробити в ньому настрій на тверезість, мотивувати  до здорового способу життя. Наряду зі стаціонарним практикується мобільне лікування пацієнтів. У перспективі в центрі має з’явитися спецавтомобіль для надання швидкої наркологічної допомоги за викликами додому.

«Хочу зауважити, що лікування відбувається виключно за згодою пацієнта. Тільки тверде рішення хворого почати лікування, тільки його бажання стати повноцінною людиною і повернутися до нормального життя є запорукою успіху. Також ми не беремо пацієнтів із проблемами наркотичної залежності через відсутність ліцензії на використання наркотичних речовин, які зазвичай використовуються  при лікуванні наркозалежних. Тому діяльність нашого закладу спрямована виключно на лікування хворих з алкогольною залежністю», - пояснив головний лікар.  

Заклад відповідає всім санітарно-гігієнічним вимогам та має зручне розташування для Білої Церкви. Щогодини звідси курсують автобуси, на автомобілі добиратися зручно, швидко і недалеко - всього 20 км.  
«Статус» розрахований на 14 ліжок. Окрім кабінетів лікарів, інвентарної, маніпуляційної, є й відповідні зони відпочинку як для пацієнтів, так і для персоналу. Кожна палата скоріше нагадує світлу  кімнату з сучасними меблями – ані блакитних лікарняних стін, ані неприємного специфічного  запаху, лише комфорт і затишок. У результаті в пацієнта немає відчуття, ніби він у психлікарні і чекає, коли на нього вдягнуть гамівну сорочку. Уважне і турботливе ставлення персоналу, здоровий клімат і вдало підібране лікування допоможуть йому якнайшвидше позбутися залежності.

Чутки про появу наркологічного центру розлетілися по району доволі швидко. Не встиг «Статус» відчинити свої двері, як сюди завітали перші пацієнти. Головний лікар зустрів кожного, провів бесіди з родичами, зробив перші обстеження та ознайомив з призначеннями щодо лікування. Персонал одразу включився в роботу, наче розпочав запеклий бій з підступним зеленим змієм. Побажаємо цьому «кораблику спокійного плавання», щоб побільше пацієнтів полишили його вже у новому – тверезому - статусі та від цього стало значно менше гірких жіночих сліз…

За інформацією щодо лікування звертайтеся за тел.: (093) 1000-437, (067) 1000-437

Наталія Кудрявцева

Рубрика: Город
Комментарии
0
Чтобы добавить свой комментарий авторизуйтесь
Другие Новости

Афиша событий Белой Церкви

Новости Самые
Читаемые
Обсуждаемые
за Неделю
за Месяц
за Год

Видеосюжеты

Фоторепортажи

Что комментируют?

Объем цистерны в машине около 2000 литров. Расход воды - 30-40 в секунду (максимальный). Весь объем воды расходуется за промежуток от 3 до 7 минут. 300 литров не хватило бы и на минуту тушения.
9 Февраля 2019 15:38 | Kate Titarenko
У садочках Кропивницького скасували пільгу на харчування дітей учасників АТО http://www.kypur.net/u-sadochkah-kropyvnytskogo-skasuvaly-pilgu-na-harchuvannya-ditej-uchasnykiv-ato/ У Кропивницькому мітингували через скасування у садочках пільг для дітей учасників АТО. ФОТО http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-mitynguvaly-cherez-skasuvannya-u-sadochkah-pilg-dlya-ditej-uchasnykiv-ato-foto/
9 Января 2019 12:03 | Оля Кузьменко
Навіщо брехати? Чи на брехні будується все в цьому світі? Чотири пожежні машини, з яких в одній було 300 л води? Навіщо їхати, або вже якщо прийняли виклик, то мабуть мусять бути підготовлені до врятування не тільки життя, а й майна людей. Чи в Україні всі живуть за принципом: не моє, то хай горить. Такого й ворогу не побажаєш. В один момент зруйнувалось все, не тільки втратили все що було, але й всі спогади. Не залишилось нічого, навіть жодних документів. А все через халатність «рятувальників», тобто відсутність води в машинах.
18 Декабря 2018 01:07 | Polina Makovetska